Şimdi Ara

Custom Binary blocked by FRP HATASI (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
90.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • uyar hocam nasıl uymazhttp://updato.com/firmware-archive-select-model?record=3C630ED118F511E7963AFA163EE8F90B indir bu dosyayı zipten cıkart md5 adlı dosya sonu bu sekılde, odinden PDA kısmından cıkarttıgın dosyayı seç start de kurar
  • erentpl kullanıcısına yanıt
    ok indircem şimdi hocam bide şu samsung usb driverı var mı elinizde?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    kardeşim Allah razı olsun

yukarıda verdiğin romu indirip kurdum

ve cihaz açıldı

ancak başka bir sorun daha var şu an

telefon ağda kayıtlı değil hatası veriyor şebekeyi görmüyor..

mobile ağlardan manuel olarak arattırdım şebekeyi lakin yine bulamıyor...

bizim telefona imei atılmış acaba ondan olabilir mi,
    fakat ekrandan *#06# ile baktığımda ekranda klon imei nosu görünüyor hala,
    hani imei uçsa diyecem görünmezdi ama değil mi

peki bu durumda ne yapabilirim bilgin var mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bella Ciao -- 2 Ağustos 2017; 13:50:33 >
  • anladım o şebeke gitme sorunu benım j1 2016 kullandıgım zamanlar da basıma gelmıstı, telefonun o hata sonrası efs bölümü zarar goruyor tekrar rom atarak acılır ama şebeke hatası efs dedıgımız modeme ait yer sıkıntı cıkarıyor, en temiz telefonculara goturup box kutusu denen alet var onlar da belli ucret karsılıgın da şebekeni geri getırırler
    yani box kutusuyla yeniden imei mi atılacak cihaza,bizi aşıyor mu durum:(

ama ekranda imeiyi doğru veriyo hala..

peki android 7 rom yüklesem yine odinle bunun üstüne düzelmez mi

yada rootlayıp imeiyi biz atamazmıyız,

sanırım aşağı dönüş de olmuyor android 5.1 e tekrar...

• evet box kutusuyla efs dosyasını fixlemesi (düzeltmesi) gerek telefon tamircilerin

imei ne kadar dogru verse de telefon modem efs dosyası bozulmus

her ne kadar sürüm yukseltsen de dusursen de o bozulan imei efs dosyası geri düzelmez

box kutusun da özel imei düzeltme ayrıcalıgı var pahalı kutudur (1.500 tl satıldıgı sylenıyor)

rootla atıp telefonun imeisini duzeltme sansı var gibi ama riskli iş bana kalırsa tamirciye gotur
    aynen dediğin gibi sanırım bize box kutusu yolu görüldü,

bakalım çok pahalı bir işlem değilse götürüp yaptırırız

bu arada 1,5 günümü aldı bu iş ya

ilgine teşekkürler hocam çok yardımcı oldun

• 30-40 tl arasında fıyat bnm bildiğim eyvallah hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: erentpl

30-40 tl arasında fıyat bnm bildiğim eyvallah hocam

Bende de sorun aynı. Klon imei li cihaz. Samsung un aşağıdan kaydırınca programlar çıkan arayüzünü kuriim derken sapıttı kapatıp açtım bu hatayı aldım. Şu anda cihaz açılmıyor. Dediğiniz gibi yapınca da sistem gidecek biliyorum o yüzden onu da yapamıyorum. Napalım yarın telefoncunun yolunu tutup en yakın zamanda da bu klon imeili cihazdan kurtulmaya bakıcam.
  • Beyler konuyu hortlattım ama benim J7 2015 telefon var bataryası bozulmuştu ve ben 1 kere düşürdüm kernel is not android enforcing yazıyordu ama telefonu kullanabiliyordum sonra 7.1 romu attım. Dün şarj etmek için kapattım frp lock hatası alıyorum. Odin 3.09 ve 3.11 le 4 parçalı ve tek parça romu yüklemeyi denedim telefon download modda secure check fail: bootloader hatası veriyor ve telefonu boot etmiyor. Telefon'da twrp yüklüydü oraya da giremiyorum.

Custom Binary blocked by FRP HATASI

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

dostum telefon hiç açılmıyor ne yapmalıyım
  • Şarja takın şarj olsun sonra sım kart vs çıkartın dowloand moda alın gerekeni biliyorsunuzdur zaten.
    başkan bana ulaşırmısın ben beceremiyorum sen yapsan olurmu,
    @erentpl
  • ben oemi açmayı unutmuşum hocam yazılım atamıuyorum ve telefon sadece download moduna girebiliyor custom binary blocked yazıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yunusahinim -- 25 Nisan 2019; 15:35:41 >
    hocam benım telefonda j7 2015 banada yardımcı olsanız bi @erentpl
  • bütün 1.1gb indirmektense ben şunu yaptım oldu

https://forum.xda-developers.com/t/stock-boot-img.3446045/

F modeli.

• merhabalar 3 yıldır "j7 prime duos" kullanıyorum, imei atılmış cihazdı. dün telefon kasar gibiydi, restart yapayım dedim sonrasında telefon açılmadı, açılışta sol üst köşede "custom binary blocked by FRP lock" yazıyor.

rom atmaya çalışsam imeiler düşer mi bilmiyorum, üzerinde android 6.01 yüklüydü. yardımcı olabilirseniz sevinirim.

• Eskiden galaxy s3 lere rom atardım ve imeileri gidince ağ hatası verirdi, bende modem dosyalarını indirip download mode dan flash lardim, sorun çözülürdü imei atmadan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.