Şimdi Ara

Çukurova tıp 2.sınıf öğrencisiyim.Bu sene tm3 sıralamam 2329 geldi ne yapmalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba ben çukurova tıp 2.sınıf öğrencisiyim kendimi sosyal ilimlerde geliştirmek istiyorum onun için hukuk psikoloji veya sosyoloji yazmayı düşünüyorum. Sorum şu: sizce iyi bir üniversitede pek burs almadan hukuk mu okumak mı yoksa sabahattin zaim üniversitesinde 2500 tl burs alıp hukuk okumak mı ?

• Reis nereye gidiyon

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğer Ankara Hukuka gidersen, orada ki kaliteli hocalardan aldığın ders (sadece bölüm dersi değil, hayat dersi/tecrübesi), 4 yıl alacağın bursa bin basar, yarışamaz bile.

Tabii senin kararın, maddi durum vs. faktörleri kişiden kişiye değişir.

Fakat, o sıranın hakkını vermek lazım be kardeşim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdarwtf -- 23 Temmuz 2017; 1:18:14 >
  • Hocam dayanamıyorum artık sosyal ilimler daha çok ilgimi çekiyor. Sizin hangi bölüm?
  • Çukurova tıp 2. Sınıfa geçtim 😂

• Zaim sizce nasıl?
  • Çukurova Hukuk okuyorum olarak okudum başlığı :D O yüzden farklı bir mesaj yazdım yukarıya :D

Eğer tıp okuyorsan, severek girmişsindir muhakkak. Yoksa bir çok yeri yazabilirdin o sıralamayla. Tıp eğer seni cezbetmediyse ve sosyal yanın daha ağır basıyorsa,

ODTÜ Psikoloji veya Ankara Hukuk, hiç şüphesiz.

Umarım gönlünden geçen olur, aile/arkadaş/akraba baskısına aldırış etmeden uygun karar verirsin.

Kısacası bunun kıstası sensin kardeşim, her gün uyandığında lanet edeceğin bir işte çalışmak yerine, işe gitmek için sabah olmasını iple çekeceğin bir meseleğe sahip olmak..

Aslında her şey bundan ibaret kardeşim,

• serdarwtf kullanıcısına yanıt
    zaim hukuktan gelen parayı iyi değerlendirebilirim diye düüşünüyorum. Bundan dolayı sordum iyi bir üniversitede sefil bir şekilde özgüvensiz okumaktansa kötü bir üniversitede daha rahat bir şekilde yaşamak daha cazip geliyor son sene de yatay geçiş yapar ankara hukuktan mezun olabilirim nasıl fikir?
  • idealist04 İ kullanıcısına yanıt
    Ya yapamazsan? Öyle bir sıkıntıda var.

Dediğim gibi vicdanın nasıl rahat edecekse, yaşamına öyle yön ver kardeşim.

Hiç bir türlü pişman olmazsın, sonuçta 1 kere geldik Dünyaya, istediğimiz gibi yaşayamayacaksak, istediğimiz bölümde eğitim göremeyeceksek, ne anlamı kaldı yaşamın?

O yüzden vicdanın nasıl rahat edecekse onu seç kardeşim,

Son seneye gecis yapamazsiniz sanirim. 1den 2ye ve 2den 3e gecebilirsiniz

• serdarwtf kullanıcısına yanıt
    kardeşim puan yettiği sürece merkezi yerleştirme ile yatay geçiş her türlü yapılır.
    uppp
  • Al Bursu bak keyfine
  • siz öyle mi yapardınız ?
  • Ne yaptın

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.