Şimdi Ara

Cube u30gt Mini 7inç DESTEK ve PAYLAŞIM(ilk mesajı okuyunuz) (61. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.398
Cevap
6
Favori
57.603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni yukledim o sebeple net bir sey soyleyemem ama daha uzun kullanim sunacak sanirim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BeogalogeoL

quote:

Orijinalden alıntı: 0ldskool

1.6GHz OC edilmiş kernelle kullanıyorum, alet bayağı değişti evet:)

Sarj ne durumda

ben hemen denemek istiyorum. eğer olursa karşılaştırma yaparım. nasıl yaptı acaba arkadaş merak ettim. şuan cihaz kafasına göre kapanıyor. şu sorun çözülsün başka bir şey istemiyorum.

Yalnız Türkiye'de satılan u30gtmini ile yurtdışından getirilen u30gtmini arasında anakart yapısı olarak fark varmış. Dolayısı ile yurtdışı kaynaklı sitelerden indirdiğimiz romlar bizim cihazlara olmuyor. Bunu diyen forumdaki cubetürkiye yetkilisi.

------

Orijinalden alıntı: metallurgy

cube u30gt mini için yeni bir rom çalışmanız var mı acaba? 51cube'nin çin sitesinde 1.04v çıktığını gördüm. Acaba bu sürümü Türkçeleştirmek için bir çalışmanız var mı?

Merhaba,

U30Gt mini için 51cube sitesinde gördüğünüz rom u30gtmini s versiyonu içindir, Türkiye' de satılan u30gt mini modellerine uyumlu değildir. U30GT M kodlu romları kullanmalısınız. Üretici firma tarafından şu anda yeni bir rom çalışması yapılıyor.

Saygılar.

Merhaba,

U30GT mini modeli teknik açıdan tamamiyle aynıdır, GTm-s modelinin anakartının tasarımı farklıdır U30GT mini modelinde üreticinin kullandığı 2 farklı anakart tipi olduğu için m ve ms modellerinin Rom ları birbiri ile uyumlu değildir.

------

• quote:

Yeni yukledim o sebeple net bir sey soyleyemem ama daha uzun kullanim sunacak sanirim

Allah razı olsun ya. Bir önceki sayfada verdiğiniz stockrecovery ile denedim cihaz açıldı.

edit : Cihazı şimdi kurcalıyorum da cihazda klavye kaybolmuş yahu. Dil ve giriş seçeneklerine bakıyorum sadece google sesle yazma var klavye yok. wifiye filan bağlanamıyorum çünkü şifremi yazamıyorum. Fikri olan var mı ?

edit : ne yaptıysam cihazın klavyesini çıkaramadım. ben de pc den swiftkey klavyesini indirip cihaza hafıza kartı ile atıp kurdum. Ayarlardan bu klavyeyi seçtim şimdi çıktı. Neyse buna da şükür. Klavye çıkmama olayını netten arattığımda genelde farklı-yanlış rom kurulduğunda ortaya çıkıyormuş genelde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metallurgy -- 26 Mayıs 2013; 15:26:45 >

• quote:

quote:

Yeni yukledim o sebeple net bir sey soyleyemem ama daha uzun kullanim sunacak sanirim

Allah razı olsun ya. Bir önceki sayfada verdiğiniz stockrecovery ile denedim cihaz açıldı.

edit : Cihazı şimdi kurcalıyorum da cihazda klavye kaybolmuş yahu. Dil ve giriş seçeneklerine bakıyorum sadece google sesle yazma var klavye yok. wifiye filan bağlanamıyorum çünkü şifremi yazamıyorum. Fikri olan var mı ?

edit : ne yaptıysam cihazın klavyesini çıkaramadım. ben de pc den swiftkey klavyesini indirip cihaza hafıza kartı ile atıp kurdum. Ayarlardan bu klavyeyi seçtim şimdi çıktı. Neyse buna da şükür. Klavye çıkmama olayını netten arattığımda genelde farklı-yanlış rom kurulduğunda ortaya çıkıyormuş genelde.

rom kurulum rehberinde yazıyordu, klavye çıkartılmıştır diye, hatta o yüzden rom paketinin içinde LatinIME.apk var(klavye)
    problem yok yani:)
    bu arada Cube TR cihazında da problemsiz çalışıyor:)

• Evet sayenizde hocam. Benim cihazımda cube TR. Şu zamana kadar epey bir rom denedim hiçbirinde cihaz açılmamıştı. Hep reboot sırasında cmw ekranında kalıyordu. Teşekkürler. Bir önceki sayfada vermiş olduğunuz cubemini 1.05v rom + stock recovery ile kurulumu gerçekleştirdim. Cihaz şuan yine 1.4ghz. Performansı yeterli olduğu için 1.6oc edilmiş kerneli şimdilik kurmak istemedim. ( gerçi nasıl kuruluyor bilmiyorum ama gerek yok )
  • üstad ben bu romu kurdum da ne fark var inanki anlayamadım eski yazılımla aynı gibi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rica ederim

kernel için; bu kerneli kurdum hata vermedi kurum sırasında. açılışta da problemsiz açıldı. ancak şimdi farkettim çalışmıyor sanırım, 1.4 GHz görünüyor çözemedim tam

quote:

FOR CUBE U30GT-MINI ONLY / IN POLAND KNOWN AS: SHIRU SHOGUN 7"
    TO BE USED WITH V1.05 FIRMWARE, BUT SHOULD WORK WITH 1.04 FW TOO.

LAST UPDATE: 06-02-2013, CHANGELOG:

Beta 5:
    - CPU SPY compatibility fix
    - smoother CPU scaling

Beta 4:
    - Kernel name now is displayed in Settings properly
    - Removed parameter info from flasher
    - Fixed some scaling-related things, CPU scaling smoother
    - Lowered min brightness to 1 instead of 20
    - Added English language to RKAndroidTool
    - CPU goes at 1.6 GHz when CPU idle is below 35%
    - Fixed brightness patch. Should work on all devices :)

LOOKING FOR INIT.D SUPPORT ? CLICK HERE

Hello everyone,

I've made a modification to stock kernel 1.05 and now it has some extra features.

=============================================
    1. WARNING:
    I'm using it, it works for me, but it doesn't mean it will work for everyone.
    USE AT YOUR OWN RISK !! I don't take responibility for any damages !

2. FEATURES:
    - overclock to 1.6GHz (stock kernel has 1.4 GHz since fw 1.05)
    - lower minimum for brightness ( LCD backlight from 52 to 1 )
    - USB Hub support

3. TECHNICAL INFO:
    Brightness patch test:

My bash script to check if patch is working fine:http://wklej.org/hash/b69cecf00ed/

4. NEW FIXES SOON !
    Stock APP uses value 30 as min backlight. Use RootDim instead.
    It is possible to set values from 1 to 255 using this application.

5. LANGUAGE
    Kernel package contains RKAndroidTool with English & Polish translation.
    English language is default, but Polish users can open setting.ini and change
    language from "LANGUAGE=English" to "LANGUAGE=Polish"

If your prefer another loader, use blocks\rknew.img and flash it at 0x4000

6. <<< DOWNLOAD >>>
    http://mymondo.site90.net/cziter15pl/KRNL_U30GT_1_05_BETA5_OVC_1_6_GHZ.rar

7. CHECK
    After flashing kernel you can go to settings -> Info about tab.
    You should see HereticB5@shox in kernel version.

TESTERS - THANKS TO:
    KaMiKaDzE, bartezz

How to flash ?

1. Extract package somewhere
    2. Connect your U30GT-M to PC
    3. Click "Switch to flashmode"
    4. Press Flash ROM
    5. After flashing kernel your tab will reboot
    6. HAVE FUN

• quote:

rica ederim

kernel için; bu kerneli kurdum hata vermedi kurum sırasında. açılışta da problemsiz açıldı. ancak şimdi farkettim çalışmıyor sanırım, 1.4 GHz görünüyor çözemedim tam

quote:

FOR CUBE U30GT-MINI ONLY / IN POLAND KNOWN AS: SHIRU SHOGUN 7"
    TO BE USED WITH V1.05 FIRMWARE, BUT SHOULD WORK WITH 1.04 FW TOO.

LAST UPDATE: 06-02-2013, CHANGELOG:

Beta 5:
    - CPU SPY compatibility fix
    - smoother CPU scaling

Beta 4:
    - Kernel name now is displayed in Settings properly
    - Removed parameter info from flasher
    - Fixed some scaling-related things, CPU scaling smoother
    - Lowered min brightness to 1 instead of 20
    - Added English language to RKAndroidTool
    - CPU goes at 1.6 GHz when CPU idle is below 35%
    - Fixed brightness patch. Should work on all devices :)

LOOKING FOR INIT.D SUPPORT ? CLICK HERE

Hello everyone,

I've made a modification to stock kernel 1.05 and now it has some extra features.

1. WARNING:
    I'm using it, it works for me, but it doesn't mean it will work for everyone.
    USE AT YOUR OWN RISK !! I don't take responibility for any damages !

2. FEATURES:
    - overclock to 1.6GHz (stock kernel has 1.4 GHz since fw 1.05)
    - lower minimum for brightness ( LCD backlight from 52 to 1 )
    - USB Hub support

3. TECHNICAL INFO:
    Brightness patch test:

My bash script to check if patch is working fine:http://wklej.org/hash/b69cecf00ed/

4. NEW FIXES SOON !
    Stock APP uses value 30 as min backlight. Use RootDim instead.
    It is possible to set values from 1 to 255 using this application.

5. LANGUAGE
    Kernel package contains RKAndroidTool with English & Polish translation.
    English language is default, but Polish users can open setting.ini and change
    language from "LANGUAGE=English" to "LANGUAGE=Polish"

If your prefer another loader, use blocks\rknew.img and flash it at 0x4000

6. <<< DOWNLOAD >>>
    http://mymondo.site90.net/cziter15pl/KRNL_U30GT_1_05_BETA5_OVC_1_6_GHZ.rar

7. CHECK
    After flashing kernel you can go to settings -> Info about tab.
    You should see HereticB5@shox in kernel version.

TESTERS - THANKS TO:
    KaMiKaDzE, bartezz

How to flash ?

1. Extract package somewhere
    2. Connect your U30GT-M to PC
    3. Click "Switch to flashmode"
    4. Press Flash ROM
    5. After flashing kernel your tab will reboot
    6. HAVE FUN

orada cpu %35 den yoğun olursa 1.6 ghz geçer diyor

bizde mi bu kerneli yüklesek

• beniç tr cihazında olmadı, bir de siz deneyin isterseniz. sadece kernel flashlarken idb silmenize gerek yok bu arada.
    bir de esas problem benim için: parlaklık... en düşük seviyede bile fazla geliyor. hatta ipad'deki gibi kapatılmıyor. hani parlaklık sıfır gibi bir seviye yok ayar olarak
  • hocam ben bu romla kerneli yükledimde tablet aynı devam ediyor bunun farkı nerde bi açılırken romun boot resmi çıkıyor başka yok yanlış bişeymi yaptım aynı eski hali gibi tablet bide sanki daha az uygulamayla açıldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Umut K. -- 26 Mayıs 2013; 16:20:54 >
  • o da şu yüzden olmadı sanırım, incelediğim kadarıyla 900supersport arkadaş kernel'i boot.img içine gömmüş. bunu yapma sebebi de cmw ile update yapabilmek sanırım. ancak bizim cihazlara cmw kurduğumuzda; boot loop yaşıyoruz zaten. yani bizim işime yaramayan bir şey yapmış.
    ben de eğer yapabilirsem boot.img içindeki kerneli kaldırıp, yerine OC yapılmış, usb hub destekli, parlaklık ayarı daha ayrıntılı bir kernel entegre edeceğim. umarım yapabilirim:)
    haber veririm size de ey forumdaşlar:)
  • quote:

hocam ben bu romla kerneli yükledimde tablet aynı devam ediyor bunun farkı nerde bi açılırken romun boot resmi çıkıyor başka yok yanlış bişeymi yaptım aynı eski hali gibi tablet bide sanki daha az uygulamayla açıldı

quote:

hocam ben bu romla kerneli yükledimde tablet aynı devam ediyor bunun farkı nerde bi açılırken romun boot resmi çıkıyor başka yok yanlış bişeymi yaptım aynı eski hali gibi tablet bide sanki daha az uygulamayla açıldı

yanlışlık yok, rom temizlenmiş bir rom zaten
  • quote:

Amac zaten temizlenmiş gereksiz uygulamalardan ve bir takim hatalardan arındırılmış olması.

• İşte bu ya. Şu %30'da kapanma olayı düzeldi Cihaza yeni rom attığımda şarj %80 idi. 2.5 saattir wifi açık yoğun bir şekilde cihazı kullanıyorum şuan şarj %17 ve kapanmadı hala.
  • quote:

İşte bu ya. Şu %30'da kapanma olayı düzeldi Cihaza yeni rom attığımda şarj %80 idi. 2.5 saattir wifi açık yoğun bir şekilde cihazı kullanıyorum şuan şarj %17 ve kapanmadı hala.

Cok sevindim gule gule kullanin

• Arkadaslar bu romla init.d destekledigi soyleniyor ben cwmden tweak flashlasam sorun olur.mu

• quote:

Arkadaslar bu romla init.d destekledigi soyleniyor ben cwmden tweak flashlasam sorun olur.mu

bir fikrim yok malesef

• quote:

quote:

Arkadaslar bu romla init.d destekledigi soyleniyor ben cwmden tweak flashlasam sorun olur.mu

bir fikrim yok malesef

Yarin denerim ben sizleri bilgilendiririm

• Arkadaslar cwm nasil aciliyor
    Tableti kapatiyorum guc+ses acma tusuna basili tutuyorum olmuyor nasil yapacagiz
    Supersport romu yuklu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Umut K. -- 27 Mayıs 2013; 10:43:29 >
  • quote:

quote:

İşte bu ya. Şu %30'da kapanma olayı düzeldi Cihaza yeni rom attığımda şarj %80 idi. 2.5 saattir wifi açık yoğun bir şekilde cihazı kullanıyorum şuan şarj %17 ve kapanmadı hala.

Cok sevindim gule gule kullanin

Tesekkur ederim. %15 de kapandi ama olsun 30 da kapanmasindan daha iyidir :)

• 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.