Şimdi Ara

CSGO VPN ile ping düşürme(KANIT GELDİ) (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
14.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Doubleimp

Bilemiyorum teorikte öyle gözüküyor ama pratikde herzaman öyle değil

öyle değil tabi her fiberde düşük ping olmuyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TITAN

ping senin altyapı kaliten ve serverla aranda ki mesafeye bağlı bir şeydir komik olmuş.

örneğin türkiyede fiber altyapı yaygın değil o yüzden minimum 60 ping alırsınız frankfurta istersen 10 takla at 59 olmaz

speedtest frankfurt ping 43 cıkıyor.
    oyunda da en az 50, en fazla 65 oluyor....

takla atmaya gerek yok yani

D-smart adsl Yenibosna/İST
  • quote:

Orijinalden alıntı: CanOguzhan

quote:

ping senin altyapı kaliten ve serverla aranda ki mesafeye bağlı bir şeydir komik olmuş.

örneğin türkiyede fiber altyapı yaygın değil o yüzden minimum 60 ping alırsınız frankfurta istersen 10 takla at 59 olmaz

O sizin altyapinizla. Frankfurtta denemeniz lazim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nerdeoeskibayramlar

quote:

Orijinalden alıntı: CanOguzhan

quote:

O sizin altyapinizla. Frankfurtta denemeniz lazim.

??

• quote:

Orijinalden alıntı: Urbanears

Beylerr beyler. Bu pinginizi düşürür eyvallah ama bir şey fark ettirmez. Neden mi? Çünkü siz belirtilen yerde ikamet etmedikten sonra bu program sizi edermiş gibi gösterir pinginiz düşer ama kendi sunucunuzdan değil başka sunucudan bağlandığınız için yoğunluğa bağlı olarak oyundan atabilir & normal internet hızınızı daha da yavaşlatır. Ping az gözükür ama değişen pek bişey olmaz. Böyle programlara bel bağlayacağınıza aylık 10 tl fazla verin internet hızınızı yükseltin.

Ping internet hızıyla doğrudan bağlantılı değil.

Ama haklı olduğun bir nokta var mesela bazı insanlar internet hızını yüksek gösterttirmek (hava atmak için) için pingini yükseltiyorlar. Yani pingi arttırıp download hızını arttırabilirsiniz ama bu sadece teorik olarak gözükür yani yazıyla gözükür ama pratikte hiçbir işe yaramaz.

• Normal pingim 90-110 arası
    Vpn ile girince pingim 60-75 arası teşekkürler.
  • quote:

Çok cahilce bir yorum olmuş bu. Ttnet adsl ile frankurt serverlarından gayette 60'ın altında ping alıyorum. Kullanımın en yoğun olduğu akşam saatlerinde yaptığım 4 testin sonucu ;

CSGO VPN ile ping düşürme(KANIT GELDİ)

İnternet kullanımının daha düşük olduğu gece ve sabah saatlerinde ise 47-48 ms'e indiği bile oluyor.

• denedim ama pingim eu west sunucusu için normalden daha yüksek geldi. almanya hollanda isviçre ve ingiltereyi denedim. normal hali daha iyi. sadece almanya seçimimde rusya sunucusu üzerinde daha düşük ping gördüm.
  • hagi10best kullanıcısına yanıt
    Doğrudur ben bıraktım csyi zatende arkadaşım kullanıyodu, bi süre önce artık iş yaramadığını soylemişti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doubleimp -- 8 Mayıs 2016; 22:17:53 >
  • Free vpn ile steam açmanız tehlikeli olabılır aynı ip numarasından hack vb bir illegal iş yapıldığında aynı ip numarasında olmanız durumunda sızınde hasabınızın vac vs yeme riski vardır
  • quote:

Orijinalden alıntı: HaYTo

Free vpn ile steam açmanız tehlikeli olabılır aynı ip numarasından hack vb bir illegal iş yapıldığında aynı ip numarasında olmanız durumunda sızınde hasabınızın vac vs yeme riski vardır

Dostum bu ne kadar doğru veya birisinin başına geldimi ?
    Arkadaşın dediğine göre indirip deneyeceğim fakat bir kaç kişi daha riskli olacağını söylemiş.
    Steam hesabım baya dolu o yüzden tırsıyorum.Deneyipte sıkıntı yaşamayan varmıdır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: barancumhur

quote:

Orijinalden alıntı: HaYTo

Free vpn ile steam açmanız tehlikeli olabılır aynı ip numarasından hack vb bir illegal iş yapıldığında aynı ip numarasında olmanız durumunda sızınde hasabınızın vac vs yeme riski vardır

Dostum bu ne kadar doğru veya birisinin başına geldimi ?
    Arkadaşın dediğine göre indirip deneyeceğim fakat bir kaç kişi daha riskli olacağını söylemiş.
    Steam hesabım baya dolu o yüzden tırsıyorum.Deneyipte sıkıntı yaşamayan varmıdır ?

herşeyde bir risk var ama vpn yüzünden bir sıkıntı yaşamak hurafe sadece burdaki herkezin yorumunu önemseme çoğu hiçbişey bilmeden ordan burdan duyduklarını burda tekrarlıyo

• Teknik olarak vpn ile pingi değiştiremezsin dl ul yi değiştirebilirsin ama ping ve jitter değişmez .
  • quote:

Orijinalden alıntı: renkus

Teknik olarak vpn ile pingi değiştiremezsin dl ul yi değiştirebilirsin ama ping ve jitter değişmez .

:) eminim değişmez programlar falanda fake zaten chatengine ile değiştirdim pingleri oyun içi verileride değiştirdim zaten vpn diye bişey yok çöp hepsi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doubleimp

quote:

Orijinalden alıntı: renkus

Teknik olarak vpn ile pingi değiştiremezsin dl ul yi değiştirebilirsin ama ping ve jitter değişmez .

:) eminim değişmez programlar falanda fake zaten chatengine ile değiştirdim pingleri oyun içi verileride değiştirdim zaten vpn diye bişey yok çöp hepsi

Pingi oluşturan faktörleri ele alınca vpn hiç bir işe yaramaz tabi burda nijeryaya bi ping atmıyorsan , burda 60 pingle yurt dışı bağlandığın servera 50 si ztn türkiye içinde oluşan kısmı olduğu için , senin yaptıgın herkes gibi A dan gitmeyipte C den gidim bari yapmışsın sadece , elinde bulunan alt yapıyı deiştirmez vpn .Ama bana %10luk bir düşüş bile yeter diyenlerin başvurabilceği bir yol.

• Hız ve ping VPN firmalarına göre değişiyor. Benim normalde ping'im 1 ms ve 2 ms arasında değişiyor. Bu oturduğum yer ile alakalı, Türk Telekom özel olarak döşedi her şeyi.
    Satın aldığım VPN'i kullandığımda ise İsviçre üzerinden bağlanıyorum. Ping 56 ms oluyor. Frankfurt üzerinden bağlanınca daha çok düşüyor. 36 ms 45 ms arası değişiyor. Ama kullandığınız VPN çok önemli.
    VPN'siz;

VPN'li;

• vpnli ve vpnsiz ayni yere ping testi yapsan nasil olur??

• f0rest kullanıcısına yanıt
    Şimdi Speedtest üzerinden yaptım. (AKK aştığım'dan dolayı hız düşük.)
    VPN'siz (İstanbul)

VPN'li (İstanbul)

• Kesinlikle bir işe yaramadığı gibi, normalde aldığınız ping'i daha çok yükseltiyor. Konuyu hortlattım ama denemeyin arkadaşlar boş yere...
    Not: Hatta bilgisayar restart ettikten sonra internet bağlantım tümden koptu, modem arayüzüne bile giremedim. Şansım var ki windows imaj yükledim ve kurtuldum...Sakın denemeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lautreamont -- 30 Mayıs 2017; 5:9:5 >
  • Buradaki vpn'nin olumlu tarafı sadece MM serverlarında almanya serverlarına bağlanmasını sağlamasıdır. Yani faceitte sweden serverlarında ekstra bir ping düşüşü sağlamayacaktır :) Ztn kullandığın programın amacıda o, seni en düşük serverlara bağlamasıdır. VPn de kullanarak almanyadan bağlanıyosun, bu durumda senı dırekt otomatık almanyaya baglıyor. ama mesela bu programı ya da mesela vpn kullanmadıgın zamanda seni bazen almanya serverlarına atabiliyor. değişen bir şey olmuyor yani büyük bi numarası yok vpn nin. hele faceitte hiç. yani faceit almanya server gelse, vpn ya da vpnsiz aynı ping alırsın.

Hatta şimdi speedtest almanya server'inda iki türlü test edip değerleri paylaşacağım. Bakalım nasıl ping düşürüyormuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lautreamont -- 22 Eylül 2018; 2:52:24 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.