Şimdi Ara

Crysis 3 Konsolların Sınırlarını Zorlayacak (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
4.825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bekliyordum zaten ormanlık arazı tarzı birşeyler ama new york olmasaydı iyi olurdu gerçi kocaman bi şehirin ormanlı halide bayagı bir zevkli olucak.
  • Pc tamam elbet bir şekilde çözüm hallolur ama konsollar gerçekden çok zorlanıcak..
  • Ne kadarda çok oyun yapımcısı developer varmış arkadaş forumda hayret.

Bakın arkadaşlarım canlarını yediklerim şimdi konsolun sınırını zorlamadan kasıt nedir çok basit bir örnekle açıklayalım hadi.Developer olmaya bile gerek yok organımız olan 2 göz ile bunu keşfetmek çok kolay.

Öncelikle crysis 2 cryengine 3 ile yapışmıştı.Yeni bir oyun motoruydu ve crytek'in konsollara o motorla yaptığı ilk oyundu diyebiliriz.Hani dice'da bf3'ü ilk defa pc'de yapınca buglar falan oluştu optimizasyon sorunları oluştuya ona benzer bir şey.

Konsol sınırını zorlamaktan kasıta en büyük örnek.

1-Ps3 için Uncharted serisinin gelişimidir. 1-2-3'ün arasındaki grafik farkı.
    2-Xbox 360 için gears of war serisinin gelişimidir.Geow 1-2-3'ün arasındaki grafik farkı.

Şimdi donanımı belli sınırlı bir makinayla PC'yi bir tutarsanız ya donanım hakkında hiç bir bilgi sahibi değilsiniz ya fanboysunuz yada çocuksunuz bunun başka bir açıklaması yok.

Gelelim Cevat amca'nın dediklerine.İşte uncharted ve geow serisinde olan gelişim gibi konsolun (ps3-x360)çalışma yapısına oyun motorlarını optimize edip en iyi şekilde oyununu streamlayıp geliştirmek istiyor.Ha birde bu hakaret ettiğiniz adam konsollar için bile sırf milletim ülkem türkçe oyun oynasın diye oyunu türkçe getiriyor.

O yüzden bu tartışmaların sonu yok.Oyun crysis2'den iyi şekilde olacak konsollarda dendiyse olacaktır.Herkes alsın platformunda oynasın.Birbirinize fanboy şu bu vs demeyin.

Nasıl korkuyodum ultra_storm damlamıştır diye korktuğum başıma geldi.Kambersiz düğün olurmu hiç?İşin şaşırtıcı tarafı pinky yok

Beyler bu lafım ikiniz için gelsin.Eğer illede konsol-pc tartışması yapacaksanız özel mesaj ile uzuuun uzun yazın konuşun.Yada ne biliyim aynı şehirdeyseniz buluşun bi çay bahçesine gidin çekirdek çerez alın çatışın.Her "konsol sınırını zorlayacak" başlığı altında ikinizin yorumu yeter arkadaş anladık senin pc'in diğerinin ps3'ü ötekinin x360'ı iyi.Ne yapalım yani?

Mod arkadaşlardanda ricam şu Misafir yorumlarını kapatın arkadaşlar.Her türlü tartışma bu adamların mesajlarından çıkıyor yazık günah şuraya iki yorum okuyalım diye giriyoruz bi bakıyoruz 10 sayfa tartışma.

• Artık yapımcılar fps oyunlarına ara vermeli bence gitsinler tps ye yatırım yapsınlar daha iyi işler çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Barxxx -- 20 Nisan 2012; 11:15:29 >
  • Konsolların sınırı varmı ki? Mario oynasınlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmuMaster

Ne kadarda çok oyun yapımcısı developer varmış arkadaş forumda hayret.

Bakın arkadaşlarım canlarını yediklerim şimdi konsolun sınırını zorlamadan kasıt nedir çok basit bir örnekle açıklayalım hadi.Developer olmaya bile gerek yok organımız olan 2 göz ile bunu keşfetmek çok kolay.

Öncelikle crysis 2 cryengine 3 ile yapışmıştı.Yeni bir oyun motoruydu ve crytek'in konsollara o motorla yaptığı ilk oyundu diyebiliriz.Hani dice'da bf3'ü ilk defa pc'de yapınca buglar falan oluştu optimizasyon sorunları oluştuya ona benzer bir şey.

Konsol sınırını zorlamaktan kasıta en büyük örnek.

1-Ps3 için Uncharted serisinin gelişimidir. 1-2-3'ün arasındaki grafik farkı.
    2-Xbox 360 için gears of war serisinin gelişimidir.Geow 1-2-3'ün arasındaki grafik farkı.

Şimdi donanımı belli sınırlı bir makinayla PC'yi bir tutarsanız ya donanım hakkında hiç bir bilgi sahibi değilsiniz ya fanboysunuz yada çocuksunuz bunun başka bir açıklaması yok.

Gelelim Cevat amca'nın dediklerine.İşte uncharted ve geow serisinde olan gelişim gibi konsolun (ps3-x360)çalışma yapısına oyun motorlarını optimize edip en iyi şekilde oyununu streamlayıp geliştirmek istiyor.Ha birde bu hakaret ettiğiniz adam konsollar için bile sırf milletim ülkem türkçe oyun oynasın diye oyunu türkçe getiriyor.

O yüzden bu tartışmaların sonu yok.Oyun crysis2'den iyi şekilde olacak konsollarda dendiyse olacaktır.Herkes alsın platformunda oynasın.Birbirinize fanboy şu bu vs demeyin.

Nasıl korkuyodum ultra_storm damlamıştır diye korktuğum başıma geldi.Kambersiz düğün olurmu hiç?İşin şaşırtıcı tarafı pinky yok

Beyler bu lafım ikiniz için gelsin.Eğer illede konsol-pc tartışması yapacaksanız özel mesaj ile uzuuun uzun yazın konuşun.Yada ne biliyim aynı şehirdeyseniz buluşun bi çay bahçesine gidin çekirdek çerez alın çatışın.Her "konsol sınırını zorlayacak" başlığı altında ikinizin yorumu yeter arkadaş anladık senin pc'in diğerinin ps3'ü ötekinin x360'ı iyi.Ne yapalım yani?

Mod arkadaşlardanda ricam şu Misafir yorumlarını kapatın arkadaşlar.Her türlü tartışma bu adamların mesajlarından çıkıyor yazık günah şuraya iki yorum okuyalım diye giriyoruz bi bakıyoruz 10 sayfa tartışma.

Yav arkadaş ne sen diyorsun ? Ne zorlamısından bahsediyorsun azda pc'yi zorlasınlar okadar ekran kartı çıktı güçlü boş boş duruyor yazıktır buna para verenlere artık konsolda güçmü kaldı içinde sihirli güçmü var e tamam öyleyse ps 4 çıkmasın 100 yıl daha ps 3ü zorlasınlar mademki zorlamaynan oluyor her şeyin bir sınırı var ne kadar zorlasan bana laf ediyorsun gelip adam saçma sapan yorum yazıyor sinirimi bozuyor bende ona cevap veriyorum sanamı soracam nerde ne yazacağımı ? Her suçu bende buluyorsunuz al bak dün geldi ağır konsol fanboynunun biri pcciler eziktir 40 yılda bir oyun çıkıyor yazık onlara dedi gelde sen sinirlenme gelde sen cevap yazma buna.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultra_storm -- 20 Nisan 2012; 18:07:16 >

• Adamlar artık sınırları zorlaya zorlaya bitiremediler.Her oyun duyurusunda sınırları zorluyoruz diyorlar :D
  • @EmuMaster

Tespitlerin yerinde lakin PCnin dahi kişinin kullandığı donanıma göre belli limiti var.Oyun içerinde gölgelendirme ,ışıklandımırma , AA vs... gibi grafik yönünden gpu zorlayan seçenkleri minimum çektiği oluyor.E.kartını yükseltirsin görselliği sınırlayan etkenlerden kurtulursun

Günümüz ev konsolarında aynı PCde ki gibi donanım değişikliği olmadığı gibi olsa zati adı oyun konsolu olmaz,sınırların ötesine gidiyoruz demek komik ve saçma bu EAnın ev konsolunda BF3 için yayınladığı HD pack'le konsol oyuncusunu kandırmasından başka 1 şey değil

Oyun konsolunda sınırları aşamasın önceden karakter için atıyorum 1000 poligon kullanıyorsan 1001 çıkaramasın sadedece yer değiştirsin çevre detaylarının kalitesini düşürürsün yada belli başlı objelerin kalitesini artırsın yada flitreler ile renk ve köşe yumuşatma uygularak uzak cisimlere buğu eklersin

Halbuki aynı board entegre donanım oyun konsoluna O/C çekip gpu+cpu saatleri değiştirme şansı olmadığına göre sınırı aşıyoruz demek saçmalık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackBeasT -- 21 Nisan 2012; 9:40:15 >

• Tamamiyle boş laflar, Cevat Hocam ne gerek var böyle söylemlere.. Zaten konsolların sınırlarını zorlamazsan ne anladım ben Crysis 3'ten Cry Engine 3'ten.. Tamam ana platformun haliyle PC ama bir zahmette konsolların sınırlarını tamamen zorla yani bir zahmet..

O değilde yapay zekadan ne haber Cevat Bey? Bence grafikler şöyle böyleden ziyade yapay zekanın ne alemde olduğundan biraz bahsetmelisin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quadhros -- 23 Nisan 2012; 18:58:25 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.