Şimdi Ara

CRUZE - YAKIT TÜKETİMİ !!! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.216
Cevap
11
Favori
388.867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2 hafta önce Auto Show dergisinde cruze un testi çıktı.

dETAYLI BİR TEST Mİ, BEN DE ALDIM BİRKAÇ TEST OLAN DERGİ ANCAK DETAY YOK FAZLA.
  • harika1 kardeşim autocar dergisinde corolla focus ve civic ile kıyalanmış ve testi birinci bitirmiş. Dediğin olayı yaptım ve mil' den km'ye dönüştürdüm. Sağolasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baycalh -- 31 Mayıs 2009; 22:49:04 >
  • Cruze, lpgli kullanan va rmı acaba, lpg'li cruze ne kadar yakıyor bilen var mı?
  • evet detaylıydı. Otomatik 12.9 sn. 0-100 ü ve yakıt tüketimi ortalama 10.4 şanzımandan biraz şikayet etmişler daha güçsüz bir otomobil görüntüsü çizdiriyor diye ve ayrıca vites değiştirirken kararsız kalıyormuş.

quote:

Orjinalden alıntı: harika1

quote:

2 hafta önce Auto Show dergisinde cruze un testi çıktı.

dETAYLI BİR TEST Mİ, BEN DE ALDIM BİRKAÇ TEST OLAN DERGİ ANCAK DETAY YOK FAZLA.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tridiART

Aracı aldığımda 7km deydi, 50TL lik 95 oktan benzin aldım, 3 gün aracı kullandım ve ortalama yakıt tüketimi 8.0lt/100km gösteriyordu, daha sonra 70km de ışık yandı
    Bu sabah 50TL lik benzin aldım ve koyuldum yola, birde baktım ne göreyim ortalama yakıt tüketimi 8.1,8.2,8.3.................. şeklinde artarak 18.9 sınırına ulaştı

- 70 km de 50TL lik benzin tüketimi fazla değilmi?
    - Ortalama tüketim verilerine nekadar güvenebiliriz?

Servise gittiğimde aracın programını güncellediler yakış tüketimi 12 lere düştü...
    Daha uzun yol deneyimim olmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tridiART -- 8 Haziran 2009; 13:56:17 >

• Benim düldülün yakıt tüketimi fabrika verileri içinde seyrediyor. 9-9.5 arası fabrika 9 zaten. 9 da iyi rakam hani. :)

Bir yıl geçsin de LPG işini düşünmeye başlayacağım.:)
  • Babamdaki 2006 Astra ilk aldığında kilometrede 260 yakıyordu. Bu değer düz yol içindi. 15.000km den sonra tüketim 180' e kadar düştü. Ben Adana' dan Aladağa bagaj tam yüklü iki kişi ile ve yarısı sürekli tırmanış olan bir yolda 101 km yi 27tl'ye geldim. Yani km'de 270kuruş gibi rakama tekabül ediyor. Arabam daha 400kmde. Demem o ki arkadaşlar arabanıza biraz zaman verin ve rodaj süresini tamalasın. Pistonlar yataklarına daha iyi uyum sağlayacak azalan sürütünme ile tüketim azalacaktır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: baycalh

Babamdaki 2006 Astra ilk aldığında kilometrede 260 yakıyordu. Bu değer düz yol içindi. 15.000km den sonra tüketim 180' e kadar düştü. Ben Adana' dan Aladağa bagaj tam yüklü iki kişi ile ve yarısı sürekli tırmanış olan bir yolda 101 km yi 27tl'ye geldim. Yani km'de 270kuruş gibi rakama tekabül ediyor. Arabam daha 400kmde. Demem o ki arkadaşlar arabanıza biraz zaman verin ve rodaj süresini tamalasın. Pistonlar yataklarına daha iyi uyum sağlayacak azalan sürütünme ile tüketim azalacaktır.

arkadasıma katılıyorum aracınıza zaman tanıyın chevrole sanırım rodajı 20binde tamamlıyor o zamana kadar sabredin ne heveslerle aldıgınız aracınızı uzmeyinki oda sizi uzmesin
  • iyi de ben 20 bin kilometreyi 2,5 senede yaparım. Ölme eşşeğim ölme olayı yani
  • quote:

Orjinalden alıntı: ay910

iyi de ben 20 bin kilometreyi 2,5 senede yaparım. Ölme eşşeğim ölme olayı yani

aynen

lpg onayı olur olmaz taktırıcam.. böyle gitmez bu iş..
  • Bu iş çok uzadı Chevy nin tüm modellerinde LPG var bunda neden yok yaaa, ne işler dönüyor güzel ülkemde..
    Benzini en yüksek fiyattan kullanan bir ülke olarak ülkeye fazla yakan bir araç sokup LPG onayı vermemek de neyin nesi oluyor..
    Hemen arıyorum GM Türkiyeyi, çok sinirlendim
  • Ara kardeşim, arkandayız
    Hakikaten neyini araştırıyolarki bunun. Sanki motor yeni bir motor. Zaten yıllardan beri opelde kullanılmış, hala anlayamadınız mı yapısını. Ayıp kardeşim
  • Sonuç
    2009 model Cruze lara LPG takılmıyor... Takılıyorda dışarıda, garanti dahilinde takılamıyor...
    Ağustosta gelecek 2010 modellerde 109 beygirlik lacetti motoru kullanılacak ve onlar Chevrolet tarafından LPG uyumlu satılacak...
    Servisten aldığım bilgi bu, buyrun burdan yakın şimdi
  • Ne bu ya yılan hikayesine döndü bu bilgi kirliliğinde kafamız iyice karıştı Onay verilmeden garantiyi devam ettirenler ettirmeyenler bekleyin diyenler biz size geçirdik geçmiş olsun diyenler avrupaya izin verilip takanlar aynı motor buraya gelince aman ha yasssak hemşerim diyenler valla sıkıldık artık
  • quote:

Sonuç
    2009 model Cruze lara LPG takılmıyor... Takılıyorda dışarıda, garanti dahilinde takılamıyor...
    Ağustosta gelecek 2010 modellerde 109 beygirlik lacetti motoru kullanılacak ve onlar Chevrolet tarafından LPG uyumlu satılacak...

yok böyle birşey ya, çıkacak lpg onayı raadolun

az sabır..

• Aynen katılıyorum hocamm.
    Bumotor bildiğimiz opel motoru ve yıllardır BRC MY-07 sistemi bu motora takıyorlarda şimdi ne oldu.
    İnanın bu bayiilerin saçma sapan cevaplarından öyle bıktımki ne bişey sorasım geliyor nede yanlarına uğrayasım...
    Herşey zamanla düzelecek ...
    quote:

Orjinalden alıntı: Spinoza21

quote:

Sonuç

yok böyle birşey ya, çıkacak lpg onayı raadolun

az sabır..

• İçime su serptiniz, saolun
  • İlk kez bugün Boluya gittim 250km gidiş, gelişle birlikte 500km 100TL lik benzin yedi ve ortalama tüketim şehir içinde 12-14 arası gösterirken uzun yolda 7.1 e düştü...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ay910

iyi de ben 20 bin kilometreyi 2,5 senede yaparım. Ölme eşşeğim ölme olayı yani

Umarım sorunlarınız çözülür arkadaşlar. Yanlış anlamayın ama bu Cruze konusunda acele edilmemesi gerektiğini başlıkta yazmıştım. İnşallah şu yakıt tüketimi ve diğer sorunlar konusunda bir iyileştirme yapılır.

Bu arada aracın rodaj süresi en fazla 2000 km'dir. 15.000 km'den sonra da genelde yakıt tüketiminde 1-2 lt bir düşme görülebilir.
  • arkadaşlar yakıt tüketimi çk aşırı. aldığıma bin pişman oldum. inşallah lpg takma mümkün olur yoksa araba evin önünde duracak binmeyekorkuyorum.
    alacak varsa bu haliyle hiç yaklaşmasın
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.