Şimdi Ara

Crosshair VI Hero :(RYZEN 5000 CPU DESTEĞİ) BİOS Güncelleme AMD AM4 AGESA ComboV2PI 1208 8702 (129. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.389
Cevap
18
Favori
87.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 127128129130131
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sonunda bizim eski mühendis elmor dan aradığım cevabı buldum 12 çekirdeği geçtim 16 çekirdek işlemcide bile sorun olmaz diyor elmor altta soran ve elmorun cevabının resmini aldım

Crosshair VI Hero :(RYZEN 5000 CPU DESTEĞİ) BİOS Güncelleme AMD AM4 AGESA  ComboV2PI 1208  8702
  • Biliyorum bu adamı zenstate programını yapmıştı, daha bioslar oturmamasına rağmen biz pstate ocumuzu iki tıkla yapıyorduk. Biz bu sorunun cevabını üç aşağıya beş yukarıya biliyorduk. Senden ricam Elmor'a C6H ile Zen2 R7 işlemcilerine bir OC işlemi uygulamak sorun yaratır mı? Ya da "C6H ile yeni R7lere oc yapabilir miyiz?" diye de sorabilirsin. MSI kendi boardlarına yapmayın diyor.

C8H'ın fiyatı $359.99mış.

Benim de şuan hedefim 3900x gibi. Cebi delemezsek 3700 alırım. 3800x almayın arkadaşlar silikon kalitesi için o fiyata değmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kurt Knispel -- 12 Haziran 2019; 7:43:4 >
  • Kurt Knispel kullanıcısına yanıt
    3700x alırsan sormaya bile gerek yok 1700 1800x gibi 8 16 çekirdek zaten artı rahat oc yaparsın 65 TDP zaten baya iyi oc olur 1800x den bile düşük TDP var işlemcide

artı elmor 16 32 çekirdek 105 TDP olan 3950x ve 12 24 ÇEKİRDEK 105 TDP olan 3900x bile sorunsuz olur dedi oc sakın yapma demedi MSI ye bakma zaten stokta soba gibi ısınan bir kart o ve hatalarına kılıf aramışlar oc yapmayın diye

al 4 saattir oyundayım oda 31 derece kart da aynı

Crosshair VI Hero :(RYZEN 5000 CPU DESTEĞİ) BİOS Güncelleme AMD AM4 AGESA  ComboV2PI 1208  8702

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 12 Haziran 2019; 8:14:54 >

• Genelde aynı siteden (mantıklı) yorumlar C6H'da rahat kullanacağımız şeklinde ancak OC konusunda hatta boost hız konusunda onlar da çok şüpheci.

quote:

C6H is an 8+4 board with historically good support from Asus (in terms of UEFI updates, etc). You might be able to get away with it on a 3900x. I think the current limits per phase on C6H are 60a, but I could be wrong. To contrast, the new Impact board from Asus has 8+4 with 70a per phase. I think the 3900x will work okay on that board.

Personally I would not bother with anything less than a 12+2 or 12+4 config for a 3900x, except maybe in special circumstances (such as the Impact). Yes, the 3900x is only 105W by default, but the current demand at given clockspeed/voltage levels should be higher for this chip compared to 1800x/2700x or any 8c Matisse. Raising clockspeed or voltage in any way, shape, or form will make the CPU pull more current. That will increase VRM duty cycle and potentially cause other problems. As long as the 3900x clockspeeds remain relatively low (close to base clock of 3.8 GHz), I don't see that there will be a lot of trouble. The issue will come from some kind of CPU overclocking or using PBO/XFR to let the system start boosting towards call-core turbos.

Elmor'dan bir şeyler duymak iyi olur

• Kurt Knispel kullanıcısına yanıt
    onlar her halttan şüpheci bence dertleri yeni kart almak. ayrıca elmor bu yazıyı görmüştür ve cevabı yazarken oc yapmayın derdi
  • yeni bios var ama hiç bilgi vermemiş sadece alttaki yazı var acele etmemek lazım yüklemek için NOT: işletim sisteminde diğerleri ve 32 bit seçince görünüyor şuan
    https://www.asus.com/tr/Motherboards/ROG-CROSSHAIR-VI-HERO/HelpDesk_Download/

Version 7003
    2019/06/1310.07 MBytes
    CROSSHAIR VI HERO BIOS 7003
  • 7003 biosu yükledim sorun yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kurt Knispel

Genelde aynı siteden (mantıklı) yorumlar C6H'da rahat kullanacağımız şeklinde ancak OC konusunda hatta boost hız konusunda onlar da çok şüpheci.

quote:

C6H is an 8+4 board with historically good support from Asus (in terms of UEFI updates, etc). You might be able to get away with it on a 3900x. I think the current limits per phase on C6H are 60a, but I could be wrong. To contrast, the new Impact board from Asus has 8+4 with 70a per phase. I think the 3900x will work okay on that board.

Personally I would not bother with anything less than a 12+2 or 12+4 config for a 3900x, except maybe in special circumstances (such as the Impact). Yes, the 3900x is only 105W by default, but the current demand at given clockspeed/voltage levels should be higher for this chip compared to 1800x/2700x or any 8c Matisse. Raising clockspeed or voltage in any way, shape, or form will make the CPU pull more current. That will increase VRM duty cycle and potentially cause other problems. As long as the 3900x clockspeeds remain relatively low (close to base clock of 3.8 GHz), I don't see that there will be a lot of trouble. The issue will come from some kind of CPU overclocking or using PBO/XFR to let the system start boosting towards call-core turbos.

Elmor'dan bir şeyler duymak iyi olur
    elmora sordum alttakini dedi kısaca İngilizce sure tr anlamları (emin) (tabi ki) (elbette) falan ve sanırım olur dedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 15 Haziran 2019; 16:16:25 >

• Garip bir şekilde alttaki tarihte verilen 7002 bios siteden kaldırılmış sadece yeni verilen bios kalmış 7003

Sürüm 7002 2019/05/16 10.17 MBytes

CROSSHAIR VI HERO BIOS 7002

1.Yeni nesil işlemciler için AM4 ComboPI 0.0.7.2A'yı güncelleyin ve CPU uyumluluğunu iyileştirin2.

2 Precision Boost değerleri ile ilgili bir sorun düzeltildi3.

3 Geliştirilmiş bellek uyumluluğu

4.Sistem güvenliğini arttırın

ASUS, bu BIOS sürümüne güncellemeden önce AMD yonga seti sürücüsünün 18.50.16 veya daha yenisini kurmanızı şiddetle tavsiye eder."

USB BIOS Flashback aracını çalıştırmadan önce, lütfen BIOSRenamer'ı kullanarak BIOS dosyasını (C6H.CAP) yeniden adlandırın. ''
    https://www.asus.com/tr/Motherboards/ROG-CROSSHAIR-VI-HERO/HelpDesk_Download/

• sON BİOSU YÜKLEDİM YÜKELYELİ. Stablitem düştü. 0,05,0,1 daha fazla voltaj ister oldu işlemci. Özellikel smt açıkken, smt kapalıyken eski düzende çalışyor. İşlemci daha çok ısınıyor.
  • ben fark görmedim hatta bu sıcakta 3.8 yaptım işlemciyi 35 c den yukarı çıkmıyor boşta seninde 3.9 az değil sıcak olması normal bu havada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 16 Haziran 2019; 23:35:36 >
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    1.1 3.7 smt off getiridm ben adandayım bide. Yinede son bios tadımı kaçırdı.
  • adana daha sıcaktır zaten bilemem ben fark görmedim ısıda her kes de farklı demek ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 17 Haziran 2019; 1:44:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MEMATİ

Bende böyle yapıyorum
    ; rardan çıkarıyorum kes diyip biçimlenmiş flasa atıyorum biosa girip ez mode girip tık tık yapıyorum
    Ben BIOS a girmiyorum. Bilgisayarın arkasındaki BIOS usb portuna takıp yapıyorum. Düğmeye basıyorum gerisini kendisi hallediyor. Bu aralar 08 hata kodu ile bilgisayar kitleniyor. usb ler çalışmıyor. restart yapmak zorunda kalıyorum. 7003 ü yükleyeceğim. İnşallah düzelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aesca

Ben BIOS a girmiyorum. Bilgisayarın arkasındaki BIOS usb portuna takıp yapıyorum. Düğmeye basıyorum gerisini kendisi hallediyor. Bu aralar 08 hata kodu ile bilgisayar kitleniyor. usb ler çalışmıyor. restart yapmak zorunda kalıyorum. 7003 ü yükleyeceğim. İnşallah düzelir.

Alıntıları Göster
    Öneri: F5 ile default ayarlara getirin, restarttan sonra bios update yapın, ya yaptığınız yöntemle ya da bios menüsünden EZ flash ile:
    Windows üzerinden önerilmiyor: Windows her an sapıtabiliyor.

• 3900X 3599 TL bandında olacak gibi duruyor... Bu durumda benim 3.9 GHz'te çalışan satılık bir Ryzen 1700'üm var gibi görünüyor :) Duyurulur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elessar Eredhian -- 17 Haziran 2019; 20:26:29 >
  • Elessar Eredhian kullanıcısına yanıt
    3900x 499 dolar tl karşılığı 2.932,02 tl şuan 1700 i 1000 tl ye satarsan iyi
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Türkiye fiyatı genelde +20 dolar + KDV oluyor hocam :) 1700'ü 1000'den fazlaya satarım ya... 1300-1500 arası bir şey gitmesi lazım.
  • Elessar Eredhian kullanıcısına yanıt
    haklısın ama 3599 fazla gibi geldi ilk çıkışta belki de sonra elbet iner be 1700 inşallah dediğin fiyata gider
  • 
Sayfa: önceki 127128129130131
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.