Şimdi Ara

Crosshair VI Hero :(RYZEN 5000 CPU DESTEĞİ) BİOS Güncelleme AMD AM4 AGESA ComboV2PI 1208 8702 (98. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.389
Cevap
18
Favori
87.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 96979899100
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çıkarttığım ramleri geri taktım 4 ram le açılmıyor sistem. bios 4 rami görmüyor 3ünü görüyor.
    Son 3 biosu da denedim. 9920 ye döneyim dedim dönemedim. Daha 3 gün öncesine kadar 6001 biosla
    32 gb ram çalışıyordu

F1 hata mesajını disable yaptım windows açıldı windowsta 32 bit görünüyor ama biosta 16
  • 1200gs kullanıcısına yanıt
    pili söküp sıfırlamayı dene birde
  • hızlı başlatı kapatınca 40 kod düzeldi gibi bakalım ne olacak

• Uykuya girip çıkınca, Bende Qcode 30 yazıyor. Qcode 40 hata değil bildiğim kadarı ile, Benim sistemde hep qcode 24 yazıyor, Bazende dram ışığı turuncu yanıyordu, şu an öyle birşey yok.
  • awsalli kullanıcısına yanıt
    evet 40 kodu hata değil sistem uykudan uyanıyor demek de bu hızlı başlatı kapasan da 24 değil 40 çıkıyordu ben buna takılmıştım ama artık çıkmıyor hızlı başlatı kapatınca 24 çıkıyor bu doğrusu demek ki düzeltildi 30 kodu listeye göre 2 anlamı var ilki 30 yazan şu yazıyor ASL için ayrılmıştır (aşağıdaki ASL Durum Kodları bölümüne bakın) diyor 2.ci anlamı 0x30 Sistem S3 uyku durumundan uyanıyor diyor uykuyu kapadığım için bende ne çıkar bilmiyorum. tek gariplik led ayarı hala tutmuyor önceden biosdan pc kapanınca ledlerde kapansın açınca açılsını seçince çalışıyordu ama artık bu işe yaramıyor sadece aurayla müzik seçince ledler açılmıyor yani ses yoksa ledler kapalı ayarladım. neyse şimdi w10 yeni güncellemeyi yapacağım bakalım nasılmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 10 Nisan 2018; 18:33:1 >

• mito1172 kullanıcısına yanıt
    Şimdi ben hızlı başlattı açtım, Qcode 40 çıktı, normalde bende çıkmıyordu. Belki bu sayede 0d hatasındanda kurtulmuş olurum.
    yeniden başlatın 24 olur yine. sizin o hata ramden bence ama belki işe yarar
    Sağolun hocam, x370 prime pro mevcut arkadaşımda benim ramlerden mevcuttu, onu bıraktı ve Onada crosshair aldık, ondan sorun olmuyor. Hatta onun ramleri bana taktık çalıştırık problemsiz açıldı, hepsini takıp denedik yine açıldı, belki benim anakart arızalı olabilir. Onada pek ihtimal vermiyorum, çünkü 2 hafta aralıksız render aldım, bir çökme vs olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi awsalli -- 11 Nisan 2018; 19:41:28 >
    ama arkadaşınızın kartı farklı benim tahminim bizim anakartın bu rama gıcığı var baya okudum çünkü aynı ramin bu anakartta sorun çıkardığını
    Yok yanlış anladın, Arkadaşıma Crosshair anakart aldık, onda problem mevcut değil. Belkide anakart yeni üretim olduğu için fark mevcut olabilir.
    x370 prime pro mevcut arkadaşımda deyince ve ramde Crosshair olunca yanlış anlamışım tamam ilk çıkan seriyse olabilir ben ilk seriden alamadım bir ara 2 yada 3 ay gibi yok oldu piyasadan sonra ilk üretimin tükendiğini öğrendim 2ci seri üretilip piyasaya çıkınca aldım sizde ki ilk seri olabilir

birde şunu sorayım alt resimdeki yere bakar mısın biosa girip ok ile işaretli yerdeki sayılar farklı mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 11 Nisan 2018; 13:43:35 >

• @mito1172

Benim sistemime bak:

Msi X370 Gaming Pro Carbon
    G Skill 3200Mhz RGB Ram 8*2GB
    Ryzen 1600 İşlemci
    Samsung Nvme SSD 512GB Pro
    Seasonic 860W Platinium PSU
    NZXT X52 Kraken
    NZXT Hue 12'lik RGB fanlar
    Cooler Master H500P kasa

Çevre ekipmanlarım:
    Asus MG 278Q 1MS 144HZ FreeSync monitör
    Razer RGB Blackwidow mekanik klavye
    Razer RGB Mouse
    Razer RGB Mousepad
    Razer Manowar 7.1 Kulaklık

Daha takmadığım Asus wifi ve ses kartım var.

Ekran kartım ise RX460!!!

Biz ne zaman ekran kartı alacağız mito kardeşim? Sistemin dili olsa küfreder bana!
  • quote:

Orijinalden alıntı: BalistikBomba

@mito1172

Benim sistemime bak:

Msi X370 Gaming Pro Carbon
    G Skill 3200Mhz RGB Ram 8*2GB
    Ryzen 1600 İşlemci
    Samsung Nvme SSD 512GB Pro
    Seasonic 860W Platinium PSU
    NZXT X52 Kraken
    NZXT Hue 12'lik RGB fanlar
    Cooler Master H500P kasa

Çevre ekipmanlarım:
    Asus MG 278Q 1MS 144HZ FreeSync monitör
    Razer RGB Blackwidow mekanik klavye
    Razer RGB Mouse
    Razer RGB Mousepad
    Razer Manowar 7.1 Kulaklık

Daha takmadığım Asus wifi ve ses kartım var.

Ekran kartım ise RX460!!!

Biz ne zaman ekran kartı alacağız mito kardeşim? Sistemin dili olsa küfreder bana!
    hayırlı olsun hocam sistem çok güzel sorma hocam millete uyduk 1500 tl iken rx580 almadık kaldık r7 karta senin yine iyi benimkinden ben freesync bile kullanamadım monitörü aldık kart sırıtıyor sistemde

• Arkadaşlar sizin sistem kaç saniyede acılıyor acaba

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • MEMATİ kullanıcısına yanıt
    ooo memoş sen buralara yazarmıydın saymadım ama eskisinden hızlı sayarım bi ara
    ben gizli takipçiyim kankii :D say say :D
    Açılış uzun.
  • 1200gs kullanıcısına yanıt
    ryzen 1700 - c6h anakart - 850 evo ssd - oem w10 key ile uefi kurulumda 42 saniyede acılıyor şaka gibi
    tamam sayıp yazarım
  • HAYDAA elmor dan inciler http://www.overclock.net/forum/11-amd-motherboards/1624603-rog-crosshair-vi-overclocking-thread-3498.html

C6H Beta BIOS 6002
    http://www.mediafire.com/file/3cerr9mhwkux4y2/CROSSHAIR-VI-HERO-ASUS-6002.zip

SHA256 479faf20b50a35e4eac96ebde4e8d96262abbd612800881b4f 5e06865f7c9589

Değişiklik günlüğü çok büyük ve ben 0001'e göre farklı olanlardan emin değilim. 0001 ile aynı güncellemeler, muhtemelen aynı taraflar da aynı.

EDİT: yükledim cpu fan rpm hızlandı ama normale iniyor

bu arada meşhur virüslerden korunuyor işlemci alttaki programla bakılıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 12 Nisan 2018; 16:45:47 >

• 
Sayfa: önceki 96979899100
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.