Şimdi Ara

CRM'ciler kod yazar mı? Staj için iyi bir tercih midir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugün bir staj görüşmesine gittim ve bana CRM ve BI(İş zekası) alanları için yetiştirmek ve uygun görülmesi durumunda yarı-zamanlı iş teklif etmek üzere stajyer aradıklarını söylediler.

Kullandıkları teknolojiler Dynamics 365 ve Power BI imiş. Zannediyorum ki teklif yapılması ve kabul etmem durumunda pek kod yazmayacağım. Ancak ben öncelikle Java/Android olmazsa ve yeterli eğitimi alacağım garanti edilirse gömülü sistemler üzerine staj yapmak istiyorum. Kod yazmayı öğrenmediğim bir yerde mutlu olabileceğimi sanmıyorum.

Ne dersiniz?

• Eger developer olmak niyetindeysen dogru dusunuyorsun. Isin mutfaginda pismen gerekir. Ama business, marketting vs ogrenme amacin varsa, git. Her yerden bir seyler ogrenebilirsin.

CRM uygulamasini neyle yazmislar, dev ekibinde staj yapma sansin yok mu ? Stajyere kimse onemli kisimlari kodlattirmaz, ama senden bilgili insanlarla calisirsin; onlardan bir seyler kaparsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tesadüfen bugün Almanya'dan tam aynı alanda bir proje teklifi geldi, aşağıda Türkçe'ye cevrilmiş olarak. MS CRM programcının cok mutlu olacağı bir alan değil ancak ücreti ve şartları iyiyse yapılmayacak kadar kötü bir alan da deil.

für unseren Endkunden im Raum Düsseldorf, suchen wir ab sofort einen MS CRM Berater mit Schwerpunkt Customizing.
    Düsseldorf'taki bir müşterimiz için Customizing ağırlıklı çalışacak MS CRM danışmanı arıyoruz.

Anforderung:
    Şartlar

• Gute MS CRM Erfahrungen
    İyi düzeyde MS CRM tecrübesi

• Gute Customizing Erfahrung, eventuell ein wenig Programmiererfahrung innerhalb MS CRM
    İyi düzeyde Customizing tecrübesi ve MS CRM dahilinde az da olsa programlama tecrübesi

• Wenn möglich Kenntnisse im Bereich:
    Mümkünse şu alanlarda bilgi

o Anbindung von Sharepoint
    Sharepoint bağlantısı

o Anbindung von Outlook
    Outlook bağlantısı

Start: ab Januar 2018
    Başlangıç: Ocak 2018

Laufzeit: bis 30.06.2018 + Option auf Verlängerung
    Çalışma dönemi: 30.Haz.2018'e kadar + uzatma seçenekli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuğkan-0153 -- 14 Aralık 2017; 0:11:45 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: revivo72

Tesadüfen bugün Almanya'dan tam aynı alanda bir proje teklifi geldi, aşağıda Türkçe'ye cevrilmiş olarak. MS CRM programcının cok mutlu olacağı bir alan değil ancak ücreti ve şartları iyiyse yapılmayacak kadar kötü bir alan da deil.

für unseren Endkunden im Raum Düsseldorf, suchen wir ab sofort einen MS CRM Berater mit Schwerpunkt Customizing.
    Düsseldorf'taki bir müşterimiz için Customizing ağırlıklı çalışacak MS CRM danışmanı arıyoruz.

Anforderung:
    Şartlar

• Gute MS CRM Erfahrungen
    İyi düzeyde MS CRM tecrübesi

• Gute Customizing Erfahrung, eventuell ein wenig Programmiererfahrung innerhalb MS CRM
    İyi düzeyde Customizing tecrübesi ve MS CRM dahilinde az da olsa programlama tecrübesi

• Wenn möglich Kenntnisse im Bereich:
    Mümkünse şu alanlarda bilgi

o Anbindung von Sharepoint
    Sharepoint bağlantısı

o Anbindung von Outlook
    Outlook bağlantısı

Start: ab Januar 2018
    Başlangıç: Ocak 2018

Laufzeit: bis 30.06.2018 + Option auf Verlängerung
    Çalışma dönemi: 30.Haz.2018'e kadar + uzatma seçenekli

Bana öyle geliyor ki yazacağımız kod en fazla excel'de yazılan fonksiyonlar kadar olacaktır. Sanıyorum ki amacımız, programın bize sunduğu araçlar üzerinden parçaları birleştirerek müşteri ihtiyaçlarına uygun yapı ortaya çıkarmak olacak. Açıkçası bunda bir mühendislik göremedim, eli fare ve klavye tutabilen hemen hemen herkesin yapabileceği bir şey gibi geldi. Okulda çektiğim çileye değecek bir iş olmayacaksa kabul etmek istemem. Zaten firmanın neresine baksam Microsoft ürünleri ve ödülleri gördüm. Microsoft teknolojilerine bağımlı bir ortamda uzun vadede çalışmanın beni ne kadar iyi bir yazılım mühendisi yapacağı da muamma.

Tabi profesyonel hayatta tek satır kod tecrübesi bile olmayan birisi olarak söylüyorum bunları. Belki de yazdıklarımın hepsi içi boş şeylerdir, bilemem. Ama bodoslama tercih yapmak yerine bir mantık yürüterek ilerlemek istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Pink -- 15 Aralık 2017; 1:2:35 >

• Kod yazmak her sene önemsizleşiyor, cunku coğu seyin kodu bir yerde önceden yazılmış ve açık kaynak şeklinde bulunabiliyor.10 sene önce girdiğim işte CRM'i sıfırdan yazıyorduk, SQL Server tabloları, saklı prosedürleri, UI rutinleri, vs. Ancak o zamanlar C# .NET'ten başka birşey bilmiyorduk, Linux'u PC Magazin ekiyle verilen CD'den biliyorduk, Ruby denilince de şarkı aklımıza geliyordu :::|| Eğitim ayrı, öğrenmek için kod yazılır, fakat iş görmek çözüm üretmek için kod yazma gerekliliği tartışılır.

Staj yeri bulmak dahi sorun olabiliyor diye duyuyoruz, staj yeri rahat ve iyi yerse Microsoft CRM işi belli bir dönem 5-6 ay yapılabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pazartesi bir yerle daha görüşmem olacak. Bu bizzat bir staj okulu, iş beklentileri olmayacak eğitim sonunda. Eğer başka bir seçenek bulamazsam kış için bu iki yer arasında karar kılabilirim evde boş oturmaktansa. Android öğrenirim diyorum ama eminim sarkar o iş.

Gelişmeler olursa aktarırım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.