Şimdi Ara

CREATIVE ZEN TOUCH HAKKINDA HERŞEY!!! (50. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.772
Cevap
2
Favori
82.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mavi bilgisayardan aldım ama 20 gblık kadar ucuza nerdeyse 38 milyon taksitle 20gb var ztn ama mavi bilgisayarda bonus card a 12 ay peşin fiyatına taksitle ayda 41 milyona aldım zımbırtı vermediler . zaten gerek yok sanırım istediklerimin hepsini alabiliorm :D 40 beni bile alır yani :D
  • 380 ytl ye aldım içinden uyumlu kablo ve fm zımbırtısınıd verdiler..
  • sesi biraz az gibi geldi bana çok ses vermiyor bass boost özelliği bu alettede var mı acaba ? birde cx 300 le cidden ses farkedio değil mi ?
  • Bass Boost yok Zen Touch'ta. Ses az geldiyse başka mp3 player dinleyemezsin demek ki o kulaklıklarla, onu bil yani...Cx300 gibi izolasyonlu kulaklıklar [yarı IEM de olsa] ses seviyesinde ciddi artış yapıyorlar...
  • Muhaha, bu cihaz Sony değil ki, on çeşit bass boost'u olsun, ölümüne distorsiyon yapsın. Mp3 çalarlar da bass boost özelliği genel de sesi bozmaktan, distorsiyona neden olmaktan başka bir şey yapmaz. Creative bas istiyorsanız alacağınız en son cihaz olsun bence

Yine de bas attırmak için EQ'dan Rock ayarını seçebilirsin. O zaman baslar biraz yükseliyor.
  • Direk 9,2,2,10 tarzı bir şeyler de güçlü bass verebilir. Ama ekstra bass efektleri [özellikle Sony ve Cowon'da] %90 zırvadır. Süs olsun diye konulmuş özellikler, Cowon X5L'de 1tane bass efekti kullanışlı sadece, Sony zaten hepten odun bass...

Başlarda Bass Boost'ta son derece berbatmış Zen Vision:M'de, ben aldığım zaman 1.30 serisiyle geldiği için kötü halini dinleyemedim ama inanılmaz Distortion var deniyordu, bu yamada Bass Boost tamamen değiştirildi. Distortion yok denecek kadar az, hatta hiç yok. Tertemiz çıkıyor ses, ve keskin basslarla, ses kartlarındaki bass boost karakteristiğine çok benziyor, ve Bass Boost'u eleştiren yorumları eminim bu son 2 firmware'dan öncesi için yazmıştır yazanlar. Şu an genelde bass boost yenilendiği için H320 ve X5 kullanıcıları gönül rahatlığıyla geçiyorlar Creative'e, EpiZENter'da kaynaklı çok yorum var böyleZV:M çıktığı zaman ses dalgası testi yapıldı X5 ile, basslar hariç tüm frekanslarda Creative üstün çıktı [resimler için üyelik gerekmektedir, bakabilirsiniz böylece], ancak o zaman Cowon basslarda üstünken yenilenen bass boosttan sonra bu incelemeyi yapan kişi de düzeltmeyi yaptı...

Yani Soundchaser hocam, eminim eski yorumlardan okumuşsundur, etrafta bolca var bu dönemden bass boostu eleştiren yorum Westone veya Shure'u tak, 1.41.01 firmware'ında dinle bulursan Tabii uyumlu EQ çok çok önemli...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Be Creative -- 8 Eylül 2006; 23:38:53 >

• ZV:M için mi diyorsun? Ne yazık ki adam gibi dinleme şansına erişemedim. Dinledim ama genel de hoparlörler ile. Zaten yaramı deşme, cihaz da süper kampanya var, yararlanamayacağız

Bass Boost her zaman yalan bir şey olmuştur. Hazır ayarlar vs. genel de başarısız oluyor
  • evet ya bide çok ses veriyor dediler zen touch'a diğerleri fısıldıyor heralde
    z2300'ü açıyorum eve gelince böbreklerim bayram ediyor
  • logitech mp3 işine girsede gözümüz(kulağımız) bass görse
  • Yararlanmak lazım o fırsattan ama biraz zor yani, o kadar fedakar insanlar yok

Ekstra Bass efektleri tabii dandik genelde. Ama 10 dandik efektin içinde 1tane sağlamı da çıkabiliyor, mesela Cowon'da Mach3-Bass'ın da gayet temiz olduğu söylenir hep. Sonuçta bass isteyenler için de 1tane koymalı bence Creative de, artık yapıyor zaten bunu. Bir de bassı çok açmayı ben de sevmem, ama biraz da dolgun ses olmalı bence. Adam gibi ayarlayınca bass boost onu iyi yapıyor, yoksa bass sesi en önde olunca kafam şişiyor yani, doğal sesleri daha çok seviyorum ben de. Yine de çok bass isteyenler de oluyor, Creative azıcık kendine çekmek için bunu da eklemiş EQlar'a...Bakarsınız gelecek nesil de bir ikinci bass efekti daha olur

• @ByJoker
    Vallahi hocam şu anda limit bu, sana kısık geldiğine inanamıyorum ben şahsen. Firmware'ın Avrupa versiyonu falan bence, yuh çünkü kısaca
  • Dostum ben sana daha önce de dedim. Sen yanlış mp3 çaları almışsın, logitech'in ses konusun da uzmanlık alanı bas. O yüzden sana (i)River, S.ony gibi bas veren cihazların yanına, baba bir bas kulaklığı lazım. EHP159 gibi. Kulaklarını patlatana kadar bas dinlersin artık
  • Evet, kesinlikle katılıyorum. Bu kadar bass ağırlıklı müzik sevdiğini yazdıysan da gözümüzden kaçtıysa kusura bakma yani, ama Creative Akustik müzikte birincidir her zaman, 50 türlü bass efekti veya ekstra zımbırtı bulunmaz. Çünkü Creative'in doğasında var biraz, yapay ses düşmanı
  • quote:

Orjinalden alıntı: soundchaser

Dostum ben sana daha önce de dedim. Sen yanlış mp3 çaları almışsın, logitech'in ses konusun da uzmanlık alanı bas. O yüzden sana (i)River, S.ony gibi bas veren cihazların yanına, baba bir bas kulaklığı lazım. EHP159 gibi. Kulaklarını patlatana kadar bas dinlersin artık

EHP159'ü bulamadım ama sanırım ep650 alıcam, sizce basslarda yükselme olurmu alırsam?
    bide iyi bi firmware önerinde yükleyem bari şöyle bassları belirgin olsun...
    aleti full 25 seste dinliyorum anca kesiyor... bass seviyeside 8'de sanırım bazı şarkılarda Distortion'a uğruyor...
  • Valla dostum, umarım yakında sağır olmazsın. 25'te az geliyorsa, helal valla. Distorsiyonun sebebi, ilk firmware' de ki sorunlardan. Tavsiyem sen bir an önce en son firmware'i yükle; ama dikkat et sorunlar canından bezdirmesin.
  • Bende bir ara 20 civari dinliyordum ama artık 16 yetiyor ilginçtirki.
  • IEM'ler ya da yüksek çıkışlı kafa üstü kulaklıkla 17-18'den yukarı dinlenmez bana göre uzun süre...
  • yok ya imiş dün gece biraz dinledim alet iyi kulaklık biraz sallama herkesin dediiği gibi bas vermio bile kulaklık nerdeyse cx 300 alıyım deli olucak zatn :d ama baya ii alet çok sevdim vallaha düşmese yataktan fln birlikte bile yatarım :D saolun almama yardımcı oldunuz baya okudum forumları şimdi tag ayarlıyorum da işte bakalım tatil tamda ii denk geldi kulaklıkda alırsam size son yorumalrımı sölicem . 25 de dinleme fazla ben dün 1 miydi neydi dinledim 1 saat fln gece uyurken çınlıyordu kulağım :))) baya ii alet eq larla oynamak lasım biraz. teşekkürler almama yardımcı olduğunuz için yakın zamanda gene delicem :D
  • bu arada eax i daha ii fark edebileceğim bi şarkı önerirmisiniz eax özelliği deli hoşuma gitti de arkadaşalarada göstermek için hoş bi şarkı önerirmisiniz . eskiden ben muzik dinlemiomşm diorm şimdi ciddende :D kapanış sesi hele hiiii içim cızlıo :D
  • hocam z2300 yada z5500 alırsan bence gene "ben eskiden müzik dinlememişim" diyebilirsin gibime gelio, ha ben dedim ordan biliyorum

bu arada kulaklığı deişitirince basslardaki değişikliği yazarsan sevinirim bende deişitrmeyi düşünüyorum... bide ist/göztepe civarında oturan varsa bir gün buluşalımda onun kulaklığını deneyem ona göre alam bari, tabi sorun olmazsa
  • 
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.