Şimdi Ara

creative inspire 5+1 5200 ses sistemine sahibim bu ses kartını alsam bütün hoparlörler çalışır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şu an da 2+1 şeklinde ses geliyor. Bu ses kartını alsam diğer 3 hoparlördende ses gelir mi? Çok bütçem yok o yüzden soruyorum.

http://www.hizlial.com/creative-sound-blaster-51-ses-karti-sb51cmss/10361381?gclid=Cj0KEQjw18-rBRDogrTg4Lusuu0BEiQACs8YQsrckGt6uw5xKQ_qEgWqiANb2y0GI3N1_exLTBI08bEaAkvJ8P8HAQ

• Candance kullanıcısına yanıt
    kullandığın anakartın da çıkışlarını 5+1 çevirebilirsin. tüm kolonlardan ses alabilmek için ayrıca, 5+1 ses oynatıyor olman lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: forvet09

kullandığın anakartın da çıkışlarını 5+1 çevirebilirsin. tüm kolonlardan ses alabilmek için ayrıca, 5+1 ses oynatıyor olman lazım.

Ses karti ve driver kurmak gerektigini duydumda hic bi yerde de driverini bulamiyorum zaten cok eski hoparlör ya.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Kullandığınız ses kartı veya anakart modeli nedir?

P4 P800X anakartla bile 2 tane jack alıp 5.1 ses alabilmiştim zamanında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Humboldt

Kullandığınız ses kartı veya anakart modeli nedir?

P4 P800X anakartla bile 2 tane jack alıp 5.1 ses alabilmiştim zamanında.

ses kartım yok anakart gigabyte 970a-ud3p
    Eee kartınız yeni hocam

7.1 ses çıkışı da mevcut.

Via ses kartı sürücüsünü kuracaksınız, direkt anakart cdsinden audio driver kursanız bile yeter.

Sonrasında ses programının arayüzünden 5.1 e çekeceksiniz. Tabi hoparlör kablolarınını düzgün takıldığından emin olun.

Anakart kitapçığında da hoparlörden gelen yeşil-turuncu ve siyahları anakarttaki girişin nerelere takılacağı yazar ona da bakın derim. (Hatta giriş renklerinden belli ona bile gerek yok)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Humboldt -- 7 Haziran 2015; 14:36:43 >
  • quote:

Eee kartınız yeni hocam

7.1 ses çıkışı da mevcut.

Via ses kartı sürücüsünü kuracaksınız, direkt anakart cdsinden audio driver kursanız bile yeter.

Sonrasında ses programının arayüzünden 5.1 e çekeceksiniz. Tabi hoparlör kablolarınını düzgün takıldığından emin olun.

Anakart kitapçığında da hoparlörden gelen yeşil-turuncu ve siyahları anakarttaki girişin nerelere takılacağı yazar ona da bakın derim. (Hatta giriş renklerinden belli ona bile gerek yok)

Yardımlarınız için teşekkür ederim hallettim.
  • Humboldt H kullanıcısına yanıt
    Hocam bide ben siberia v2 almak istiyorumda. Ses kartsız kart o kadarda iyi değil diyorlar alıcaksan dahali ses kartlı modelini al diyorlar. Yani ses kartsızla ses kartlı arasındaki farklar neler? CSGO oynumuyorum mesela ikisi arasındaki ses kasma farkı ne kadar olur ?
    Siberia V2 kullanmadığım için net bir şey diyemeceğim ama anakartın üzerindeki via ses çipinin oyun modu varsa onu denemeniz lazım.

Mesela bende gaming5 modeli var scout mode açıp logitech g230 ile iyi bir performans alabiliyorum ama o anakarttaki durum nedir bilemiyorum.

Bahsettiğiniz ürünün dahili ses kartlı modelini kullanan arkadaşlardan yorum almanız daha iyi olacaktır.
  • quote:

Siberia V2 kullanmadığım için net bir şey diyemeceğim ama anakartın üzerindeki via ses çipinin oyun modu varsa onu denemeniz lazım.

Mesela bende gaming5 modeli var scout mode açıp logitech g230 ile iyi bir performans alabiliyorum ama o anakarttaki durum nedir bilemiyorum.

Bahsettiğiniz ürünün dahili ses kartlı modelini kullanan arkadaşlardan yorum almanız daha iyi olacaktır.

Hocam zaten frost blue modelinin ya ses kartsız modeli cıkmamiş yada kalmamış hiç bi yerde yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.