Şimdi Ara

Creative C100, S200 ve Packarbell Pulse 1 GB

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    özet: MP3 player alacagim. Forumu 5 saattir okuyorum. Kafamda birseyler olustu ama yine de sorayim istedim.
    bu 3 model arasinda kaldim

Creative c100 1 GB kart hediyeli
    87 YTL
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=302&productid=bd9075

Creative s200
    97 YTL
    http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?CategoryId=302&productId=bd48484

PackardBell Pulse 1 GB
    106 YTL
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=87318&productid=bd70284

Fiyatlari da 3 aşağı beş yukarı aynı gibi..

Gördügüm kadariyla genelde creative kullaniyor insanlar ancak packardbell'i övenler var.

Creative'in markası, ses gücü ve pil ömrü öne cikiyor. Radyosu olmasa da her ikisine de firmware ile radyo yüklenebiliyor ancak ses kayıt olmuyor(yazilanlardan aklımda bu kaldı)

Packardbell de fena degil gibi. Bir forumda hafızası fazla ama fiyatı ucuz diye önerilmis, bir de radyosu güzelmis. Bundan baska bir artısı var mı bilmiyorum.

Aslında gönlüm creative'den yana, özellikle c100 daha avantajlı gibi. BU 1GB kart hediyesi de yeni bi kampanya anladıgım kadarıyla.

Bilmedigim sey, firmware yüklendigi zaman creative'in garantisinin bozulup bozulmadigi...

Siz olsaniz ne yapardınız?
    Bunlar disinda "aslinda bu fiyatlara sunu alsan daha iyi olur" diyeceginiz birsey var mi?

Herkese simdiden tesekkür ederim.
    Eger bir sekilde atladigim bi forumda bunların cevabı varsa da, yine simdiden özür dilerim.

Bu arada kampanya bi hafta sonra bitiyor...

• quote:

Orjinalden alıntı: ghan87

mortallight arkadaşım TEŞEKKÜR EDERİM bilgilerin için çok sağol demmekki firmware den sora radyoya kavuşabiliyoruz C100 DE bu alleteki kafama takılan soru buydu ama şimdide muvo c100 sport ile s200 arasında kaldım s200 de bass bost olduğunu bide şarkı sözlerini de göSTeREbiliyomuş ama alanların bi çoğu radyo özeliğinin olduğu sanarak almışlar ama radyo özelliği yokmuş bnde küçük bir araştırma yaptım creative in kendi sitesinde s200 ün özelliklerinde fm radyo war ama internet üzerinden mp3 satan türk sitelerine baktığımda s200 ün radyo özelliği yok ve creative sitesinde ki s200 için firmware lerine baktığımda sadece endonezya yı seçtiğimde firmware dosyası geliyo şimdi 2 arada kaldım firmware den sonra radyoya kavuşacaksam kesin s200 alıcam ama eğer yoksa c100
    SİZCE HANGİSİNİ ALMALIYIM LÜTFEN Bİ YARDIM
    HERKESE BİLGİLERİ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR

zannedersem s200 ün de radyosu var ama bandrol ve bazı fiyat artışlarından dolayı firmware ile kısıtlıyorlar, aynı c100 deki gibi. Ama azmin elinden hiçbirşey kurtulamaz arkadaşlar s200 ünde firmware olayı ile radyoyu aktif hale getirmişler :) s200 daha yeni bir alet fiyat farkı bence çok önemli olmaz ben c100 almasaydım onu alacaktım..
    ----------------------------------------------------------------------
    Bir forumdan bunlari buldum simdi. Ama c100'ün kampanyası yokmus o zaman. bir de bu firmware'ler ile garanti bozuluyo mu, onu hala anlayamadim...

• hep kendi kendime yazdim ama simdi anladim ki kampanyada sadece 1 GB destekli imis bu C100. Yoksa hediye 1GBlik kart vermiyolarlarmis.
  • c100 ün hediyesi yok. 1 gblık kart almaya kalksan 30-40 ytl daha vereceksin ve radyosunun iyi çekmediği söyleniyor. Ben bu yüzden vazgeçmiştim. Görüntü olarak da kaba biraz.

s200'ün burda verdiğin fiyatı 512 mb için geçerli, karşılaştırma yaparken kapasitelerini dikkate alman yararlı olur. 1 gb olanı 145-150 arasında sanırım ama şu an hepsiburadada kalmamış. goldda 153 ytl. Firmware ile radyosu açılıyor ve ses çıkışı yükseliyormuş.

Ben de kararsızım ve packard belli de araştırdım. 1 gb ve fiyatı 107 ytl, radyosu da var. Direkt usb girişi var. Radyosu iyi çekiyormuş ama pil süresi az. (6-7 saat) Creativelerde ses çıkışı 90 db iken bunda 85 db'miş. Ne kadar farkeder bilmiyorum. Popüler olmasa da marka olarak yabana atılacak bişi değil aslında.
  • Creative s200 de radyodan veya dışarıdan ses kaydı yapılabiliyor

Firmware yüklersen garanti bozulmaz
  • Maniton: Cok tesekkür ederim
    Ankdemir:c100den vazgeçtim o zaman.
    s200'ün 1 GBligini bilmiyordum ama 153 YTL biraz pahali geldi. Cünkü bir tane de kulaklik almayi düsünüyorum.

85db'nin cok problem olacagini zannetmiyorum, zira metal-rock tarzi seyler dinlemiyorum. Türk Sanat-Klasik-Halk ve arada sirada yabanci sarkilar, yani cok ciddi bir ses cikisina gerek duymam gibi geliyor.
    Bunun disinda packard bell'in direk USB'den calismasi cok güzel.
    Simdi tek problem pil ömrü gibi duruyor aslında. Ama GP'nin 1000mAh'lil pilleri ile sanki 10 saati bulurum gibi düsünüyorum ama yanılıyor muyum bilmiyorum.

Biraz daha bekliyeyim, belki fiyatlarda indirime filan giderler.
    tekrar tesekkür ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: MeMMeT

85db'nin cok problem olacagini zannetmiyorum, zira metal-rock tarzi seyler dinlemiyorum. Türk Sanat-Klasik-Halk ve arada sirada yabanci sarkilar,

Benim dinlediğim tarz da öyle... Yeterlidir umarım, ama son seste bile gürültülü yerlerde yetmiyorsa (otobüste , caddede yürürken vs.) o zaman kötü olur ki son seste dinlemek yerine beğendiğim bir şarkıda son sesi açma opsiyonumun hep olmasını tercih ederim.

Beklemedeyim hala karar veremedim....
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.