Şimdi Ara

CREA plazma tv HDMI LİMİT DIŞI problemi... XBOX 360 la alakalı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
3.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar...bi sorunum var ; xbox ımı hdmi kablosuyla crea plazma tvye bağladım ve kumadadan hdmi i seçtiğimde tv de ekran koruyucu gibi HDMI LİMİT DIŞI yazıyor...normal scartla bağlantı yaptığımda bi problem yok...bu problem neden kaynaklanıyor olabilir?bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsun biraz araştırdım ama doğru kaynak bulamadım...

• limit dışı, out of range... bildiğim kadarıyla çözünürlük veya hz tv ye uymayınca bu hatayı verir. tv nin özellikleri varmı? çözünürlük değilde hz uymuyordur galiba. (çünkü hdmi girişi olduğuna göre tv nin abuk bir çözünürlüğü olamaz diye düşünüyorum)
  • bildiğim kadarıyla plazmalarda HDMI yok herhalde LCD demek istedin problem kablodan olabilir çünkü ilk HDMI kablosu takınca normalde 480p otomatik yapar bende öyleydi sonra ayarlardan 720p yada 1080i,1080p var.Problemi detaylı anlatırsan yardımcı olabilirim
  • yok plasma tv bu bahsettiğim hdmı girişide mevcut modelini bilmiyorum ama markası crea.sorunum şu ; scart ya da vga girişlerinden bağladığım zaman sorun yok ama hdmı girişinden xbox a bağlantı yaptığım zaman plasma tv nin üstünde limit dışı yazısı çıkıyo sorunu bende çözemedim yardımcı olursan sevinirim...
  • tv ve projeksiyon bolumune danissan daha iyi yardim alabilirsin
  • olrmu abicim plazmalar da hdmi var benim tv de 2 tane hdmi çıkış var
  • bence seçtiğin çözünk ayarlarını değiştir bide öyle dene
  • arkadaşlar tv üzerinden çözünürlük değiştirilemiyor ve xbox'ta açılmadığından birşey yapılmıyor nasıl yapabiliriz bir bilgisi olan yok mu ?
  • diğer girişlerde problerm yok demişsin.Öyle bağla çözünürlüğü düşür veya monitor'e bağla çözünürlüğü düşür tekrar hdmi 'dan dene
  • Hdmi olarak bağlama ,scarttan ayarla ve sistemi aç,xbox kontrol panelinden cihazın ayarlarını 50hz e ayarla kapat.hdmi kabloyu bağla bak bakalım.

Not:Pc ile xbox'dan video kaydetmek için ,tv kartından bağladığımda ancak 50hz ile görüntü alabilmiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BuenoVentura -- 8 Şubat 2009; 21:05:16 >
  • hocam kontrol panelinde hdtv ayarlarına giremiyorum.
    öyle olunca 50 hz'e ayarlama şansımda olmuyor(yani nerden yapacağım bilmiyorum bulamadım).

Başka bir hdmi içeren tvye bağlayıp çözünürlük düşür demişsiniz fakat başka bir hdtv bulunmuyor evde malesef.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Simasher

hocam kontrol panelinde hdtv ayarlarına giremiyorum.
    öyle olunca 50 hz'e ayarlama şansımda olmuyor(yani nerden yapacağım bilmiyorum bulamadım).

Başka bir hdmi içeren tvye bağlayıp çözünürlük düşür demişsiniz fakat başka bir hdtv bulunmuyor evde malesef.

Y pB pR'den bağla o zaman component bağlantıdır bu,xbox'ın orjinal kablosuyla bağlayabilirsin.
  • hocam o kabloyu bulamadım malesef. Sadece hdmi to hdmi buldum. Bu arada bir konuda hdmi ile optik kulaklık girşini beraber kullanmak için av'a giren girişin kabını çıkardığını okumuştum bu scart kablosundada mümkün mü ?

Scart görüntü alıyorken hdmi ucu bağlı olsa yeter mi bu ayarları değiştirmek için ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.