Şimdi Ara

Cpu yanıyor cayır cayır !! foto eklendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler Selam ; Bu gün özellikle acayip ötesi anormal bir sıcak var. Her zaman ki gibi pc yi açtım

ve aradan 30dk bile geçmedi baktım alarm vermeye başladı arada hala kırmızı alarm veriyor

kapamadım pc yi acaba daha ne kadar dayanır işlemcim yanar mı ?

Cpu yanıyor cayır cayır !!  foto eklendi

• hocam tehlike 75 derece bi kasayı aç ta bak cpu fanı dönüyormu diye macunu kontrol et .soğutucu kaymış olabilir ona bak. olmadı itfaiye çağır
  • Hocam fan dönüyor kontrol ettim fakat yetersiz kalıyor sanırım çünkü doğa üstü bir sıcak var

pc bile iflas etmek üzere.....^^
  • 75 80 de birkaç gün kullandım, hala 55-60 larda kullanıyorum, yani işlemci dayanıyor.(i5 2500k)

Fanın da 3000 devirde dönüyormuş, stok fan kullanıyorsun sanırım. İşlemciye birşey olmuyor diye güvenip böyle devam etme ama yazık hayvana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi escape_ -- 15 Temmuz 2012; 16:11:49 >
  • @ escape_ hocam 75 derece zaten sınır gördüğünüz gibi kırmızıyı gösterdi %) 80 derecede allah muhafaza kasa havaya uçmasın
  • Hocam belki toz moz kaçmıştır bi temizle istersen olmadı çok sıcakta açma makineyi.
  • Yok cihaz temizde macunu bitmiş birde havalar çok sıcak ondan sapıttı pc şu sıralar iyi 65 ile 70 derece arası oynuyor
  • Biz dayanamıyoruz bu sıcaklara bu makinalar nasıl dayansın :) Yazın dikkat etmek lazım
  • hocam durum vahim bi açbak derim macun yenimi onu kontrol ettinmi stok fandan bir an önce kurtul derim ben
  • Sorma hocam bu kasanin kendi stok fani cok tras bir an once degistirmemlazim.
    Bu arada havalar serinledi biraz kasa da bizde kendimize geldik (:

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynen ya :) serinleme oldu hatta ben fansız yan plexi kapak yaptırıyorum. Ama sen o stok tan kurtul

• Su plexi iside kafama yatmisti bi aralar burda konusunu yakalamistim bi arkadas yaptirmisti baya sekil duruyordu.

• Aynen öyle benım kasa içi uv duyarları kablo sarma kitiyle kaplandı 2tane uv ışık war çok harika bi göruntu hem toz girmiyo hem görsel harika

• Bak merak ettim simdi bi ss koyda gorek :D

• quote:

Orijinalden alıntı: vector x-31

Bak merak ettim simdi bi ss koyda gorek :D

akşam koyarım şimdi ofise geldim
  • Eyw Hayirli isler

• quote:

Orijinalden alıntı: vector x-31

Eyw Hayirli isler

saol hocam teşekkür ederim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.