Şimdi Ara

CPU Sıcaklık 105°C ! Normal mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yaz gelmesiyle birlikte bilgisayarım saçmalamaya başladı. 6 ay önce kasmayan oyunda bile şu an takılıyor. Sıcaklık değerlerine bakınca anladım ki işlemci aşırı derecede sıcak gibi geldi bana. Şu sıcaklık değerlerini bir yorumlayabilirmisiniz? Arka planda çalışan oyun varken çektim resimleri. PC özellikleri ve Sıcaklık değerleri aşağıdadır.

CPU Sıcaklık 105°C ! Normal mi?

Resimi göremeyenler için link:https://store.donanimhaber.com/78/a0/83/78a083e01dda6e4c6b39272d6b52b0da.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xuzeri -- 13 Temmuz 2013; 17:16:37 >

• Bir de coretemp ile ölçüp atabilir misin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 105 mi cok yüksek, soğutucu kullan yada tozlanmıştır makineyle çekmeyi dene
  • Başka sebep olabilir mi? Ona göre çıkarıcam parçaları
  • Tozlanmistir.

Fan ile ilgili bir sorun vardir.

Fan silent moddadir.

Macun zamani gelmistir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • farklı bir programlada bak sonra soğutucunun işlemcye oturup oturmadığına bak
  • Merhaba,

i5-3570K işlemci en fazla 67.4°C sıcaklığa çıkar. Bu seviyeye kadar çıktığında haliyle sistemi kapatır yada resetler. O program her zaman yanlış ölçüyor başka programlarla deneyin. Laptop için i5 işlemci 105 C çıkarsa kapanır.

Sistemdeki yazılımsal sorunları çözdükten sonra, donanımsal olarak sorun aramaya başlayın. Yazılımsal sorun olmadığına eminseniz CPU fan temizliği ve thermal macun yenilemesi yapın.. Eğer çözüm olduğu halde sıcaklıklar diğer programlarla da aynıysa bios güncellemesi yapın. .

105 C normal mi sorusunu tekrar düşünün ve suyun 100 C ile kaynadığını aklınıza getirin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saiph -- 14 Temmuz 2013; 3:24:23 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.