Şimdi Ara

cPANEL Hakkında

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bedava bir host aldım ve cpanel ile yönetilebiliyor ama hiç birşey analmadım cpanel den yardımcı olursanız sevinirm birde frontpage kullanamazmıyım bunda bir bilginiz varsa host u 000webhost.com dan aldım

• cpanel de ne yapmak istiyorsun sorunu söylersen ona çözüm üreten çıkar, cpanel anlamıyorum yardımcı olurmusunuz biraz genel olmuş. Ama salak bir yönetim paneli diyebilirim yada ben plesk e alıştım cpanel kullanmam lazım oldu bikaçkere hç hoşuma gitmedi.
  • cpanel de napıcam nası bişi koyucam siteye ftp felan hiçbişiyi yapamıyorum hiçbişiy anlamadım bunda frontpage e felan aktaramazmıyım yada filezillayla giremezmiyim herhangi bişey yapamıyorum anlamadım hiç bişey
  • Dostum cpanel le ne iş yapacaksın.Dosyalarını Ftp den at.Ya da veritabanı falan mı oluşturacaksın.
  • filezilla ya giriyorum ftp bilgilerini fakat bağlanmıyor.

birde frontpage ismini nereden öğreniyoruz biliyormusunuz ?
  • bağlanamıyosan host şirketinden yeni bir kullanıcı adı ve şifre al.Frontpage ismini anlayamadım.
  • peki birşey daha sorucam bu host dan çıkmamın bi yol varmı yoksa hiç birşey olmamış gibi başka bir host firmasıyla anlaşabilirmyim?
  • Eğer size ait bir domaininiz yani bir alan adınız varsa yeni bir host firmasıyla anlaşarak domaininizin DNS ayarlarını firmanın vereceği adrese yönlendirmeniz yeterli olacaktır.

Eğer alan adınız da yoksa ve sitenizi yayınlamak istiyorsanız alırken domaini ve hostu aynı yerden almanızı öneririm.
  • domain i godaddy den aldım host u natro dan alıyorum şuan bedava bir host kullanıyorum,

ne yapmam gerektiği pek anlamadım şimdi bir daha anlatabilirmisiniz ?
  • Natronun name server adreslerini (ns1.natro.com şeklinde gibi olması lazım) GoDaddy deki domain yönetim panelinizde DNS ayarlarına girmeniz gerekiyor. O da Change DNS veya Configure DNS şeklinde olabilir. Host firmanız da bu konuda size yardımcı olacaktır.
  • teşşkkürler fakat anlamadıım şeyler var

notrodan host u aldım fakat godaddy ile ilgili hiç birşey yapmadım ne yapmam gerektiğini hala anlamadım daha açık anlatabilecek biri varsa sevinirim
  • hallettim teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PaR0NiaC -- 9 Nisan 2008; 19:22:23 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.