Şimdi Ara

[çözüldü] Overclock sonrası mavi ekran

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. AMD Ryzen 5 2600, MSI Tomahawk B450 donanımım bulunmakta. Ben bu donanıma Corsaır Vengeance Rgb Pro 16Gb (2X8Gb) 3200Mhz DDR4 Soğutuculu CL16 Pc Ram CMW16GX4M2C3200C16 ram aldım. İlk açtığımda ramleri 3200mhz çekmeden windows 10 kurulumu yaptım, bir sıkıntı yaşamadım çalışıyor. Ramleri 3200mhz çektiğim anda mavi ekran almaya başlıyorum. Windowsu yeniden mi yüklemem gerekiyor? Problem ramler uyumsuz ondan mı kaynaklanıyor? Eğer böyleyse ramleri iade etmem gerekecek :(.

Edit:

Arkadaşlar aldığım ramler intel xmp uyumluymuş. Bu yüzden en fazla 2933mhzde kullanılıyormuş. Bu yüzden 3200mhz çekince mavi ekran alıyorum. Fazladan para vermiş oldum ama sağlık olsun. Son olarak bir dahaki sefere amd sistem toplayacağımı sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ILoveNicola -- 1 Haziran 2019; 18:8:24 >

• hocam sizin ramler amdde uyumlu aslında çoğu kişi amdde kullanıyor intelde acaba anakart kaynaklı bi problemmi anakart ram seçiyordur belki dicem oda saçma olucak neresinden tutsan sıkıntı bende 2600e geçicem Xpg d80 3200lük ramleri aldım intel sistemimde kullanıyorum halihazırda amdye geçtiğimde ram hazır olsun diye böyle yaptım eğer mavi ekran yersem bende baya sıkıntı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.