Şimdi Ara

Silinebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C_K -- 3 Eylül 2017; 19:2:3 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• TM-1 ile alıyormuş bu bölüm. Kısaca özetlemek isterseniz bu bölüm ne oluyor hocam bende bilgisayar programcılığı düşünüyorum eğer 4 olursada yazılım mühendisliği duymuştum bunu fakat hiç bakmadım ne işe yapar?

Matematik ve edebiyat-coğrafya girmen gerek hocam.
  • Hocam çok teşekkür ederim cevabınız için. Ben de bilgisayar bölümü istiyordum bu bölüm gerçekten çok hoşuma gitti. Anadolu üniversitesi kısaca özetlemiş, sizin için buraya yapıştırayım.

quote:

Yönetim Bilişim Sistemleri
    Programın Amaçları

Yönetim Bilişim Sistemleri Lisans Programının amaçları,açıköğretim sistemiyle Yönetim Bilişim Sistemleri programını tercih eden öğrencilere, işletmelerin ve bireylerin yaşadığımız çağa ve topluma adını veren bilgiyi üretme, depolama, paylaşma ve bilgiye erişme ihtiyacını karşılamak için kullanılan yöntem, süreç ve sistemlerin planlanması, tasarlanması, kurulması ve yönetilmesi süreçlerini anlayabilme becerisi kazandırmaktır.

İş Olanakları
    Yönetim Bilişim Sistemleri Lisans Programını başarı ile tamamlayan mezunlar, finansal hizmetler, perakende hizmetleri, lojistik ve ulaşım, turizm, iletişim ve bilişim teknolojileri gibi alanlarda hizmet veren firmalarda bilgi teknolojisi çözümleri üreterek, müşteri ihtiyaçlarının belirlenmesinde ve ürün pazarlamasında, kamu kurumlarında ise organizasyonun bilgi teknolojileri ihtiyaçlarının belirlenmesinde istihdam edilirler.

Böyle okuyunca pek çekici gelmiyor ama vikipedi'den okudum çok hoşuma gitti.
    Bunu link olarak ekleyeyim, biraz uzun da.
    https://tr.wikipedia.org/wiki/Yönetim_Bilişim_Sistemleri

Şu dersleri görünce iyice heyecanlandım.

III.YARIYIL (Güz Dönemi)
    Bilgisayar ve Programlamaya Giriş

IV.YARIYIL (Bahar Dönemi)
    Algoritmalar ve Programlama
    Veritabanı Sistemleri

İnternette kısaca araştırma yaptım şöyle mesajlarla karşılaştım; "Bu bölümün programlaması yeterli olmayacaktır, ayrıca sertifika alarak kendinizi geliştirmeniz daha faydalı olacaktır" şeklinde yazmışlardı. %100 böyle değildi de ben özet geçtim hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: C_K

Hocam çok teşekkür ederim cevabınız için. Ben de bilgisayar bölümü istiyordum bu bölüm gerçekten çok hoşuma gitti. Anadolu üniversitesi kısaca özetlemiş, sizin için buraya yapıştırayım.

quote:

Yönetim Bilişim Sistemleri
    Programın Amaçları

Yönetim Bilişim Sistemleri Lisans Programının amaçları,açıköğretim sistemiyle Yönetim Bilişim Sistemleri programını tercih eden öğrencilere, işletmelerin ve bireylerin yaşadığımız çağa ve topluma adını veren bilgiyi üretme, depolama, paylaşma ve bilgiye erişme ihtiyacını karşılamak için kullanılan yöntem, süreç ve sistemlerin planlanması, tasarlanması, kurulması ve yönetilmesi süreçlerini anlayabilme becerisi kazandırmaktır.

İş Olanakları
    Yönetim Bilişim Sistemleri Lisans Programını başarı ile tamamlayan mezunlar, finansal hizmetler, perakende hizmetleri, lojistik ve ulaşım, turizm, iletişim ve bilişim teknolojileri gibi alanlarda hizmet veren firmalarda bilgi teknolojisi çözümleri üreterek, müşteri ihtiyaçlarının belirlenmesinde ve ürün pazarlamasında, kamu kurumlarında ise organizasyonun bilgi teknolojileri ihtiyaçlarının belirlenmesinde istihdam edilirler.

Böyle okuyunca pek çekici gelmiyor ama vikipedi'den okudum çok hoşuma gitti.
    Bunu link olarak ekleyeyim, biraz uzun da.
    https://tr.wikipedia.org/wiki/Yönetim_Bilişim_Sistemleri

Şu dersleri görünce iyice heyecanlandım.

III.YARIYIL (Güz Dönemi)
    Bilgisayar ve Programlamaya Giriş

IV.YARIYIL (Bahar Dönemi)
    Algoritmalar ve Programlama
    Veritabanı Sistemleri

İnternette kısaca araştırma yaptım şöyle mesajlarla karşılaştım; "Bu bölümün programlaması yeterli olmayacaktır, ayrıca sertifika alarak kendinizi geliştirmeniz daha faydalı olacaktır" şeklinde yazmışlardı. %100 böyle değildi de ben özet geçtim hocam.

Anladım hocam bana göre değilmiş ya ben daha çok programcılığı seviyorum beni daha çok çekiyor daha ilgi çekici bana göre :D Ondan sonra dgs ile 4 senelik yazılım mühendisliği düşünüyorum eğer lys de istediğim yeri tutturamazsam.

İşletme ve bilgisayar ın karışımıymış bizim bugün bir arkadaşta söyledide ondan merak ettim yeni açılan bir bölüm vardı adli bilişim filan onlarada bakabilirsiniz hocam belki ilginizi çeker hiç araştırmadım gerçi onları ama.

Özellikle iş olanaklarını araştırın hocam varsa hani bu bölümü okuyan birisiyle iletişime geçin konuşun. Özellikle bilgisayar la ilgili bölümlerde gideceğin üniversitenin hocaları çok önemli mesela bilgisayar mühendisliği okuyacam adam elektronik bitirmiş bana bilgisayar dersi veriyor, başka bir üniversitedede bilgisayar mühendisliğinden mezun olanlar bana mühendislik dersi veriyor bu 2. seçenek tabi ki daha iyidir o yüzden hocalarıda araştırın derim.

• Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim hocam. Dediklerinizi göz önünde bulunduracağım.
  • Bu Bolumu Okuyup Ne Yapmak İstiyorsun peki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.