Şimdi Ara

COWON S9'UN GİRİŞİNİN İÇİNDE KULAKLIK KIRILDI !. YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
3.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar 1.5 senedir kullandığım cowon S9 umun içinde taktığım hoparlörün jack'ı kırıldı. Başka kulaklık takamıyorum. Ne yapmalıyım? Lütfen yardım edin, bir fikir verin.

• Eğer bir ucu hafif dışarda ise cımbızla çekmeyi dene olmuyorsa cihazı açıp jack girişinde kırılan ucu iğne ile arka tarafından dışarı itmen gerekli geçmiş olsun.
  • Onu kırmayı nasıl başardınız bilemiyorum ama ben olsam kalın bir iğnenin ucuna çok az kullanmak şartı ile pattex tarzı yapıştırıcı sürer, jack arkasına yapıştırır, sonra da çekerdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdem444 -- 4 Mart 2012; 22:01:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdem444

Onu kırmayı nasıl başardınız bilemiyorum ama ben olsam kalın bir iğnenin ucuna çok az kullanmak şartı ile pattex tarzı yapıştırıcı sürer, jack arkasına yapıştırır, sonra da çekerdim.

jack ucunun düzgün kırıldığını sanmıyorum eğer öyle ise iğnenin yüzey alanı japon ile jack ı kavramaya yetmez belki ama misal ufak 3mm bir alyanın ucuna yapıştırıp çekmeyi denemek işe yarayabilir.
  • Daha önce Cowon ya da başka playerların kulaklık giriş yerlerini açan varsa nasıl bir yapıda olduğunu söyleyebilirler mi?. yani o parçanın arkasında boşluk var mı, arkadan sivri bir şeyle itebilir miyiz? Hepinize teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: j-dragon

Daha önce Cowon ya da başka playerların kulaklık giriş yerlerini açan varsa nasıl bir yapıda olduğunu söyleyebilirler mi?. yani o parçanın arkasında boşluk var mı, arkadan sivri bir şeyle itebilir miyiz? Hepinize teşekkürler.

Kırık yerin resmini çekip koyarsan daha sağlıklı olur.
  • Görüldüğü gibi kulaklık girişinin içinde kırıldı, üstelik ben kırıldığını dahi fark etmemiştim. sanırım hoparlörün jackı çok eskiydi. çünkü normal çıkarıp takmaktan başka bir şey yapmamıştım. içinde kırıldığını başka bir kulaklık takmaya çalışınca fark ettim. ama iş işten geçmişti ve o parça yaklaşık 1 cm içe girmişti.

COWON S9'UN GİRİŞİNİN İÇİNDE KULAKLIK KIRILDI !. YARDIM

• youtubedan disasembly videolarina bakabilirsin. icini acarken dikkat edilmesi gereken yerleri soylerler genellikle.
  • İşine yarayacak tüm ayrıntılar burada sökümü resimlerle anlatmışlar
    http://www.anythingbutipod.com/forum/showthread.php?t=43843
  • geçmiş olsun. evlat acısı gibi vallaha. hemen servise götürün bence siz hiç uğraşmayın daha da kaçar kısa devre vs..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZgodaN

geçmiş olsun. evlat acısı gibi vallaha. hemen servise götürün bence siz hiç uğraşmayın daha da kaçar kısa devre vs..

Servisi var mı ki?..İstanbul'dayım..Bana da lazım teknik servis
  • Yok mu yardım edecek bir Allah'ın kulu..Bu forumdaki yorumlara güvenip aldım cowonu..Almaz olaydım..Servis adına hiçbir şey yok..Ben hata ettim siz etmeyin..coown almayı düşünenler..Gidin iphone alın veya ipod alın...Cowonun sesi harika ama bir bozuldu mu işi bitti demektir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: godelureau

Yok mu yardım edecek bir Allah'ın kulu..Bu forumdaki yorumlara güvenip aldım cowonu..Almaz olaydım..Servis adına hiçbir şey yok..Ben hata ettim siz etmeyin..coown almayı düşünenler..Gidin iphone alın veya ipod alın...Cowonun sesi harika ama bir bozuldu mu işi bitti demektir...

Sonuçta foruma güvenerek aldıysanız bilmeniz gerekirdi ülkemizde servisinin olmadığını. Bende de var fakat sizin yaşadığınız gibi uç bi örnek sorun yaşayacağımı sanmıyorum. Olan şey bir kullanıcı hatası ve burada cowona suç atmak çok ama çok saçma
  • quote:

Orijinalden alıntı: bm_emreakyil

quote:

Orijinalden alıntı: godelureau

Yok mu yardım edecek bir Allah'ın kulu..Bu forumdaki yorumlara güvenip aldım cowonu..Almaz olaydım..Servis adına hiçbir şey yok..Ben hata ettim siz etmeyin..coown almayı düşünenler..Gidin iphone alın veya ipod alın...Cowonun sesi harika ama bir bozuldu mu işi bitti demektir...

Sonuçta foruma güvenerek aldıysanız bilmeniz gerekirdi ülkemizde servisinin olmadığını. Bende de var fakat sizin yaşadığınız gibi uç bi örnek sorun yaşayacağımı sanmıyorum. Olan şey bir kullanıcı hatası ve burada cowona suç atmak çok ama çok saçma

cowonu suçlamadım.sadece olası bir bozulma ihtimaline karşı teknik servis olmadığını söylüyorum..Ayrıca Öyle bir makineye oyle dandik bir power tuşu koyması da cowonun hatası.cihazı açtık ve baktık.Çok ince, neredeyse kıl gibi bişey koymuşlar oraya..Sen de yakında yaşarsın aynı sorunu merak etme..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hiranyagarbha -- 23 Haziran 2012; 10:59:21 >

• aynı sorun bende de var. Çozebildin mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı sorun benim D2+ ın da başına gelmişti. Laptop, TV vb elektronik cihazların tamirini yapan bir tamirci abimiz vardı, ona götürdüm, sökmesi, jakın ucunu çıkartması ve geri birleştirmesi 10 dk sürmedi. Yakınınızda mutlaka öyle bir yer vardır. Bence kensiniz uğraşmayın, 5 TL sına açtırıp çıkarttırın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.