Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey (263. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
11.987
Cevap
211
Favori
476.220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 261262263264265
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Böyle bir sonuç olma olasılığına inanamıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Extralarge kullanıcısına yanıt
    Kombiniz maxsimum gucte 1 saatte 2.5 m3 gaz tuketir hadi 3.5 m3 olsun.1 saatte bu kadar hic bir kombi yakmaz.tesisatta kacak falan olmasin.eca nin kilavuzunda okumustum bu bilgiyi.kombinizin kilavuzuna bakin .bu iste yalnislik var.

• Cosa kullanıyorum çok fark gördüm tüketimde farkı 3 günde normal kullanım 8 9 m3 harcama yapıyordum oda 45 derece şimdi 60 derece 2.4 indi oda cuma cumartesi güne denk geldi hafta içi sabah 8 den 17.00 kadar 19 derece yaptın fatura yarıya düşecek galiba
    bir sorum olacak kombi bazen su bitiyor ve ışık yanıyor nedeni acaba peteklerden tamlatma mı var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CS GO Pro -- 30 Aralık 2017; 18:58:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Extralarge

Yok hocam eminim :) Bende görünce şok oldum dediğim gibi. Testleri devam edip sonuçları yazarım.

Siz bence yanlıs yeri okuyorsunuz yada baska bisey var.

Bugun dogalgaz, su vs tesisat isleri yapan tanıdığa sordum.

1 saatte 10m3 tuketmesi icin 30-40 metreden fazla petek olmasi lazim. Standart bir evdeki kombi 1 saatte 3 bilemedin 4 m3 tuketir en yuksek sicaklikta dedi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    ayn öyle hocam illa yanlış bir şey var uygulama var ordan hesaplama yapın google playdan
  • Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    hocam cosa yeni başladım kullanmaya acaba bu kombi suyu niye azalıyor 0.6 0.8 iniyor bilginiz varmı
  • selim20 kullanıcısına yanıt
    her iki cihazın altına da havlu gibi bir şey koyun. yarım saat sonra karşılaştırma yapın.
  • CS GO Pro kullanıcısına yanıt
    Genlesme tankinin havasi bitmis olabilir.yuksek sicakliga ayarladiginiz icin gorevini yapmadigindan basinc yukselir.emniyet valfinden fazla suyu atar.sistem sogudugunda basinc dustugu icin sistemdeki suyunuz yetersiz kalir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engindmn -- 31 Aralık 2017; 2:40:11 >
  • Extralarge kullanıcısına yanıt
    Bir arkadaşmın evinde 1 günde 165 m3 gaz tüketimi olmuştu kombiyi anında kapattık ve tesisat a bakıldı kombiden kaçak olduğu tespit edildi bir baktırın sizinkide benzer bişey olabilir çünkü 1 hafta evde yoktum 19 dereceden 22 dereceye çektim 24 saatte 7 m3 yaktı

• quote:

Orijinalden alıntı: Knowless

Bir arkadaşmın evinde 1 günde 165 m3 gaz tüketimi olmuştu kombiyi anında kapattık ve tesisat a bakıldı kombiden kaçak olduğu tespit edildi bir baktırın sizinkide benzer bişey olabilir çünkü 1 hafta evde yoktum 19 dereceden 22 dereceye çektim 24 saatte 7 m3 yaktı

1 günde 165 m3?

Fabrika mi işletiyor arkadaşiniz?

Ben imkansız diyorum :)

• Kaçak yok hocam. Testlere devam ediyorum. Bu arada herkese sağlıklı ve huzur dolu bir yil dilerim.

• Herkese barış dolu, mutlu ve huzurlu bir sene diliyorum.

Eviniz sıcacık, sayacınız azıcık, bağlantınız daim olsun.. :)

• Arkadaşlar 2 günlük cosa kullanıcısıyım.Cosa istasyon salonda çünkü orda oturuyorum.Salonun derecesini 22 yaptığımda diğer odaları termometre ile ölçtüğümde ortalama 2-2,5 derece fazla çıkıyor bu normal mi ? Salonum büyük olduğu için böyle sanırım.Sizlerde de böyle mi ?

• fensinn kullanıcısına yanıt
    Odaları dengelemek adına çabuk ısınan odalara termostatik vana takabilirsin

• şuana kadar test ettigim 22 derece altı oldun mu kombi gece devamlı devreye giriyor 22.4 en idael bence deyeyin 21.7 yapınca ev ısı fazla ısı yapmadıgı için hemen sogumaya geçiyor 27.11.2017 den beri kullanıyorum m3 harcama olarak 27 de 580 metre küptü saat şuan 610 metre küp devamlı çocuklar hasta evde oldugundan hafta içide devamlı 22 derecede çalıştı evde kimse olmayında bu kullamıö yarıya inecek gibime geliyor
    birde ayarları nasıl yapmak gerekiyor yardımcı ola bilecek bilgi veren olursa daha iyi olur.
  • 27 kasimdan bugune 35 günlük sürede 30.m3 mu yaptınız valla bedava. Ben 8 günde 39.m3 yakmisim. Cosayi klimali odadan söküp yatak odasina taktım 24 saatlik dilimde 20 dereceye sabitledim. Ben 20 derece sicaklikta 5m3 e raziyim ama çok zor. Kombi 55 derecede 60 a çekmem tasarruf saglarmi arkadaşlar. ?

• Merhaba. Istasyon arasinda sadece 1 duvar olsa kopma sorunu yasarmiyim arkadaslar ?

• Jabba kullanıcısına yanıt
    Sorun olacağını sanmıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Jabba

Merhaba. Istasyon arasinda sadece 1 duvar olsa kopma sorunu yasarmiyim arkadaslar ?

Merhaba.

Benim evimde alici ile verici arasinda 5 duvar var. Yaklasik 20 metreye yakın. Cosa ile modem ayni odada.

Herhangi bir sorun yok.

Honeywell CMT727 de sorun yoktu Cosa da olurmu olmaz mi diye tereddutlerim vardi şükür baglanti sorunu yok.

• Biz uyurken 40 dereceye çıkmış olamaz herhalde değil mi ? İnternette kopmalar var ama alet yine de işini fazlasıyla yapıyor.

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey
    Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fensinn -- 2 Ocak 2018; 11:54:15 >

• 
Sayfa: önceki 261262263264265
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.