Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey (209. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.987
Cevap
211
Favori
476.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 207208209210211
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir sorum olacak, cosa ile, eca termostatik vana kullansak (her petekte ) birbiri ile çakışır yada uyumsuzluk sorunu olabilir mi?

Sonuçta biri peteğe diğeri kombiye müdahale ediyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nickimi_kedi7 N kullanıcısına yanıt
    Gayet uyumlu bir sistem olur , ben öyle kullanıyorum.
    Dikkat etmeniz gereken , cosanın bulunduğu yerdeki vana 5 te olmalı , sürekli açık olacak ki Cosa ısıyı düzgün algılasın.

Diğer odaların sıcaklıklarını da termo vanalar ile dengelemiş olacaksınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tulpara

Gayet uyumlu bir sistem olur , ben öyle kullanıyorum.
    Dikkat etmeniz gereken , cosanın bulunduğu yerdeki vana 5 te olmalı , sürekli açık olacak ki Cosa ısıyı düzgün algılasın.

Diğer odaların sıcaklıklarını da termo vanalar ile dengelemiş olacaksınız.

Vana 5 te olunca 29 derece oluyor, ama sanırım onuda cosa önleyecek dediğinize göre?

• Evet hocam onu da Cosa kontrol edecek.

• Ankarada yaşayan arkadaşlar kombilerinizi kapattınızmı ? ben kapatayım diyorum çocuklar üşüyoruz diyorlar ne olacak böyle :))
  • seamadankara S kullanıcısına yanıt
    Aynı durum İstanbul'da bende de var hocam Gece birkaç kere yanıyor görüyorum raporda. Bu havalar tam Cosa'lık
  • bende ne olur ne olmaz diye ev modunu 21.5 uyku modunu 21 derece yaptım altına düşerse yanar artık, merkezi sistemlerde nisan başında kapatıyorlar ee üşüyenler ne yapacak :))
  • mart ayında toplam tüketim 79 m3 fatura 93 tl geldi. en azından aç kapayla uğraşmıyorum. kombi terkedilmişleri oynuyor ziyaretine giden yok.
  • Cosa'dan dün gelen maile bir kaç haber başlıkları yer alıyor;

İstanbul'da test aşamasında olan yeni bir hizmete başlamışlar. "Anahtar teslimi cosa" adından da anlaşıldığı gibi tek telefonla sipariş veriliyor ve en geç ertesi gün isterseniz kapıda ödemeyle ve aynı anda kurulumu gelen servis elemanı yapıp teslim ediyor.

Mart ayı güncellemesiyle raporlarda ki tasarruf oranı belirtilmiş fakat neye göre bu oranlar verilmiş ondan bahsetmemişler.

Cosa satışı artık Media Markt mağazalarında da başlanıldığı söyleniyor.

2015-2016 tarihleri arasında ki cosa kullanıcılarının ülke genelinde ki tasarruf oranları bildirilmiş. Ayrıntılı incelemek isteyenler için adresi paylaşıyorum:

https://blog.cosa.com.tr/cosa-ak%C4%B1ll%C4%B1-oda-termostat%C4%B1-2015-2016-enerji-tasarrufu-ve-kombi-kullan%C4%B1m-al%C4%B1%C5%9Fkanl%C4%B1klar%C4%B1-raporu-cd768b87abbf

• Cuma günü bimeks den alıp kendim monte edip calıstırdım, evimiz kadıkoy de, eski bir bina ve kuzey cephede, gectigimiz soguklarda 500 tl ye varan faturalar odedik.

Son 24 saatin grafigine baktıgımda, iyiki almısım diyorum, evde cocuk oldugu icin kombi surekli acık duruyordu, grafiğe bakarsanız son 24 saatde kombi neredeyse hic calısmamıs ve sıcaklık hep

istenen seviyede kalmıs.

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kill4mean -- 10 Nisan 2017; 10:46:34 >

• selamlar, http://www.hepsiburada.com/cosa-akilli-kombi-kiti-p-HROZMCOSAKMBKT bu linkteki cosa akıllı kombi kiti satın almayı düşünüyorum.

kronik hatası var mıdır cihazın ? ya da kullanan arkadaşlar varsa tavsiye eder misiniz? teşekkür ederim şimdiden.
  • muammer816 M kullanıcısına yanıt
    Hocam verdiğiniz adresteki sadece kombi paketi olarak gördüm. Cosa'nın kendi sitesinde hem kombi hem klima paketi olan cihaz 449tl indirim koduyla aynı fiyata 349tl olarak almanızı tavsiye ederim. İlave olarak hem 6 taksit hemde 30 gün içerisinde memnun kalmazsanız paranız iade seçeneği var. Sırf bu yüzden bile üretici sitesinden alınmasını tavsiye ediyorum.

Bu ay içerisinde kombiler tamamen kullanıma kapatılır diye düşünüyorum havalar ısınmaya başladı. Bu nedenle Klima + Kombi paketi alarak 12 ay cosanın konfor ve tasarrufunu yaşayın derim.

Bu kış sorunsuz kullandık ve tasarrufta bu sene çok başarılı gördüm. 1 defa sunucu sorunu yaşadık oda 12-14 saat içerisinde çözüldü. Bu tip sorunlarda Cihaz çalışmasına devam etti sadece uygulamadan cihaza erişim yapamadık.Özetle cihaz bir kışta parasını çıkartıyor.

Son faturamıda yeri gelmişken paylaşayım;

İstanbul - Güngören 29 günlük
    Harcama miktarı 74m3

Bizde bebek olmasına rağmen apartmanda en az gelen biz, bizden sonra 130 ila 250 arası değişiyor. Her zaman diyorum bu havalar tam oda termostat havası

• hocam bircok konuda bilginizi apacik ve uzunca paylastiginiz icin cok tesekkur ederim.sanirim cihaz sorunsuz isini yapiyor :)

• Kış boyunca sorunsuz Cosa'yı kullandık, artık klimanın yanına almaya karar verdim. Kumandam tanımlı olmadığı için dün kargoladım, bugün tanımları yapıldı ve telefonla kullanabileceğim yönünde bilgi verildi.

İlk seferinde kumandayı tanımlayınca klima açıldı, kapandı. Her şey yolundaydı. Soğutma moduna aldıktan sonra hiç bir işleme tepki vermez oldu. Infrared'in yandığını teyit ettim. Klimayı kumandam henüz kargoda olduğundan içinden açıp kapadım. Kumandayı yeniden tanımlamaya karar verdim fakat bu sefer tanımlama ekranında klimayı açması gerekirken açmıyor. Çıkan mesaja açmadığı halde "Evet" seçip kullanmayı deniyorum:
    Isıtma açıyorum, soğutma açıyor.
    Isıtma açıp, kapama tuşuna basıyorum, ısıtmaya geçiyor. Tekrar kapatmaya basıyorum kapanıyor.
    Nem alma açıyorum, bi anlık açılıp, geri kapanıyor(Bunu kendi kumandasıyla da teyit etmem gerek, klimanın kendisiyle alakalı mı bilmiyorum).
    Fan modu açıyorum, yine aynı şekilde açılıp, geri kapanıyor.
    Soğutma açarsam, artık hiç bir tuş çalışmaz hale geliyor. Ne sıcaklık, ne mod değiştirebiliyorum, ne de kapatabiliyorum.
    Fan tuşu çalışmıyor.

Şu an sanırım 10. kez kurulum denemişimdir. Yukarıdaki tepkiler hiç değişmedi. Müşteri hizmetlerine talep bıraktım, üst birimden dönüş yapılacaktı. Muhtemelen yarın dönüş yapılmış olur.
    Cosa'yı klimayla kullanan varsa, sizde durum nedir. Sorun yaşıyor musunuz ya da yaşadınız mı? Önerebileceğiniz bir şey var mı?

• ECA Confeo Plus kullanan var mı arkadaşlar?

Ailemin evine General HT 250 oda termostatı kurdum. Ateşleme vb yapıyor fakat kazan sıcaklığına ulaştığında duruyor kombinin çalışması. Kazan sıcaklığı 30 lara düşünce tekrar yakıp 65 dereceye kadar ısıtıp gene duruyor. Bazı odalarda petekler hiç ısınmıyor ya çok ılık yada yarısına kadar ısınıyor. Petek bakımları yeni yapıldı.

Kendi evimde Cosa ve Proteus (analog gostergeli olan) kombi kurulu, kombi evi ısıtana kadar durmadan çalışıyor, ev ve petekler verimli ısınıyor.

Sizce ailemin evindeki problem ne olabilir acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: pokemon39

ECA Confeo Plus kullanan var mı arkadaşlar?

Ailemin evine General HT 250 oda termostatı kurdum. Ateşleme vb yapıyor fakat kazan sıcaklığına ulaştığında duruyor kombinin çalışması. Kazan sıcaklığı 30 lara düşünce tekrar yakıp 65 dereceye kadar ısıtıp gene duruyor. Bazı odalarda petekler hiç ısınmıyor ya çok ılık yada yarısına kadar ısınıyor. Petek bakımları yeni yapıldı.

Kendi evimde Cosa ve Proteus (analog gostergeli olan) kombi kurulu, kombi evi ısıtana kadar durmadan çalışıyor, ev ve petekler verimli ısınıyor.

Sizce ailemin evindeki problem ne olabilir acaba?

Termostat bağlantılarında bir sıkıntı olabilir mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla hocam bilmiyorum ki. Yanlış olsa hiç ateşleme yapmaz, ısıtma petekleri diye düşünüyorum.

Resimdeki #2 numaralı oda termostatı yazan yere taktım. Bir yer daha var ama farkı nedir bilmiyorum.

• pokemon39 P kullanıcısına yanıt
    X1A olarak gösterilen yere bağlantı yapmalısınız.
    Kombiyi 65C ye ayarlamalısınız.
    Eğer kombiniz kısa sürede bu sıcaklığa ulaşıyor ve kendini kapatıyorsa, sorun iki şeyden kaynaklanır.
    1-Kombi peteklerinin çoğu kapalı olabilir.
    2-Kombi ye gelen dönüş borusu üzerindeki filtre pislenmiş olabilir. Su dolaşımı azalacağından kombi suyu çabuk ısıtır ve kapanır.
  • Kombi+Klima 349 tl olan indirim kodu kampanyası devam ediyor mu. En uygun nereden alabiliriz. Bilgisi olan var mı?
  • Koca kış cosa ile keyfli konforlu ve ucuza ısındık. Bu gün itibari ile fişten çekip kutusuna girdi, yaz boyunca istirahati hak etti.😀😀

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 207208209210211
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.