Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11.987
Cevap
211
Favori
476.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sağolasın ağabey, biz faydalanıyoruz bu şartlarla insanlarda faydalansın. Biz alırken danışacağımız yol gösteren ışık tutan olmadı bizler tutalım dedik. Derdim hak için yaradana vereceğimiz hesabta hayır duası eklemek Yoksa ne itibarda gözümüz var ne mertebede. (2003 ten beri kaç siteyi yüzbinlere taşıdık o günden beri amme hizmetine devam)

İlk mesajınızda bana kısmetmiş. Allah utandırmasın da hepimiz faydasını görelim bu akıllı cihazın
  • Yerliye tam destek. Salus diye bir marka sipariş etmiştim.
    foruma yazdım bilgi alır almaz iptal edip cosa yı sipariş geçtim. zaten %90 cosa diyordum gittim ilk %10 ihtimali olan diğer markayı almıştım. geç olmadan yanlıştan dönüp, yerli malımıza destek sağlamış oldum :)
  • Yeni baslik olmasi iyi olmus. Hayirli olsun herkese.Gelistirmeler cok sevindirici.Aslinda ben garanticiyim.internet bagimliligi biraz beni dusundurmustu ama artik bu rahatliga erisiyorsak es kaza int. Sorun olursada o riski artik goze alirim diye dusunuyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu aksam surekli baglanti hatasi almaya basladim sebebi ne olabilir ki?
    Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

• afoR1zma kullanıcısına yanıt
    Hiç yaşamadım modemle bağlantı kuramamış. Acaba modemin wifi kanalı otomatik mod seçili olabilirmi.

Bende de dun boyle oldu. Cagri merkezini aradim. Cosayi fisten cekip takinca ancak duzeldi.

• Alsak mı beklesek mi derken 250 tl olmuş. Yeni yıl hayırlı başladı .
  • Cosayi hafta sonu aldım. Bugün kargoya verildi mesajı geldi. Bir telefon ve cisayi indirimle 450 civarına aldım. Telefonu geldiği gün 400 e sattım. Cosa 50 tl ye gelmiş oldu. Birde elimize geçip kullanmaya başlarsak iyi olacak. Ayrıca konu için teşekkürler. Gökhan beyi diğer konuda takip ederek acabalar olsa dahi bu uygun fırsatı degerlendirip almış olduk. Listeye benide ekleyebilirsin hocam.

• HobaReeeY kullanıcısına yanıt
    Hızlıal'da halen 149,90 TL.

http://www.hizlial.com/cosa-akilli-kombi-kiti/10568347?pid=10591174
  • N11 odaklı baktığım için öyle yazmıştım, mobil kupon, pepsi vs derken baya bir indirim yapabiliyorduk. Ama tabi hızlıal da bir seçenek hala, teşekkürler.
  • Sn. GokhanTr konu başlığı ve açıklamalar gayet açıklayıcı ve güzel olmuş.

Eline emeğine sağlık.

Bu arada benim cosa da dün kargoya verilmiş. Bugün tatil. Yarın teslim edilir. Kısmetse yarın akşam montajıda hallederim.

Bu arada ben hala +3 hassasiyetini kendim seçebilme güncellemesini merakla bekliyorum.

• Arkadaşlar Cosa yı acaba yerden ne kadar yüksekte konumlandırmam benim için daha uygun olur.

Çünkü ev yerden ısıtmalı. Radyatör hiç yok.

• xpress34 X kullanıcısına yanıt
    Mobil sistemler için yerden 150cm yükseklik oneriliyor. Sizde bu uzakligi kullanabilirsiniz. Fazla etkilenirse yüksekliği artırabilirsiniz duruma göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi narec -- 1 Ocak 2015; 12:58:48 >
  • xpress34 X kullanıcısına yanıt
    Bence çokta kendinizi şartlamayın 150cm yüksekliğine. Oda içinde ne çok sıcak ne çok soğuk bir konuma koyun tv ünitesine 50cm gibi kullanıyorum. Sonuçta bulunduğu konumda derece ne gösterirse göstersin en iyi üşümeyeceğiniz dereceyi siz keşfedeceksiniz. Ben çokta rakamlara takılmıyorum ama koyduğum yerde loobex marka hassas dijital termometremle aynı gösteriyor. Bazen 0.1 veya 0.2 gibi farklar olabiliyor.
    Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey
    Tavsiye ederim oda termometresi düşünene n11den 20tl ye kargo dahil almıştım. Telefon kulaklığı gibi uzun kablosu var ucunda sensörle dışarıya koyabiliyorsunuz. Klima deliğinden dışarı çıkartıp deliği kapatmıştım. 5sn aralıklarla hem iç sıcaklığı hem dış sıcaklığı gösteriyor.

Cosa'nın fiyatı denildiği gibi 249tl oldu. Şuan kendi sitesi ve n11deki kendi mağazalarında bu fiyatta satılırken hızlıalın fiyatı hala 149tl olması ilginç. Tahminimce bitkaç güne oda 249tl olur. Bence almaya niyetli arkadaşlar destek ekibine mail atmalı. Tanıtım süresi 15 gündü ama bizim yeni haberimiz oldu gibi yoğun talep olursa belki bir süre daha fiyat 149tl den satılabilir. Fiyatın 249 üzerine çıkmamasını ümit ediyorum herkes faydalansın. En kötü 249 kalsa bile zaten birkaç ayda parasını çıkartacak konforu da yanına kar kalacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GokhanTR -- 1 Ocak 2015; 13:57:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: GokhanTR

Hiç yaşamadım modemle bağlantı kuramamış. Acaba modemin wifi kanalı otomatik mod seçili olabilirmi.

routerimin wifi kanali otomatikde degil dostum 3.kanalda ama niye boyle yapmaya basladi anlamadim. fisten crkiyorum takiyorum bağlanıyor sonra kisa surede yine öyle oluyor. gıcık oldum bu halde nasil çalışıyor goremiyorum da. haftalik program devam rdiyor mu ki?

Haklısınız gıcık bir durum. İnternet ikonu çıkıp cosaya bağlanamazsanız en son haftalık program seçiliyse fişi çekmedikçe enerji kesilmedikçe çalışmaya devam eder. Wifi kanalı sabitteyse wifi şifrenizde özel karakter yoksa bunların etkileyebileceğini düşünmüyorum da yeni bir kurulum yapmanızı öneririm. Uygulamadan cihaz sil yapıp cosa istasyonun altından bir reset atıp yeniden kurulum dene derim. Baglantı kopukluğu varsa ve diğer cihazlardan internete girebiliyorsanız destekle irtibata geçin.
    Aklıma birde wifi modu geliyor 11n demi bendeki 11bg olarak seçili. Bütün bunşar ihtimal belki hepsinde çalışıyordur ben aklıma gelenleri yazdım. Belkide elindeki istasyon arızalı olabilir. Böyle bağlantı sorununda ilk sizde denk geldim inşallh çözülür hemen

• Konu açmanız güzel olmuş. Cosa kit kullanma hazırlığında olan biri olarak teşekkürler. Forumdan görüp tavsiyenizle Pazartesi Cosa'nın kendi sitesinden satın almıştım. Kargoya verilince bilgilendirme maili gönderiyorlar mı bilmiyorum. Baymak İdee kombi kullanıcısıyım, umarım birlikte iyi geçinirler. Beklemedeyim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: GokhanTR

Haklısınız gıcık bir durum. İnternet ikonu çıkıp cosaya bağlanamazsanız en son haftalık program seçiliyse fişi çekmedikçe enerji kesilmedikçe çalışmaya devam eder. Wifi kanalı sabitteyse wifi şifrenizde özel karakter yoksa bunların etkileyebileceğini düşünmüyorum da yeni bir kurulum yapmanızı öneririm. Uygulamadan cihaz sil yapıp cosa istasyonun altından bir reset atıp yeniden kurulum dene derim. Baglantı kopukluğu varsa ve diğer cihazlardan internete girebiliyorsanız destekle irtibata geçin.
    Aklıma birde wifi modu geliyor 11n demi bendeki 11bg olarak seçili. Bütün bunşar ihtimal belki hepsinde çalışıyordur ben aklıma gelenleri yazdım. Belkide elindeki istasyon arızalı olabilir. Böyle bağlantı sorununda ilk sizde denk geldim inşallh çözülür hemen

wifi bg-mixed olarak calisiyor ama %23 sinyal aliyo gibi gozukuyor cosa routerin ara yuzunde valla anlamadim olayi.

• Üç arkadaş beraber hizlial.com üzerinden birer adet sipariş verdik. Hafta başında elimizde olacağını zannediyorum.

Genel bir konu için @GokhanTR'ye teşekkürler.

Konu sadece bir "oda termostatı" değil. Piyasada onlarca oda termostatı, digital termostatik vanalar vs. mevcut.
    Hantal, fiyat ehvenliğinden veya kaliteden uzak, estetik ve esneklik yoksunu bir piyasada yenilikçi bir fikir ile ortaya çıkan ve nihayetinde gayet estetik ve gelişime oldukça açık bir ürün ortaya koyanların bir teknokentte şirket kuran üç-beş genç Türk girişimcinin olması ziyadesiyle sevindirici.

Ürünün, web sitelerinin ve mobil uygulamalarının tasarımları mükemmelen profesyonellik kokuyor. Destek birimleri ile olan irtibatım neticesi iletişime/müşteri hizmetlerine çok önem verdikleri kanaati hasıl oldu.

Girişimcilik ve ar-ge neticesi ortaya bir ürün ve konsept çıkmış. Kullanıcı eleştirileri sonucu bu ürün ve konseptin çok daha gelişeceğini, ileride daha güçlü modeller ortaya koyacaklarını düşünüyorum.

Elime ulaştıktan ve kullandıktan sonra olumlu/olumsuz eleştirilerimi paylaşacağım.

• 15yillik viessmann vitopend100 konvansiyonel kombime bu cihaz uyum saglarmi? Bilgisi olan arkâdas varmi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.