Şimdi Ara

Çorum Giray Otomotiv Opel Bayii kepazeliği

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. 27.11.2015 tarihinde 2010 model opel astra h aracımı , kalorifer yönlendirmesinde problem olduğundan dolayı Çorum Giray Otomotiv Yetkili Servisine götürdüm. Servis bölümündeki kişi aracı içeriye aldı. Bu arada herhangi bir servis kaydı açılmadı. Bir saatlik bir süre sonunda aracın hazır olduğunu belirttiler. Aracı teslim aldığımda aracın ekranının çalışmadığını farkettim. Durumu servis elemanına bildirdim. Ancak kendilerinin ekrana herhangi bir işlem yapmadıklarını belirttiler. Bunun üzerine kendilerine , servise gelirken çalışan ekranın neden şu anda çalışmadığını sorunca , bana hiçbir açıklama yapmadılar. Bir süre sonra aracın uzaktan kumandasının , klimanın , direksiyon üzerindeki tuşların da çalışmadığını farkettim. İşlem yapılan 27 Kasım günü bana hiçbir servis fişi ya da fatura vermediler. Ben bir öğretmenim. O saatte ersim olduğunda dolayı servisten ayrıldım. Ertesi gün tekrar servise gittim. Aracımın eski haline döndürülmesini talep ettim. Aracı incelediler. Önce beyin bozuk dediler. Sonra ekranın arızalı olduğunu ve değişmesi gerektiğini söylediler. Ben araç servise gelmeden önce sorunsuzken şimdi neden böyle bir durumun olduğunu söyleyince , bunun bir tesadüf olduğunu , her an araçta bir arıza olabileceğini , bu arızanın da tesadüfen serviste meydana geldiğini söylediler. Ben de faturamı istedim. İlk gittiği gün , vergiyle falan uğraşmayalım diyerek vermedikleri faturayı ben ısrarla isteyince vermek durumunda kaldılar. Aracın kapıları kilitlenmiyor , ve klima çalışmıyordu. Bir hafta kadar bu şekilde kullandım. Bu arada Opel Türkiyeyi aradım. Her nasılsa Opel Türkiye ,yapabilecekleri birşey olmadığını söyledi. Bunun üzerine 09.11.2015 tarihinde Samsun Reis Oto Yetkili servisine gittim. Sorunumu anlattım. İnceleme sonunda ekranın değişmesi gerektiğini söylediler. Sonuçta ekran değişti.. Araç eski haline döndü. Tüm bunların sonunda ben maddi ve manevi olarak zarara uğradım. Servis kaydı açmayan ve yapılan işlemlere fatura bile kesmeyen ÇORUM GİRAY OTOMOTİV den şikayetçiyim. Ekran değişiminden doğan 1875 TL tutarındaki zararımın kendileri tarafından karşılanmasını istiyorum.

• Normalde yaptıkları (sanırım, gözlemlediğim kadarıyla) aracı teslim alırken hızlıca kontrol edip sağında solunda hasar vs varsa not olarak teslim fişine yazmak ve öyle teslim almak. Ama sizden aracı alınca hiç bir belge vermemişler.

Birçok araba markasının her servisi aynı kalitede değil malesef. Üstelik olay araba ile de sınırlı değil. Uluslararası markalar büyük marka imajlarını Türkiye'deki denetimsiz ve uyduruk servisler nedeniyle sıkıntıya sokuyorlar.

Geçmiş olsun.
  • Ben aracimi samsun reis te yaptırdım. .araci teslim ederken rapor verdiler. raporda yazılanlar şöyle. .silecekler iyi silmiyor ve debriyaj la ilgili başka bir şey. .yaanii..adam gibi servis kontrol yapıyor. .bu çorum giray otomotiv ise birak kontrol etmeyi isin sonunda fatura kesmiyor..lanet olsun bunlara

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maliyeye bildirin...

• çorumda yaşayan biri olarak aracımı yetkili servise götürmem gerektiğinde ankara'yı tercih ediyorum. sizinki de kötü bir tecrübe olmuş. Daha anlatılacak çok şey var da gerek yok. Çorumda bu bayiye rağmen opelin araç satması da çok enteresan. Benim gördüklerimi duyduklarımı ve yaşadıklarımı görseniz siz de şaşırırsınız.
  • Bi daha opel almicam. .corumdaki servis kötü oldugu için. .

• Takdir sizindir ama bir şehirdeki servis kötü diye bir markadan vazgeçerseniz işiniz zor. Eğer servis araç tercihinizde çok önemliyse Hyundai araçları bu bakımdan çok öneriyorlar. Servis yetkililerinin çok iyi ve ilgili olduğunu çok yerden duydum. opel vw renalt vs malesef servisler sıkıntı olabiliyor. Ama opel için konuşayım, bazı şehirlerde çok iyi servislerinin olduğundan bahsediyorlar. istanbul odak, ankara opak, izmir arkas gibi..
    quote:

Orijinalden alıntı: metucu

Bi daha opel almicam. .corumdaki servis kötü oldugu için. .
  • Bende millet neden Çorum daki servis dururken Tokat a gidiyor diyordum; adamlar kaçak büfe işletmesi gibiymiş demek ki...

• quote:

Orijinalden alıntı: Led Zeppelin

Bende millet neden Çorum daki servis dururken Tokat a gidiyor diyordum; adamlar kaçak büfe işletmesi gibiymiş demek ki...
  • şimdi arkadaşlar..opelin çorum bayii servis fişi ve fatura kesmeyecek kadar rezil durumdayken ben nasıl bir dahaki seçimimi opel yapayım..aracı sıfır aldığınız zaman bir şekilde yetkili servisle işiniz oluyor..adamlar aracımı bozdular..olur böyle şeyler diyorlar..tamam yaptıracağım o zaman parçayı sipariş verelim diyorum.. şu an kapalıyız..üç ay sonraya randevu verebiliriz diyorlar..böyle rezillik olur mu..samsun reise götürdüm..adamlar adam..tam profesyonel..aracı bana teslim ederken bile aracın bütün parçalarını kontrol edip eksiklerinin bana bildirdiler..sonrasında da servisten memnun kaldınız mı diye telefon ettiler..çorum giray ise hala bakkal havasında..başka marka araçlara bakmıyorlarmış..bana bunun geyiğini yapıyorlar..adam yetkili servis olduğunun bilincinde değil..yani bu söylenecek bişey mi..tabii başka markalara bakmayacaksın...sanayideki herhangi bir tamirci olarak görüyorlar..yazıklar olsun..opel türkiyeyi bu konuda bilgilendirdim..onlardan da iş çıkmadı..yazıklar olsun

• Beyefendi evvela geçmiş olsun diyorum. Sizi bilmiyorum ama ben yaklaşık 6 senedir çorumda yaşıyorum. Ancak iş ve aile ziyaretleri sebebiyle sık sık Ankara'ya gidiyorum. Şimdiki aracım Opel 3.5 ay önce aldım ve bir önceki aracımı da 2011'de almıştım, o da opel idi. Opelden çok memnunum şimdilik. Ancak bahsi geçen bayiye ne araçlarımı almak için gittim ne de bakım için gitmiyorum malum sebeplerden ötürü. Eğer siz de çorumda yaşıyor ama benim gibi çok sık başka şehirlere seyahat etmiyorsanız sizin kararınız makul olabilir. İnsan evinin dibindeki aracının yetkili servisine gidememesi çok sinir bozucu. Ama zaten çorumda yaşamıyorsanız sıkıntı olmamalı diye düşünüyorum bu durum. Ayrıca aracınızın garantisi bitti ise çorumda çok güzel özel servisler ve ustalar var bilgilerinize. Eğer buradaysanız özelden ve şahsen de yardımcı olmak isterim. Aracınız nedir?

Saygılarımla

quote:

Orijinalden alıntı: metucu

şimdi arkadaşlar..opelin çorum bayii servis fişi ve fatura kesmeyecek kadar rezil durumdayken ben nasıl bir dahaki seçimimi opel yapayım..aracı sıfır aldığınız zaman bir şekilde yetkili servisle işiniz oluyor..adamlar aracımı bozdular..olur böyle şeyler diyorlar..tamam yaptıracağım o zaman parçayı sipariş verelim diyorum.. şu an kapalıyız..üç ay sonraya randevu verebiliriz diyorlar..böyle rezillik olur mu..samsun reise götürdüm..adamlar adam..tam profesyonel..aracı bana teslim ederken bile aracın bütün parçalarını kontrol edip eksiklerinin bana bildirdiler..sonrasında da servisten memnun kaldınız mı diye telefon ettiler..çorum giray ise hala bakkal havasında..başka marka araçlara bakmıyorlarmış..bana bunun geyiğini yapıyorlar..adam yetkili servis olduğunun bilincinde değil..yani bu söylenecek bişey mi..tabii başka markalara bakmayacaksın...sanayideki herhangi bir tamirci olarak görüyorlar..yazıklar olsun..opel türkiyeyi bu konuda bilgilendirdim..onlardan da iş çıkmadı..yazıklar olsun

• ben de 2014 yılında uğramıştım çorumdaki bayiye bir arkadaşımla. Sinek avlıyorlardı ve çok bakımsız ve özensiz bir durumdaydı bayi sanki birşeyleri itlelemek için ellerinden geleni yapmaya gayretli bir durum sergiledirler test yapmak istedim ona da cık demişlerdi. Servis konusu bilmiyorum ama o bayi bende de pek iyi bir intiba bırakmadı.
  • Opel böyle bir bayinin bayiliğini neden iptal etmez acaba? Akıl alır gibi değil.

Bu adamların rezillikleri bini geçmiş. Opeli çorumda paspas yapmışlar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.