Şimdi Ara

Corsair ml140-Be quiet bl071

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi günler arkadaşlar, kasada standart gelen 3 tane 20lik ve 1 tane 14lük fan var, bunları değiştirmek istiyorum.
    Önde 2 tane 20lik var bunların yerine 14lük takmak istiyorum, görsellik önemli ama ondan önce performans da önemli.
    20lik fanları kendi kontrolcüsünden en düşüğe ayarladığım halde sesleri rahatsız ediyor, kasa da masanın üzerinde durduğu için dikkatimi çekiyor bayağı.
    Aklımda be quiet bl071 vardı ama corsair ml140 görünce aklım ona kaymaya başladı. 20lik fanlar mavi led olduğu için görselliğin bozulmasını pek istemiyorum.
    Sizce doğru bir seçim olur mu? Sıvı soğutma için de 12lik 2 tane fan düşünüyorum, ml 140ı hem kasa hem de radyatörde kullanabilir miyim?
    Kasayla gelen fan buhttp://www.thermaltake.com/Case_Fan/Case_Fan_/Pure/C_00002235/_Pure_20_LED_Blue/design.htm

Eğer hem radyatör hem de kasa için kullanılırsa ayda 2şer olarak 7 tane fan alacam..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pcwolf28 -- 29 Nisan 2017; 13:29:5 >

• Cevabı olan yok mu?
  • Kasanız ne ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aod.xTA26

Kasanız ne ?

Thermaltake V71

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 20cm kasa fanlarını daha kuvvetli model ile değiştirmenizi öneririm.Yerine 14cm fan takmak yarış arabasına 15inç lastık takmaya benzer. Bitfenix markasının 20 ve 23 cm fanları mevcut.Türkiyede nanokatalogda mevcut.Piyasada bulunan en iyi değerlere sahip 20cm fan bu modellerde mevcut. Su soğutmanı da push/pull yaparken push olan fanları Corsair ML120 serisini öneririm. Pull olanlarda tepeye 2 tane 20 cm çok muhteşem olur.Birde fan kontrolcü ile 1000 devir altında sessiz ve serin bir sisteme sahip olursunuz.Fan kontrolcü olarak akasa fc.six'e yönelmeyin.Bulabilirseniz lamptron fc6,fc5v2,fc5v3 modellerini alın.Thermaltakete de fan kontrolcü var ama cızırdama yada fan seçme yaparmı bilmiyorum.Ben lamptrondan memnun kaldım.Arka egzoz fan ise sessizlik için ML140 ile değiştirilebilir.
  • aod.xTA26 kullanıcısına yanıt
    Cevap için sağolun, bendeki fanın 129.639 CFM gücü var görünüyor. 140lık istememin sebebi daha az gürültü yapacağını düşündüğümden. 20lik genel olarak sessiz diye biliniyor ama bana sesli geliyor işte, o yüzden kıllandırdı biraz. Ben de ondan 140lık arıyordum.
    Bitfenix fanların linki var mı peki?
  • 3 tane ml 140 fan aldım bugün yarın gelir.

2sini radyatör için düşünüyorum, diğeri de eksoz olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.