Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Corsair HD120 RGB Led ve SP120 RGB Led Testte [Alevli Meyve Tabağı]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
59
Cevap
0
Favori
3.306
Tıklama
Tüm Forumlar >> Overclock, Soğutma ve Modifikasyon >> Overclock, Soğutma ve Pc Modifikasyon >> Hava Soğutma >> Corsair HD120 RGB Led ve SP120 RGB Led Testte [Alevli Meyve Tabağı]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      2630 Mesaj
      06 Mayıs 2017 12:06:51

teşekkür ederim üstad.

ben de 4 adet ml alıp push pull düşünüyordum zaten.
      |
      |
      OneTreeHill kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Intel 8700K @5.1 GHz || Gigabyte Z370 AORUS Gaming 7 || Gigabyte AORUS GTX 1080 Ti Xtreme Edition || G.Skill Trident Z RGB 2x8GB 3200mhz CL14 || Corsair H100i v2 Liquid CPU Cooler || ACER Predator 27" XB271HUA || Samsung 250GB 960 Evo NVMe M.2 SSD || SanDisk Ultra 3D 500GB SSD || Seagate BarraCuda 3TB HDD || Corsair Graphite 780t Full Tower Case || Logitech G710+ || Logitech G903 LightSpeed Wireless Gaming Mouse || Logitech PowerPlay Wireless Charging Gaming Mouse Pad || Creative Sound Blaster Z Sound Card || Logitech Z623 Speaker || Logitech G933 Artemis Spectrum 7.1 headset || TP-Link Archer VR600 v2 VDSL2 Modem || Seasonic Prime 750W Titanium PSU || Schneider APC BX1400U-GR 1400VA UPS
    • Teğmen
      203 Mesaj
      21 Haziran 2017 23:08:09

Hocam merhabalar.

Hd120 fanları yazılım ile kullanılabilir mi? Mod geçisi,fan rpm hızı gibi ayarları bu corsair in Commander hub ıyla yapılabilir mi? Hd120 nin kendi led hub ını kullanmak istemiyorum. Corsair link üzerinden kontrol edilebilir mi? Bu arada ilk sayfada fanın üzeirnde 2 kablo var demişsiniz pwm kablosu ayrı led kablosu ayrı olarak mı kontrol ediliyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      Bahsedilenler: OneTreeHill

• Emekli Yönetici
      6432 Mesaj
      22 Haziran 2017 01:00:15 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: yunus3441

Hocam merhabalar.

Hd120 fanları yazılım ile kullanılabilir mi? Mod geçisi,fan rpm hızı gibi ayarları bu corsair in Commander hub ıyla yapılabilir mi? Hd120 nin kendi led hub ını kullanmak istemiyorum. Corsair link üzerinden kontrol edilebilir mi? Bu arada ilk sayfada fanın üzeirnde 2 kablo var demişsiniz pwm kablosu ayrı led kablosu ayrı olarak mı kontrol ediliyor?

Merhaba. Evet bahsettiğiniz fonksiyonlar o şekilde kullanılabiliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=uVbT8yA2h4I

Bu video da bahsetmiş zaten. Harci ledlerle filan efektler kombine edilebiliyor.
      |
      |

• Emekli Yönetici
      6432 Mesaj
      28 Ağustos 2017 17:15:38 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: haxz

merhaba
      bende fan almayı düşünüyorum rgb fan olabilir
      fakat aklıma takılan bir soru var

(resimdeki gibi aynı anda farklı renk ledler aktif benzeri görünüm)
      izlediğim tanıtım videolarında tek tek yanan renkler ve geçiş efektleri mevcut
      gökkuşağı geçiş efekti corsair hd120 nin 3lü set kutusundan çıkan kontrolcü ile mümkünmüdür
      yoksa başka kontrolcü mü kullanmak gerekli

Zamanında denedim olmamıştı. Büyük ihtimal corsair commander pro kullanıyorlar.
      |
      |

• Yarbay
      3220 Mesaj
      29 Ağustos 2017 13:23:09

commander pro ile kontrol edebilirsiniz fakat, 3 lü paketten çıkan hub a ihtiyacınız var 6 taneye kadar rgb kabloları hub a bağlayıp, hubtan da kumanda bağlantısını yaptığınız porttan kumanda yerine commander a bağlantı yapmanız gerekiyor istediğiniz gibi her fana ayrı hız ve efekt sağlayabilirsiniz

Commander arayüzü bu şekilde corsair rgb ledlerle kullanıyorum

|
      |
      yunus3441 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    • Yarbay
      3220 Mesaj
      31 Ağustos 2017 20:00:26

commander pro anakarta onboard usb portları üzerinden bağlanıyor, ben amazon.com'dan almıştım. bağlantı şekli aşağıdaki gibi oluyor fanların ışık kontrolü için hub kullanmak şart.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s1Lv3r -- 31 Ağustos 2017; 20:1:38 >
      |
      |
      Bahsedilenler: haxz

|
    • Yarbay
      3220 Mesaj
      31 Ağustos 2017 22:16:46

bende 3lü hd120 set ve iki tane tek olarak hd140 aldım amazon.de den sorunsuz gönderildi şu an yine kontrol ettim fanlarda problem yok commander gönderilmiyor
      |
      |
      haxz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    • Teğmen
      203 Mesaj
      01 Eylül 2017 15:18:11

Hocam bilginiz için teşekkürler Fan Hd120 + Commander pro düşünüyordum ama kararı değiştirip Ml120 Pro aldım.

|
      |
      s1Lv3r kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      3220 Mesaj
      01 Eylül 2017 15:22:38

rica ederim,sistem harika görünüyor sırf toz takındımdan toplayamayacağım böyle
      |
      |

|
    • Teğmen
      203 Mesaj
      01 Eylül 2017 21:46:06

Teşekkürler. Sizin sisteminizde çok güzel renki ve derli toplu gözküyor Tozun malesef önüne geçilmiyor ama kompresör satın alıp 10 günde bir temizlik yapıcam gibi görünüyor. Akrilik sistem yaptırtcam devamında Tempered Glass kit ile kasanın önünü yanını üstünü kapattımmı azda olsa tozun biraz önüne geçer umarım

|
      |
      s1Lv3r kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      3220 Mesaj
      02 Eylül 2017 03:15:50

teşekkürler tekrar h115in am4 aparatı gelince sıvı soğutmayıda ekledim sisteme yetmedi birde bekçi diktim başına , bu arada kompresör işi aklıma yattı güle güle kullanın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s1Lv3r -- 2 Eylül 2017; 3:19:21 >
      |
      |

|
    • Teğmen
      127 Mesaj
      07 Eylül 2017 10:37:18
      Hocam desibeller çok yüksek çıkmış. Şahsen ben bu fanlerı almam çok sesli çalışıyorlar.

• Emekli Yönetici
      6432 Mesaj
      07 Eylül 2017 21:32:51 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Kadekici10

Hocam desibeller çok yüksek çıkmış. Şahsen ben bu fanlerı almam çok sesli çalışıyorlar.

İncelemedeki sonuçlarla değerlendirme yaparken diğer test ettiğim fanlarla karşılaştırma yapmanız gerekiyor. Çünkü diğer testlerde kullanılan ekipmanlar farklı.

https://www.youtube.com/user/emrebulgurify/videos?view_as=subscriber

• Teğmen
      127 Mesaj
      08 Eylül 2017 10:53:03

Hocam, videolarinin bazilarina baktim. Guzel olmus. Şimdi işin kolayına kaçıp, bütün videolarını izlemek yerine sana sorular soracam.

Cooler Master ile NZXT nin sitelerine girip fanların desibllerine ve airflow larına baktım. NZXT de rakamlar yüksek ve fiyatları pahalı. Cooler Master'da ise dbA lar düşük. Ama senin testinde sonuçlar farklı.

Yani bu durumda CM bize yanlış bilgi mi veriyor?
      NZXT fanlar neden bu kadar pahalı?

Sen olsan hangi marka fan alırsın, fiyatı ne kadar?
      |
      |

• Yüzbaşı
      465 Mesaj
      12 Eylül 2017 11:51:16
      quote:

Hocam, videolarinin bazilarina baktim. Guzel olmus. Şimdi işin kolayına kaçıp, bütün videolarını izlemek yerine sana sorular soracam.

Cooler Master ile NZXT nin sitelerine girip fanların desibllerine ve airflow larına baktım. NZXT de rakamlar yüksek ve fiyatları pahalı. Cooler Master'da ise dbA lar düşük. Ama senin testinde sonuçlar farklı.

Cooler Master Jetflo 120mm fan kullandim radyatorumde senelerdir. Gecende yine bir yabanci arastirma sitesinde fanlarin kutuda belirttigi 95cfm den daha yuksek hava akimini verdigi test edildi. 113 kusur cfm cikti testlerde..

|
      |

MSI X99A Godlike Carbon - Intel i7 6850K - Thermaltake Core P5 custom mod - MSI 1080Ti Lightning@Fullcover Block - ACER Z35 Predator - 32GB G-SKILL RipjawsV 3400Mhz CL14 - Samsung 960 Pro M2 SSD 512GB - SoundBlaster ZxR - Ajazz AK33 RGB - Razer Deathadder Elite - 3 TB WD Black Enterprise Edition - 8 TB WD RED NASWare3.0@RAIDON Raid 1 - Corsair AX1200i -ROCCAT Khan PRO - SONY STR-DE695 Receiver /SONY SA-WMS345 SW - FISHER SME 180/II Three way Speaker System
    • Yüzbaşı
      465 Mesaj
      12 Eylül 2017 12:02:00
      quote:

Fan Speed 500-1,500 RPM

Fan Airflow Aer RGB120: 17.48 – 52.44 CFM

Aer RGB140: 30.39 – 91.19 CFM

Fan Air Pressure Aer RGB120: 0.15 – 1.35mm-H2O

Aer RGB140: 0.17 – 1.52mm-H2O

Fan Noise Level Aer RGB120: 22 – 33 dBA

Aer RGB140: 22 – 33dBA

Bu degerlere bakilirsa fanlar gorsellikten ote fazla birsey sunmuyor bana gore ozellikle radyatörde kullanilacaksa. Kesinlikle suan piyasada bulabileceginiz en iyi ve farkli amaca hizmet edebilen ozellikle radyatör fani olarak CoolerMaster Master Fan Air Pressure yada Be quiet! alinir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FIREWALL -- 12 Eylül 2017; 12:3:56 >
      |
      |

MSI X99A Godlike Carbon - Intel i7 6850K - Thermaltake Core P5 custom mod - MSI 1080Ti Lightning@Fullcover Block - ACER Z35 Predator - 32GB G-SKILL RipjawsV 3400Mhz CL14 - Samsung 960 Pro M2 SSD 512GB - SoundBlaster ZxR - Ajazz AK33 RGB - Razer Deathadder Elite - 3 TB WD Black Enterprise Edition - 8 TB WD RED NASWare3.0@RAIDON Raid 1 - Corsair AX1200i -ROCCAT Khan PRO - SONY STR-DE695 Receiver /SONY SA-WMS345 SW - FISHER SME 180/II Three way Speaker System

• Emekli Yönetici
      6432 Mesaj
      12 Eylül 2017 23:22:21 Konu Sahibi
      quote:

Hue'den bahsediyorsanız bahsettiğiniz fiyatın nedeni aydınlatması ve digital arayüzü. Karşılaştırma yaparken benim test ettiğim fanların sonuçlarını karşılaştırırsanız daha iyi olur. Onun haricinde fanların ses ve performans orannın fiyata etkisi her zaman aynı paralelde olmuyor. Bazı firmalar kutu içeriği, malzeme kalitesi, yatak tipinden dolayı fiyatlandırma değişiyor.

• Teğmen
      127 Mesaj
      13 Eylül 2017 06:13:58

Hocam istersen şimdi 10 tane NZXT ile aynı (ama tıpatıp aynısı) ışıklandırma ve tip de farklı markalardan fan bulabilirim(ve bazıları NZXT gibi software ile kontrol ediliyor) Yani LED lightlı bir fan 75tl olması çok pahalı değil mi? Bir elektrikçiye gitseniz LED ışıklar kaç para ki? Ya da sıradan bir fan? NZXT görüntüde ve de kalitede güzel ürünlere sahip fakat F/P olarak çok kötü bir marka. Çünkü fiyatları çok pahalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kadekici10 -- 13 Eylül 2017; 6:15:15 >
      |
      |

• Yarbay
      12671 Mesaj
      16 Eylül 2017 13:42:50
      Nedense ledli fanları hiç sevemedim :) ama sistem güzel olmuş emeğine sağlık.

|
      |

Hırs seni kul etmesin, Allah seni hür yarattı
    • Er
      2 Mesaj
      16 Aralık 2017 13:50:51
      Hocam merhaba

İnceleme harika olmuş

Corsair 570x crystal kasaya geçmeyi düşünüyorum önünde 3 adet sp120 fan geliyor. Uyumlu olsun diye 3 tane’de hd120 rgb fan alıcam bu arada sıvı soğutucu kullanıyorum. Fakat radyatör için hd120 iyi olurmu olmazmı ona karar veremedim. Sizce benim için bir problem oluştururmu? Oluşturursa başka bir öneriniz varmıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BkE28 -- 16 Aralık 2017; 14:2:17 >

Hızlı Cevap

Reklamlar
nice türkiye
SEO
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
web tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.