Şimdi Ara

Corsair AX1200i Patladı (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
152
Cevap
1
Favori
4.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aynen öyle o fan kontrol olayını bende sevmedim bana ısıdan patladı gibi geliyor ama anlamadım 2.boxulan psu da manual açıyordum sıkıntı yoktu.
    Gündüz babam açmış pc yi tıs diye bi ses geldi kapandı dedi ben işi fan olayına yormaya başladım şimdi 1300g2 evga alacam bu dijital değil galiba eco mode falanda yok çalışsın abi fan,psu nun ısısı kasayıda fena ısıtıyo 50 dereceye çıkıyor kasa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ısıdan olamaz arkadaşlar zira o PSU'larda en gelişmiş OTP (over temperature protection) var.
    dolayısıyla fanın belirli bir yüke kadar dönmemesi üründe bir üretim hatası olmadığı sürece sorun değil.
    500-600W fansız PSU'lar üretiliyor artık...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahafiec -- 31 Temmuz 2014; 12:06:36 >
  • cihazın fet, mosfetlerinde bir problem vardır. Gönder gitsin.
  • Anlıyorum cihazın 600w çekmedikçe fan gereği duymadığını fakat 2 tane aynı psu yu ne bayıltabilir ? Elektrik desek 6000w a banamısın demeyen tesisat max 400w çeken sisteme nasıl dayanamadı. tamam Birinci'de sıkıntı vardı e 2. Ürün nasıl gitti.ilk ürün bomba gibi patladı 2.ürün tıst diye gitti. Daha önceki 600w psu da 2tane gtx 780 fan motorundan sıkıntı yaptı daraldım artık son olarak evga denecem dedim aldım.psu nun amperi yetmiyordur dedim az1200i aldım.bu seferde vga sağlam 2 kere psu gitti.nasıl bir şanstır bu arkadaş

• quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

ısıdan olamaz arkadaşlar zira o PSU'larda en gelişmiş OTP (over temperature protection) var.
    dolayısıyla fanın belirli bir yüke kadar dönmemesi üründe bir üretim hatası olmadığı sürece sorun değil.
    500-600W fansız PSU'lar üretiliyor artık...

i serisinde OTP vardır da, non-i seride sıcaklıkla ilgili bir korumanın eksik olduğunu hatırlıyorum. Bir ara incelemelere bakmalı.

Fan olayını tabi, firmalar emin olmasa koymazlardı; ama gene de içime sinmiyor. 9 ay hybrid mode'ta kullandıktan sonra, restart'a başlaması, kokunun artması falan.. Düşündürücü.

%20 yüke kadar dönmesin yeterli.. Sürekli oyun oynamadığımıza göre, kolay kolay tozlanmaz zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 31 Temmuz 2014; 17:10:50 >
  • Aynen öyle dostum bencede bırak %20 de devreye girsin veya programından müsaade et şu sıcaklığa gelince çalış diyebileyim.kendini bozması bir yana sidikli psu yüzünden kasanın içi ısınıyo :)

• Alternatif mi yok sanki bu seri sorunlu belli ki bosverin seasonic,silverstone,cm,evga alin.Corsairin
    gecmisinde de bol bol sorunlu seri var zaten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam Corsair'in PSU'larını da Seasonic, Flextronics, Chicony, CWT gibi iyi firmalar üretiyor.

Tabii Corsair'in talepleri doğrultusunda bazı değişimler yapıyor olabilirler. Mesela AX860 ile Seasonic P860 arasında, platform aynı olmasına rağmen, iç bileşenlerde tasarım farkları vardı.

Ama bu Corsair'in üretici olmadığı gerçeğini değiştirmiyor.
    Çok fazla Corsair PSU satıldığı için, sorun sayısı fazla oluyordur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 1 Ağustos 2014; 13:05:20 >
  • ürün daha vektrona gönderilmemiş bakalım ne olacak arayada senelik izin girdi bekle babam bekle :)
  • 20 iş günü dolduğu gibi para iadesini alırız artık hocam.

Tabii muhtemelen, iş gününe bayram tatili katılmıyordur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 1 Ağustos 2014; 15:55:48 >
  • Benim 2. Gelen psu ilk hafta bozuldu valla amacım para iadesi değil hangi psu yu alacağımı kestireyorum ax1200i,1300g2,1000p2

• 1000+ olması şart mı ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: false shepherd

Hocam Corsair'in PSU'larını da Seasonic, Flextronics, Chicony, CWT gibi iyi firmalar üretiyor.

Tabii Corsair'in talepleri doğrultusunda bazı değişimler yapıyor olabilirler. Mesela AX860 ile Seasonic P860 arasında, platform aynı olmasına rağmen, iç bileşenlerde tasarım farkları vardı.

Ama bu Corsair'in üretici olmadığı gerçeğini değiştirmiyor.
    Çok fazla Corsair PSU satıldığı için, sorun sayısı fazla oluyordur.

Bu ilk defa olmus bir olay degil ki arkadasim daha once hx serilerinde,gs serilerinde,tx serilerinde ariza oldu.Bu psularin seasonicten cooler masterdan iyi yaptigi hic bir sey yok sirf forumdaki corsair hayranligi yuzunden magdur olmanin anlami yok.
    Müşteri desteğine lafım yok ama artik ax,tx,hx serileri almanin hicbir anlami kalmadi sorunsuz olan bir suru marka varken.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Corsair PSU'ların daha iyi olmadığı doğrudur; ancak daha kötü de değiller.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 2 Ağustos 2014; 4:21:33 >
  • Gecmis olsun dikkqt etmek lazim 1200watt

• Valla ben çok severim corsair markasını ama bu sefer evga 1300g2 inşallah daha yollamamış inventus vektrona senelik izin dönüşü kovalayacam aradaki fiyat farkınada 2 tane ssd yada h110 sıvı soğutma falan yapar masraftan kaçmış olurum

• 1.200- 1.300W PSU kullandığınıza göre, o kadar yüksek PSU'ya gerek duyan bir sisteminiz mi var ?
  • _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    Yok max 500w bende yetmedi olmasın fazla gelsin mutlaka ihtiyaç olur düşüncesi vardır. Evga gtx classified var 42 amp min diyor 2. Yi taksam 80 min isteyecek e diğer donanımlar falan birazda fazla olsun 740 tl ye 1300 gold mantıklı geldi gün gelecek 10 un üzerinde fan ve h2o olacak hdd ler falan iyidir iyi :)

• Fazla olsun mantığı biraz fazla olmuş bence :) 1000W falan neyse de, 1200-1300W :)
  • _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    1000p2 710 lira 1300g2 735 lira sence hangisi ?

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.