Şimdi Ara

Kolonya, Maske ve Dezenfektan Fırsatları [ANA KONU] (64. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
17.602
Cevap
326
Favori
600.551
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
74 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Orijinalini burası satıyor sanırım
    https://www.kshop.com.tr/urun/n95-krutt-ffp3-korumali-virus-ve-bakteri-maskesi-model-sf3-siyah
  • Siyah krutt maskeyi n11 den SENON satıcısından almıştım. Ürün açıkçası tam bekleneni karşılamıyor gibi , hele eşimin suratı küçük olduğu için alttan üstten açık kaldı sarmadı.

N95 , ffp3 seri numara falan yazıyor , ama bilmiyorum, nefes alırken bile zorluyor terletiyor diyebilirim. Belki özelliği budur maske konusunda detaylı bilgim yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jagenhagar -- 27 Mart 2020; 16:57:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • freeman6161 kullanıcısına yanıt
    ön etikette derecesi yazmıyor mu, ben mi göremedim?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: edgar1899

https://www.kshop.com.tr/urun/n95-krutt-ffp3-korumali-virus-ve-bakteri-maskesi-model-sf3-siyah
    İş yapıyor mu bu? Alıp deneyen var mı?

• Peaky kullanıcısına yanıt
    Sabah sipariş geçmiştim gelince haber ederim.
    Yerli malı , kendi siteleri var fpp3 filan yalan bilgi olmamasını umuyorum . Gelince buraya detaylı yazarım, bunun 10 liraya filan benzerlerini satanlar var, elim onları almaya gitmedi .

• quote:

Orijinalden alıntı: Jocko Willink

Maske alıp da memnun kalan var mı?

Maskeye ihtiyacım var. Alabileceğim yer var mı?
    Maske için takip ediyoruz ama hiç maske fırsatı yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: edgar1899

Şu anda n95 maske reçeteye tabi,reçetesiz satışı yasak bu adamlar nasıl satıyor peki?

• Anladığım kadarıyla maske n95 standardını karşılıyor diyorlar ancak test kendi yaptıkları firma içi bir test. Yani herhangi bir akredite kurumdan bunu belgelendirmemişler. O yolla satabiliyor olabilirler. Ayrıca maske için n95 standardı yazmıyor ya da böyle bir işaretleme yok. Por büyüklüğü standardı n95 diyor. Bu maske tam ortasında dikiş varken nasıl n95 olabilir onu da bilmiyorum.

Bunlar sadece tahminlerim bilgi içermiyor.

• Kshop sitesinden satılan üründe filtre yok n95 veya ffp3 diye satılan maskeler de tek kullanımlık bu maskede de filtre yok tek kullanımlık bir maske değil mi ?https://www.banggood.com/Breathable-Anti-dust-Haze-Face-Mouth-Mask-Filter-Respirator-Washable3-Mask-Filter-p-1648814.html?akmClientCountry=TR&utm_design=18&utm_source=emarsys&utm_medium=Mail_mid228_email&utm_campaign=newsletteremarsys&utm_content=linux&sc_src=email_4242134&sc_eh=a73a2ffc24c266d91&sc_llid=523244&sc_lid=176855490&sc_uid=Hybn4Ti64A&cur_warehouse=CN
    şu linkte ki gibi filtreli olsa filtreyi söküp yıkayıp yeni filtre ile kullanılabilir belki diyecegim de kshop sitesinde şöyle bir ibare var "PATENTLİ FOAM NANO FİLTER TEKNOLOJİSİNİ KULLANAN TEK MARKA KRUTT MARKASIDIR." Bu şekilde olunca yıkandığı zaman yeterli oluyor mu, yoksa sırdan tek kullanımlık maskelerden bir farkı yok mu ?

• Maske lazım acil kolonyaya doyduk
  • edgar1899 kullanıcısına yanıt
    Aynen filtresi yokmuş.bir şekilde pazarlama mantığı demek ki..ancak yıkanmasını da anlamadım maske yıkanmazmış çünkü uzmanların söylediği..

• krutt maskede n95 var beyler kkısımda bi madde var o görüyor bu görevi,ben kullandım takınca nefes alımı bayağı zorlaşıyor yıkama için de 65 derecede bu virüs yaşamıyormuş,maskeyi kaynar suya sokup 1-2 dakika bekleyip çıkarmalısınız yazıyordu etiketinde ama ben yine de bunu alıp devamlı yıkama yapmaktansa kullan at maske alınmasını öneririm ya da biraz daha para verip filtreli maskelerden alın

• quote:

Orijinalden alıntı: Peaky

İş yapıyor mu bu? Alıp deneyen var mı?

Alıntıları Göster
    Aldim bakalim 2 tanede ben.

• Toplu maske ve dezenfektan satışımız vardır piyasanın en dip fiyatını veririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PharmaHii

Ne saçmalamışsın koçum sen? Ben satıcı değil eczacıyım. Benim ilk önceliğim halk sağlığı. Çok aldım demek pahalı satacağım mı demek?
    eczacı ne demek, satıcı değil mi ? beleş mi dağıtıyorsun ? 1 ay önce 5 liraya sattığın kolonya/mendil her neyse, şu anda kaç katına satıyorsun ? cevapları tahmin edebiliyorum...

koçum.

• quote:

Orijinalden alıntı: badem97

Toplu maske ve dezenfektan satışımız vardır piyasanın en dip fiyatını veririm.
    Ne kadar?

• Krutt maske ile biraz araştırma yaptım .
    Bu maskenin orijinal hali Japon Pitta maskeleri.
    Öncelikle çeşitli sitelerde(yurtdışı) krutt tipindeki Pitta maskeyi n95 , virüs koruma vs diye satanlar olmuş ama orijinalinde yani Pitta nin kendi sitesinde n95 olan bildiğimiz beyaz cerrahi maskedir(farklı model), krutt maskeye benzeyen Pitta maske ise polen içindir diye açıklama yapmışlar.

Başka bir inceleme sitesinde ise bu Pitta maskeyi incelemişler acaba virüs için kullanılabilir mi diye sormuşlar.

Kolonya, Maske ve Dezenfektan Fırsatları [ANA KONU]

Yani bu Pitta maske 0.3 mikron partikül maddeyi hiç engellemiyor 2.5 mikron partikülü ise %64 engelliyor.

Corona virüsü 0.1 mikron ama 0.3-0.5 mikronu yakalayan maskeler de Coronayı yakalar kabul ediliyormuş (herhalde damlacık etkisi dedikleri bu , virüs tek başına havada kalmıyorlar olabilir)

Neyse bizdeki Krutt maskede ise dış yüzey 2 mikron yani sadece polen için işe yarar. İç kısmının ise özelliği antibakteriyel anti alerjan yapıda yani filtreleme ile ilgisi yok. Şimdi geldi orta kısmına , polimer malzeme ile kürlenme yaparak 4 mm kalınlığında ve 0.5 mikron geçirgenliğine sahip yapıda. Bu 0.5 bu maskenin fpp3, n95 gibi özelliklerini taşıdığı anlamına geliyor.

....

Gelelim özete , krutt maske orijinal Pitta maskenin şekil olarak birebir aynısı. Orijinal maske virüse karşı dayanıklı değil ama Krutt orta malzeme ile virüse karşı korumalı .
    Olabilir mi olabilir ama yine de soru işareti?
    Bu polimer kürleşmeyi az çok biliyorum fabrikasında proje yapmıştım , şimdi bu adamlar testi kendileri yapmış dışarda yapmamaları belki test maliyetinden kaçmak için olabilir. Ama tekrar kullanım açısından kaynar suda bekletin denmiş, şimdi bu boşluklu iç kısım kaynar sudan çıkınca koruyuculuğu ne kadar kalır bilmiyorum. İçeride mini kabarcık ve patlama olsa 0.5 mikron olur bize 5 mikron. Ezilme ile eski halini alır ama sıkarken kıvırıp büzmeyin bu maskeyi bütün etkisi gidebilir. Dikiş kısmı yanlış olmuş n95 diye satılıyorsa mono maske yapılmalıydı (dikişsiz) yada dikiş kısmına özel yapıştırıcı ile contalama yapılmalı (belki neopren yapıştırıcısı tutar) .
    Virüs sürecinin uzun süreceğini düşünüyorum bu yüzden aldım . Büyük ihtimal sadece markete giderken kullanıp sonra temizleyeceğim (belki sıcak su yerine ısı tabancası ile ısıtırım-fazla ısıda yapısı bozulur) yoksa maske var diye toplu yerlerde bulunmayın..

Ürün gelmeden araştırmalarım bu yönde oldu.
    Gelince tekrar yazarım .

• isviçreli bilim adamı kullanıcısına yanıt
    Millet disarida 1 liralik kagit kullan at maskelerden takiyor.en azindan bu onlardan daha iyidir. 2 adet siparis verdim bende.

• Kadir59 kullanıcısına yanıt
    İtalya'da bugün 919 kişi ölmüş, biz de iyi başlamadık ki ileride ne olur bilmiyorum. Bu yüzden sıcak fırsatçılığı durdurup 4 adet sipariş geçtim.

• 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.