Şimdi Ara

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU] (3017. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98.169
Cevap
237
Favori
4.379.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
250 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 30153016301730183019
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şunu da diyim; virüsle iki kez hasta olunduğunun kesin kanıtı yokmuş, bunu yapmanın dna dizilimini iki kez çıkarmayı gerektirmesi güçlük oluşturduğundan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    Cevir kazi sen cevir
    https://bpa-pathology.com/esp-webinar-video-recordings-covid-19-unprecedented-daily-challenges-in-pathology-departments-across-europe-2/
    https://www.globalresearch.ca/no-one-has-died-coronavirus

Buda senin faktchekerin faktchekeri
    https://off-guardian.org/2020/07/02/no-one-has-died-from-the-coronavirus-president-of-the-bulgarian-pathology-association/

Hamburg Enstitüsü Baskani Prof. Klaus Püschelde ayni seyleri söylüyor. https://www.abendblatt.de/hamburg/article228828787/rechtsmedizin-pueschel-hamburg-corona-virus-infektion-covid-19-coronavirus-krise-patienten-krankenhaeuser-kliniken-infektionsrate-krankheit-pandemie-test-lungenkrankheit-sars-cov-epidemie-sars-cov-2.html

Videonun özeti: Ben bir bilimadamiyim ve gercekleri söylerim, tehlikeyi basit gösterme gibi bir niyetim yok, sonuc neyse onu aciklarim. Yaptigim otopsilerde Coronadan ölenlerin hepsinin baska hastaliklari vardi ve zaten öleceklerdi, ölümleri coronaya baglayamam. Bu insanlar 55-90 yas arasindaydi. Hamburgda yogun bakim yataklarinin cogu bos. Dramatik bir durum yok. Ben tipciyim katil virüs imaji sanki 2. dünya savasindaymisiz gibi bir felaket durum yok. Iyi calisan bir saglik sistemimiz var, cesetlerin tasindigi bircok ölümün oldugu bir durum görmedim. Abartili korku ve ölümcül hastalik sonrasi ölünecegi söylemleri yanlis, normal bir enfeksiyon hastaligindan farki yok ve politikacilarin tutumlari yanlis.

Ölüm vakalarini daha yakindan anlamamiz gerekiyor ve ölülerden yasayanlar olarak ögrenmemiz gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _turbo_ -- 7 Ağustos 2020; 13:45:43 >

• _turbo_ kullanıcısına yanıt
    Senin anlamadığın adam adli tıbbını oluşturamıyoruz diyor. Patolojisini oluşturamıyoruz demiyor.
    Söylenenler de mantıklı, herkes aynı antikoru oluşturmuyor. Demiştim şişmanlarda bile fark var. %80 alacalı antikor yapıyor, şişmanların sadece %20'si iyi yapıyor.
    Senin kanıtlar nedense kuş uçmaz kervan geçmez köy kahvelerinden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 7 Ağustos 2020; 11:3:7 >
  • Twitter’da takip ettiğim bir doktor tsunami geliyor yazmış.Gece nöbetinden çıktığında üç haneli vaka saydığını yazmış.Durum cidden kötü sanırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamın kalbe giden ana damarları tıkalı ama bas ilacı nasıl olsa hesap soran yok genç yaşta kalp krizinden öldü..Yaz kızım ölüm sebebi covid...İki şeyin sahtesnden uzak dururum Bilim ve din adamı !!
  • Akp, Atatürk'ün savaşmış olduğu cahilliktir.
    https://sol.org.tr/haber/bu-da-oldu-akp-covid-19lu-hasta-ve-temasliya-tani-tedaviyi-reddetme-hakki-verdi-11448

• Abdi İbrahim ve Atabay'ın piyasaya çıkardığı ilaçlar hakkında ne düşünüyorsunuz?
  • Hangi dr hocam bende takip edeyim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • delpieroalk kullanıcısına yanıt
    Bu hastalığı klorokin ve steroidsiz atlatmayı deneyeceklere bol şanslar diliyorum. Favipirapir de aynı remdesivir gibi bir ilaç.
    Patologların adli tıp sonuçlarınıza ulaşamadığı hastalıktan ahirete kavuşmak isteyeceklere canlarının üzerlerine emanet olduğunu, bunun sorumluluğunun kendilerinde olduğunu hatırlatıyorum.
    Ne günler. Beni Türk Hekimlerine emanet ediniz diyenlerden Trablusgarp savaşı öncesi salgın sefaletini icat edenlere geriledik.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Akp, Atatürk'ün savaşmış olduğu cahilliktir.
    https://sol.org.tr/haber/bu-da-oldu-akp-covid-19lu-hasta-ve-temasliya-tani-tedaviyi-reddetme-hakki-verdi-11448
    Ohha. Bu artık aşı kaşıtlığının bile 3 level üstü

• quote:

Orijinalden alıntı: radko

Hangi dr hocam bende takip edeyim
    Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU]

Salgın başından beri takip ediyorum.Sahadan bilgi veriyor,perişanlıklarını anlatıyor

• Arkadaşımın babasına plazma tedavisi demişler kan değerleri yüksek çıkıyormuş durum sıkıntılı mı oluyor aşılacak bir süreç mi tam bilgi sahibi değilim çocugada soramadım birşey
  • fransadada patladı gibi +2228, almanya 1000 ni aştı günlük avrupada iyi gitmiyor bu aralar herkes ipin ucunu saldı sonuç ortada...
  • Bayrama yakın zaten izinler falan artmıştı millet iyice yayılmaya başlamıştı şimdi yavaş yavaş ortaya çıkıyor ama 2-3 binleri geçmezse bence süper. Çünkü bayram sanki eski bayramlar gibiydi ramazan da iptal edilince çoğu kişi artık gideyim falan dedi. Bu yüzden sayılar mantıken artacak ama 3 bini geçmezse bundan sonra öpüp de başımıza koyalım. Ancak test de arttı ayrıca 54 bin kişi karantinada deniliyor. Yani illa ki uymayan olacaktır ama bu böyle. Çok test filyasyon ve vakaların gerçek karantinası çok önemli ve etkili. Tabi ki gerçek anlamıyla uygulanırsa.

• quote:

Orijinalden alıntı: cheers darlin

türkiyede 2019 da günlük ortalama 1200 kişi ölmüş.

koronanın türkiyede 6 ayda öldürdüğü kişi sayısı yaklaşık 6000

1 ocak 2019 - 7 ocak 2019 arasında daha fazla kişi ölmüş.

ülkeyi kapatıncılara söylenecek başka bir şey yok.
    Hocam insanlar inanilmaz korkuyor,buna bende dahilim.
    Bunun sebebi medyanın haberleri.Elimden geldiği kadar dikkatli olmaya çalışıyorum kendim için değil ailem için..Bilmiyorum ne olucak sonumuz

• Jakuboo kullanıcısına yanıt
    Valla ben korkmuyorum bana bişide olmuyo.
  • 
Sayfa: önceki 30153016301730183019
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.