Şimdi Ara

COROLLA İLK AKÜ ÖMRÜ NE KADAR ? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
33.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • akü ömrü 1 ay ile 120aydır.
    normal kullanımlarda 4yıl ile 5yıl arasında değişiklik gösterir.
  • Selam arkadaşlar,
    az önce 2008 model aurisimin aküsünü değiştirtmek zorunda kaldım. Öğleden sonra benzin aldım eve geldim, durdum tekrar çalıştırmak istedim ama çalışmadı. Neyse ki kablo vardı , çalıştırdım sanayiye gittim, elektrikçi akü bitmiş dedi.
    2008 temmuz çıkışlı araba 3,5 sene de akü bitermi yahu? yazıları okuyunca kafam karıştı, zaten yeni 60 lık Bosch marka (140 TL) aküyü de taktırdık ama 3,5 de Mutlu akü bitti ,ustaya göre...anlamadık tamam dedik...
    Mantıklı bu şimdi? herkes 6-7-8 hatta 9 yıl kullandık diyor burada...bizimki 4 sene olmadı.
    iyi akşamlar
  • Başlığa baktım..Eski yazımı gördüm..Ek yapıyorum...Bu gün 25 ARALIK 2011 doğrumu ? Ben arabamı 15 Aralık 2003 Tarihinde satın aldım...ON GÜN ÖNCE TAM 8 YIL DOLDU...AYNI AKÜ TERTEMİZ KULLANIYORUM...MUTLU 40 Amperlik akü.. Ve şu an arabam 2004 COROLLA SOL 100.030 km de..Ocak ayı içinde inş. 100.000 bakıma gideceğim.. Saygılarımla.. İlanımdır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 25 Aralık 2011; 18:43:54 >
  • Evet kısa mesafelerde kullanmak ve aracı haftada 1veya 2 defa kullanmak akünün ömrünü çok kısaltıyor
  • Fabrika akü 4 yıl 90 bin kilometrede bitti.Mutlu
  • 2006 model jettanin fabrika akusunu 2013 ocakta degistirdim.7.yila girdiginde bitme sinyalleri verince degistirmistim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • EK...Bu yazımda belirttiğim aküyü sürekli yeşilde olmasına ve hiç bir eksiği hatası olmamamasına karşılık forumda yazan arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine KIŞA GİRMEDEN....2012 KASIM AYINDA ve 106.000 Km de.. Yine 60 Amper MUTLU akü ile yeniledim.Eski aküyü bırakmak şartı ile 135 Lira 3 parça KK çektim..Benim yeni akü takıldı.. Adam çıkan aküyü ölçtü..Sağlam...Orada hemen müşteri çıktı 50 liraya 1 ay garanti verip başka arabaya taktılar.Tekirdağa gitti...Alan hayırını görsün.. Saygılarımla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 11 Nisan 2013; 21:17:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

EK...Bu yazımda belirttiğim aküyü sürekli yeşilde olmasına ve hiç bir eksiği hatası olmamamasına karşılık forumda yazan arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine KIŞA GİRMEDEN....2012 KASIM AYINDA ve 106.000 Km de.. Yine 60 Amper MUTLU akü ile yeniledim.Eski aküyü bırakmak şartı ile 135 Lira 3 parça KK çektim..Benim yeni akü takıldı.. Adam çıkan aküyü ölçtü..Sağlam...Orada hemen müşteri çıktı 50 liraya 1 ay garanti verip başka arabaya taktılar.Tekirdağa gitti...Alan hayırını görsün.. Saygılarımla..

Yerli Toyotalar da Mutlu Akü mü kullanılıyordu?
    Maşallah diyelim.

• MUTLU AKÜ Türkiye nin gerçek yıldızı..Yazdığım akü 2003 yılı 15 aralıkta 0 Km TOYOTA COROLLA 2004 üzerinde orjinal aküydü..Yazdığım gibi 9 yıl dolmasına 1 ay kala kış geliyor kar, buz korkusuyla akü işi belli olmaz değiştir yazan arkadaşlarımın tavsiyesi ile sağlam aküyü değiştirdim..2012 yılı 15 aralıkta tam 9 yıl olacaktı...Şu an o akü Tekirdağ da görevdedir sanıyorum..Hiç bir şikayetim olmadı..Çıkan 40 amperdi ben yenisini 60 amper MUTLU taktım....Saygılarımla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 3 Temmuz 2013; 23:15:35 >
  • 2009 corolla comfort extra aracımın halen orjinal aküsü üzerinde sorun yok şimdilik bakalım.
  • 2006 toyota corolla hala üzerinde orjinal aküsü devam etmekte.

7 sene bitiyor 8 sene olacak.

geçen hafta iç lamba açık kalmış, sabah fark ettim çalıştırımaya kalkınca yemedi. takviye ile çözdük işi..

1 sene daha gider diye düşünüyorum ama ölçtüreceğim bakalım,,

şehir içi kullanıyorum baktım olmadı. alırım yenisini...

ama mutlu alacağım yine..
  • Konuyu hortlatayım bakalım
    2006 Kasım ayında aldığım Corollamın aküsü 14.03.2016 itibarı ile bitmiştir kendilerine 9.5 yıl hizmetinden dolayı huzurlarınızda teşekkür ediyorum
  • 2016 toyota corolla d4d aracımın aküsü bitti hicbir bilgi yok oysa forumlardan ne çok şey öğrenmiştik bir zamanlar neyse üzerindeki aküde hiçbirşey yazmıyor akücü arkadaş varta 12v74ah e11 aküyü 500 tl ye taktı
     COROLLA İLK AKÜ ÖMRÜ NE KADAR ?

• 2016 toyota corolla d4d aracımın aküsü bitti hicbir bilgi yok oysa forumlardan ne çok şey öğrenmiştik bir zamanlar neyse üzerindeki aküde hiçbirşey yazmıyor akücü arkadaş varta 12v74ah e11 aküyü 500 tl ye taktı

• 2013 TOYOTA COROLLA 210.000 KM 1 YIL ÖNCE DEĞİŞTİ.
  • 2010 corolla nın aküsünü 2019 da değiştik ilk defa. Araç 140 binde.

• Konuyu bir hortlatalım
    2011 corrolla orijinal akü markası nedir? Arıyorum bulamadım internette
    Araç japon malı TR değil

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.