Şimdi Ara

COOLMASTER ML240L RGB FAN SESİ SORUNU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.866
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar soğutucuyu aldığımdan bu yana fan sesiyle uğraşıyorum kalite kısmından bir şikayetim yok fakat fan sesi artık bıktırdı biosdan yapmadığım ayar kalmadı yüksek devire çıktığı zaman uğultu gibi ses çıkarıyor fan hızını azaltsam düzeliyor fakat bu seferde işlemci sıcaklığı 80 85 lere çıkıyor ya tekrar fan hızını ayarlamak için öneride bulunun yada soğutucuya takabileceğim sessiz fan söyleyin aklımda COOLER MASTER MasterFan PRO Air Balance RGB bu var bunu alabilirim yorumlarınızı bekliyorum.

• Soğutucuyu tam oturtamamış olabilir misiniz acaba? Bende de LC240E modeli var soğutma olarak da ses olarak da çok memnunum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Wadjet kullanıcısına yanıt
    hocam soğutucu montajını düzgün bir şekilde yaptım sorun fanların yüksek devire çıktığı zaman uğultu gibi ses çıkarması bunu önüne geçemiyorum fan hızını sıcaklık derecesine göre ayarlasam düzgün bir ayar çekemiyorum fanları değiştirsem bilgi alacağım kimse yok arada kaldım
    COOLER MASTER MasterFan PRO Air Balance RGB bunu alma istiyorum fakat beni düşündüren bununda bendeki fanlar gibi uğultu sesi çıkarması
  • Keremymz kullanıcısına yanıt
    Hocam 80-85 dereceler çok ekstrem bu soğutucu ile. Ben overclock ile bile %100 yükte 60 derecenin üzerine çıkartamadım Ryzen 7 2700'ü. Sizin montajınızda ya da kasa içi havalandırmada bir problem olabilir. BIOS'dan ayarları yaptıktan sonra normal devirlerde ses sorunu yaşamamanız lazım. Yüksek devirlerde her fan ses çıkartacaktır ona yapacak bir şey yok.
    oda sıcaklığı işin içine girince 8 9 derece daha eklemek lazım ama bilemiyorum havalar sıcak mesela işlemciye yüklenen paybackde yer yer 78 82 dereceleri görüyo ama pubgde 55 60 arası geziyo kasa içi hava sirkülasyonu iyi diyebilirim aslında üstte 2 tane 120 lik içerideki havayı dışarı atacak şekilde birde egzoz fanla birlikte yeteceğini düşünüyorum benim radyatör ön tarafa takılı fanlar direk radyatöre üflüyor acaba ters şekilde takıpda birde öylemi denesem bilemedim.
  • Malesef kronik. Bizde ml 360r var ,fanlar tıkırdıyor. Amazon , newegg yorumlarına bakarsanız görürsünüz.

• tafitaf T kullanıcısına yanıt
    zaten bende elimdekini corsair h115i platinum ile değiştirdim coolmasterı sattım resmen pcden soğudum yok böyle bişey aslında forumlarda fanların ses çıkardığını okudum ama işte fanların hızını ayarlarım düzelir diye umut ettim olmadı evdeki hesap çarşıya uymadı şu anki soğutucumdan çok memnunum.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A21AA1D72 -- 15 Mart 2020; 16:54:54 >
  • hocam önerin için teşekkür ederim elimdekini bi arkadaşıma sattım bende corsair h115i rgb platinum modelini aldım gerçekten çok memnunum.
  • Keremymz kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A21AA1D72 -- 15 Mart 2020; 16:55:26 >
  • Teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.