Şimdi Ara

Cooler Master Nepton 120XL İncelemesi [Köklü Değişiklikler I] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
1
Favori
3.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: OneTreeHill

quote:

Orijinalden alıntı: Mastercase

Bunda hortumdan falan sızma olmaz dimi ?

Hazır kitlerde bu oran sıfıra yakın. Zaten böyle bir sorun olursa firma karşılıyor.

Teşekkürler :).

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mastercase M kullanıcısına yanıt
    ıyı gunler arkadaslar benım bı sorunum varda yardımcı olursanız sevınırım

anakart: z97x-ud5h
    işlemci: i74790k
    power:750watt
    ekran kartı: gtx960 4gb

sorunum şu cool master 120 xl aldım montajını yaptık fanları cpu fana taktık pompayı da opt ye taktık ama ama pompa calısmıyor işlemcı turbo modunda 4,4 ghz calısıyor boşta 90 dereceyı gordum pompa calısmadıgı ıcın bızde pompa motorunu fan slotuna taktık ozaman calıstı 26 dereceye geldı aida64 testınde 64 dereceyı gecmedı ama 4.5 aldıgım zaman stabıl calısmadı gene 90 derecelerı gordu
    sımdı benım sorunum neden pompa kendı slotunda calısmıyor bıde bukadar para vermeme ragmen neden sogutma ıyı deıl anlamıs deılım 1 haftdan berı kafayı yıycem yardımcı olucak var sa ozelden msj atsınlar cep telefonunu arayabılırım sımdı den tesekkurler ıyı gunler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluesunset -- 18 Nisan 2016; 12:52:49 >
  • Bu 120 lik su soğutmaların çok performanslı olduğunu düşünmüyorum.
    Sadece ses konusunda yararı olur.
    Güzel inceleme teşekkürler.
  • Markalar farklı olsada üretici aynı
    http://www.asetek.com/customers/available-from/
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluesunset

ıyı gunler arkadaslar benım bı sorunum varda yardımcı olursanız sevınırım

anakart: z97x-ud5h
    işlemci: i74790k
    power:750watt
    ekran kartı: gtx960 4gb

sorunum şu cool master 120 xl aldım montajını yaptık fanları cpu fana taktık pompayı da opt ye taktık ama ama pompa calısmıyor işlemcı turbo modunda 4,4 ghz calısıyor boşta 90 dereceyı gordum pompa calısmadıgı ıcın bızde pompa motorunu fan slotuna taktık ozaman calıstı 26 dereceye geldı aida64 testınde 64 dereceyı gecmedı ama 4.5 aldıgım zaman stabıl calısmadı gene 90 derecelerı gordu
    sımdı benım sorunum neden pompa kendı slotunda calısmıyor bıde bukadar para vermeme ragmen neden sogutma ıyı deıl anlamıs deılım 1 haftdan berı kafayı yıycem yardımcı olucak var sa ozelden msj atsınlar cep telefonunu arayabılırım sımdı den tesekkurler ıyı gunler

Merhaba,

Sorununuzu çözebildiniz mi?

• yok sorun cozemedım 2 hafta ugrastım opt portunda pompa calısmıyor dıger fan yuvalarına taktıgım zaman pompa calısıyopr ama pc baslattıgımda tekrar calısmıyor bıosa gırıcem tam hız yapıcam oyle calısıyordu calıssa bıle sogutma hıc ıyı deıldı ben de vatan gonderdım ıade ıstedım onlarda servıse gonderdıler bakalım ne olucak gorucez
  • quote:

yok sorun cozemedım 2 hafta ugrastım opt portunda pompa calısmıyor dıger fan yuvalarına taktıgım zaman pompa calısıyopr ama pc baslattıgımda tekrar calısmıyor bıosa gırıcem tam hız yapıcam oyle calısıyordu calıssa bıle sogutma hıc ıyı deıldı ben de vatan gonderdım ıade ıstedım onlarda servıse gonderdıler bakalım ne olucak gorucez

Anakartda sorun olabilirmi?
  • ankartı daha yenı aldım işlemcı cok ısınıyor dıye sıvı sogutma alayım dedım ama olmadı sogutma yapmadı bakalım servısten nedıycekler beklıyorum ama calıstıgında bıle sogutma yapmıyordu ben normel fanıyla 4.8 cıkarıyodum ama sıvı sogutmayla kendı 4,4 turbo hızında hata verıyordu
  • quote:

yok sorun cozemedım 2 hafta ugrastım opt portunda pompa calısmıyor dıger fan yuvalarına taktıgım zaman pompa calısıyopr ama pc baslattıgımda tekrar calısmıyor bıosa gırıcem tam hız yapıcam oyle calısıyordu calıssa bıle sogutma hıc ıyı deıldı ben de vatan gonderdım ıade ıstedım onlarda servıse gonderdıler bakalım ne olucak gorucez

Servisteki durumu haber verini gerekirse yardımcı olalım.
  • vatan bılgısayar servıse gonderdı yardımcı olursanız cok sevınır sıvısogutmayı aldım kasama uymadı dıye bıde kasa aldım ustune yanı ya bana yenı sını versınler yada buyuk 240 olanı alıyım
  • SIVI SOGUTMA SERVISTEN GELDI VATANDA TAM TAKICAKTIK KUTUYU ACTIK VE CIKAN OLAYLARA BAKIN

Cooler Master Nepton 120XL İncelemesi [Köklü Değişiklikler I]

PETEK YAMULMUS VE ICINDEKI PETEKLER DE HASAR GORMUS

BEWN BU URUNU SIFIR VE 1 HAFTA OLMADAN KULLANDIM VE SOGUTMUYOR DIYE SERVISE GONDERDIM VE GELEN BU SEKILDI SIMDI DEGISIM ISTIYORUM YADA IADE DEDIM BAKALIM NE OLUCAK

• quote:

SIVI SOGUTMA SERVISTEN GELDI VATANDA TAM TAKICAKTIK KUTUYU ACTIK VE CIKAN OLAYLARA BAKIN

PETEK YAMULMUS VE ICINDEKI PETEKLER DE HASAR GORMUS

BEWN BU URUNU SIFIR VE 1 HAFTA OLMADAN KULLANDIM VE SOGUTMUYOR DIYE SERVISE GONDERDIM VE GELEN BU SEKILDI SIMDI DEGISIM ISTIYORUM YADA IADE DEDIM BAKALIM NE OLUCAK

Bu tip ısı yapraklarının ezilmesi, yamulması sıvı soğutmalarda sık sık olan bir durum. Ama bu durum performansa etki etmez ya da bir sorun oluşturmaz.Tabi bunun sayısı önemli. Radyatörün büyük bir kısmı böyle olursa o zaman ısınma sorunları baş gösterebilir.

• hocam ıyı de ben bunu sıfır aldım benım işlemcı 4790k sogutma yapmıyor dedım 4,4 calısıyor daha overclock bıle yapmadım yapıcaktım sogutmuyor dıye yapamadım servıse gonderdım sogutuyor dedıler ben onları urunu nasıl gonderdım onlar bana nasıl gondermısler ben ona 465 mılyon para verdım sonucta calısmayan bısey yada yamuk bıseyı nıye alıyımkı tekrar sonucta zarar gormus artık nasıl bı test uygtalıdlar hıc bılmıyorum neyle test ettıler hangı ıslemcıyle oda bellı deıl urunu topu topu 1 hafta kullanamadım
  • quote:

hocam ıyı de ben bunu sıfır aldım benım işlemcı 4790k sogutma yapmıyor dedım 4,4 calısıyor daha overclock bıle yapmadım yapıcaktım sogutmuyor dıye yapamadım servıse gonderdım sogutuyor dedıler ben onları urunu nasıl gonderdım onlar bana nasıl gondermısler ben ona 465 mılyon para verdım sonucta calısmayan bısey yada yamuk bıseyı nıye alıyımkı tekrar sonucta zarar gormus artık nasıl bı test uygtalıdlar hıc bılmıyorum neyle test ettıler hangı ıslemcıyle oda bellı deıl urunu topu topu 1 hafta kullanamadım

O konuda haklısınız. Bende bir çok ürünümü servise verdiğim şekilden farklı şekilde aldım. Bu durumda mağdur olmamak için ürünü servise verirken video ya da fotoğraf çekmek lazım.

Genelde bu sorunlar hatalı montaj ya da yanlış macun uygulamasından olabilir. Çok az da olsa sıvı soğutma kaynaklı olma ihtimali var. Pompa da sıkıntı olabilir ya da su akışını engelleyen bir şey olabilir kanallarda.

• hocam sorun opt portuna taktıgım zaman pompa calısmaması bıosa gırıyodum 90 dereceye ulasıyodu fan yuvalrına taktıgım zaman pompa motorunu calısıyordu ozaman sogutma yapmıyordu 4,4 normal calısıyor 4.5 cek hata verıyordu gonderdık calısıyo dedıler bunu vatan yetkılerıylede yaptık onlarda gordu ama sonuc yok
  • Arkadaşlar bu ürünün içinden termal macun çıkıyor mu yoksa kendimiz mi almalıyız?
  • Regionella kullanıcısına yanıt
    kutu içinden yeterli sayılabilecek standart kullanıma uygun bir macun çıkıyor. ama oc yapacaksanız daha iyi macun uygulayarak faydasını görebilirsiniz.
  • Oc filan anlamam pek, oyun bilgisayarı topluyorum. Oyun için kullanımda farklı bi termal macun gerekir mi acaba, sıcaklık farkı yaratıyor mu o kadar?
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.