Şimdi Ara

Conta yanınca ne olur?????????? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
153.591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: wortexxx

HORT

arkadaşlar bende benzinli 1.6 hyundai era var (işyerinde kullanıyorum) dün akşam eve doğru giderken motordan takırtı geldiğini duydum ve zaten peşinden hararet lambası yandı. Sabah çekici marifetiyle tanıdık bir servise götürüldü adam 1 lt yağ ilave etmiş biraz kullanmış tamam alabilirsiniz bir sorunu yok dedi. Aldım aracı yaklaşık 2-3 km gittikten sonra araç areket halinde iken motor durdu. zor bela musait bir yere girdikten sonra kaputu açıp suyuna bakalım dedik suyu döküyoruz yukarı fışkırıyor.. sonra arkadaş başka bir ustayı aradı telefondan conta yanmış teşhisi koyuldu. Şimdi tekrar aracı servise yolladık. Masrafı kaç olur acaba başına gelen anlayan arkadaşlardan yorum bekliyorum saygılar...

Ustaların klasik lafıdır; hararet yaptıysa tek sorun conta yanmıştır. Benimde başıma geldi ama ben contanın yandığına inanmadım. Arabam sürekli hararet yapıyordu. Aracı kendi servisine götürdüm ve iyice incelediler arabayı. Sonuç olarak sorun radyatör kapağında çıktı. 20 liraya radyatör kapağını değiştirdiler ve sorun çözüldü.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dominic Toretto

quote:

Orijinalden alıntı: wortexxx

HORT

arkadaşlar bende benzinli 1.6 hyundai era var (işyerinde kullanıyorum) dün akşam eve doğru giderken motordan takırtı geldiğini duydum ve zaten peşinden hararet lambası yandı. Sabah çekici marifetiyle tanıdık bir servise götürüldü adam 1 lt yağ ilave etmiş biraz kullanmış tamam alabilirsiniz bir sorunu yok dedi. Aldım aracı yaklaşık 2-3 km gittikten sonra araç areket halinde iken motor durdu. zor bela musait bir yere girdikten sonra kaputu açıp suyuna bakalım dedik suyu döküyoruz yukarı fışkırıyor.. sonra arkadaş başka bir ustayı aradı telefondan conta yanmış teşhisi koyuldu. Şimdi tekrar aracı servise yolladık. Masrafı kaç olur acaba başına gelen anlayan arkadaşlardan yorum bekliyorum saygılar...

Ustaların klasik lafıdır; hararet yaptıysa tek sorun conta yanmıştır. Benimde başıma geldi ama ben contanın yandığına inanmadım. Arabam sürekli hararet yapıyordu. Aracı kendi servisine götürdüm ve iyice incelediler arabayı. Sonuç olarak sorun radyatör kapağında çıktı. 20 liraya radyatör kapağını değiştirdiler ve sorun çözüldü.

arkadaşın arabada aynı sorun oldu hararet lambasını görmemiş tipo sx 93 130 a vurmuş araba daha da çalışmamış. Gecenin karanlığında birşey anlayamadık yağa falan baktık çok az kalmış ordan geçen bi abimiz motor bloğu sarmıştır çalıştırmayın sakın falan filan birşeyler saçmaladı iyi dedik arabayı çekelim bari. arabayı çektik sabah erken saatlerde bi baktım arabada su yok suyu koyduğumuz gibi alttan biryerden atıyor. bi baktım devirdaim e giden hortum çıkmış . taktım hemen fulledim suyu saolsun abilerimiz çok yardımcı oldu bu conta yakmıştır hiç uğraşma falan filan arabayı çalıştırmadan yağ kapağına baktım hiç sağ sola atma olayı yok köpürmede yok. arabayı bi çalıştırdım hiçbir sorun yok çalışıyor 90 a gelir gelmez fan açtı tamam dedik devirdaim tamam. bide kontrol edelim. Aracı zormaladığım yer kalmadı hararet 90 da kalıyor. conta yakmadan atlattık :))

• hararetten dolayı contan aşınmıştır en ufak milimetrik bir açıktan bile kaçırabilir contayı değiştirt olur biter pek büyütülecek bir sorun değil bence...yağ,su değiştirsen de contayı değiştirmediğin sürece problem devam eder.
  • şanslısın demektir yola çıkmadan aracın yağına suyuna kayışlarına bide nasıl çalışıyo sesini dinliyicen gerisi yalan ...
  • önce hararet yapmaya başlar sonrada pistonlar yatak sarar :D
  • Araba fan clismadigindan birkez su kynatti 10 km kadar gittim.Suan fani hallettik hareret yok Su eksiltme yok, yagin rengi kahve rengi conta yanmismidir?khverengi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: crowman

Araba fan clismadigindan birkez su kynatti 10 km kadar gittim.Suan fani hallettik hareret yok Su eksiltme yok, yagin rengi kahve rengi conta yanmismidir?khverengi

motor yağ kapağını açın şayet kapakta krema renkte bişiler görüyorsanız yağa su karışmıştır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KullanıcıBilgisi

quote:

Araba fan clismadigindan birkez su kynatti 10 km kadar gittim.Suan fani hallettik hareret yok Su eksiltme yok, yagin rengi kahve rengi conta yanmismidir?khverengi

motor yağ kapağını açın şayet kapakta krema renkte bişiler görüyorsanız yağa su karışmıştır.

Sıkıntı yok kapak temiz sadece azcık yağ eksiltiyor.
    Cok acemice bı soru olcak ama 20 km lik yol saonrası suya baktım eksılme yok ama su cok sıcak el değmiyor bu sıcaklık normalmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crowman -- 23 Aralık 2013; 4:20:33 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: KullanıcıBilgisi

quote:

Sıkıntı yok kapak temiz sadece azcık yağ eksiltiyor.
    Cok acemice bı soru olcak ama 20 km lik yol saonrası suya baktım eksılme yok ama su cok sıcak el değmiyor bu sıcaklık normalmi?

Normal tabikide su sonuçta motoru soğutmak için kullanılıyor.

• bujiler de yağlanır. bujileri sökerek de anlyabilirsiniz.
  • radyatör kapağını açtığınızda suda kabarcıklanma görülür. biraz gaz vererek daha kolay farkedebilirsiniz.bir usta abim suyun tadınada bakardı ben denemedim o kısmı
  • radyator kapağı acılır arac 5 dk çalıştırılır
    su kaynamaya baslayınca aracın radyator su ılave yerine su dokulur taa ki taşana kadar sonra bir bakmışsın suyun ıcınden nohutlar parça parça ne idüü belirsiz meteryaller maddeler gelmeye baslar hemen uzaklas ordan :)

2. el araç almadan bir abimin nasihatı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: üsttenegzantrik

radyatör kapağını açtığınızda suda kabarcıklanma görülür. biraz gaz vererek daha kolay farkedebilirsiniz.bir usta abim suyun tadınada bakardı ben denemedim o kısmı

etilen glikol yani antifriz çok zehirli.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.