Şimdi Ara

CONNECT GAZ/DEVİR PROBLEMİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
37.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: hezerfen

mekanik+yazılım sonucu aracımız yürüyor...bunları biribirinden ayırmak biraz zordur...yazılım sorunu mekaniği etkiliyor. verilere bakılıp çeşitli arıza tahminleri veya direk arıza tespiti yapılır onarılır...
    benim asıl sorum:yazılım yüklemesinden sonra aynı arıza oluştumu.cevaplarsanız sevinirim..geçmiş olsun
    birde aracınızda yazılımsal değişiklikler yapmışmıydınız..

hayır herhangi bir yazılımsal değişiklik yapmamıştım.servise gittikten sonra yazılım değişikliği yapılıp 30 -40 km kadar yol yapıp arıza oluşuyor mu diye test ettiler şu ana kadar herhangi bir problemle karşılaşmadık.umarım yazılım değişimi işe yaramıştır da tekrar olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sunsea

quote:

mekanik+yazılım sonucu aracımız yürüyor...bunları biribirinden ayırmak biraz zordur...yazılım sorunu mekaniği etkiliyor. verilere bakılıp çeşitli arıza tahminleri veya direk arıza tespiti yapılır onarılır...
    benim asıl sorum:yazılım yüklemesinden sonra aynı arıza oluştumu.cevaplarsanız sevinirim..geçmiş olsun

hayır herhangi bir yazılımsal değişiklik yapmamıştım.servise gittikten sonra yazılım değişikliği yapılıp 30 -40 km kadar yol yapıp arıza oluşuyor mu diye test ettiler şu ana kadar herhangi bir problemle karşılaşmadık.umarım yazılım değişimi işe yaramıştır da tekrar olmaz.

arızanızın giderildiğine sevindim...
    aslında çok önemli bir konu amma kimse pek umursamıyor...ben diyorumki connect arızaları adı altında "connect"bölümüne bir başlık açılsa iyi olur...
    teşekkür ederim.

• quote:

aslında çok önemli bir konu amma kimse pek umursamıyor...ben diyorumki connect arızaları adı altında "connect"bölümüne bir başlık açılsa iyi olur...
    teşekkür ederim.

Bütün araçlarda ortak olarak bi arıza yokki dede böyle bi konu açalım. Butür arızalar arasıra olması normal sonuçta insan yapımı + çok tutulan bi araç oldugu için üretim sonrası yeterli denetim yapılmadan direk satışa sunuluyor...

Yazılımsal bi sorun varsa ve servise bu bilgi gitmişse %90'ı bakıma gelen araçlara yazılım güncellemesi yapıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: ugurkamil

quote:

teşekkür ederim.

Bütün araçlarda ortak olarak bi arıza yokki dede böyle bi konu açalım. Butür arızalar arasıra olması normal sonuçta insan yapımı + çok tutulan bi araç oldugu için üretim sonrası yeterli denetim yapılmadan direk satışa sunuluyor...

Yazılımsal bi sorun varsa ve servise bu bilgi gitmişse %90'ı bakıma gelen araçlara yazılım güncellemesi yapıyor

uğur bende ortak arızadan bahsetmedim...galiba iyi anlatamadım..
    demek istediğim zaman zaman çıkan arızalar ve uygulanan prosedürler anlatılırsa connectçilere kolaylık olur diye düşündüm...
    mesela ben birtaneyi yazayım.çok dik yokuşta geri kalkarken bazen"küt"diye ses geliyor..biriki connectte baktım aynı..bu arızamı,yapım hatasımı veya olağan bir durummu....gibi..
    çayları bitirdinmi..benim meşhur teleferik işim devam edecek.(başka yerede kuruyorum).

• quote:

demek istediğim zaman zaman çıkan arızalar ve uygulanan prosedürler anlatılırsa connectçilere kolaylık olur diye düşündüm...
    mesela ben birtaneyi yazayım.çok dik yokuşta geri kalkarken bazen"küt"diye ses geliyor..biriki connectte baktım aynı..bu arızamı,yapım hatasımı veya olağan bir durummu....gibi..
    çayları bitirdinmi..benim meşhur teleferik işim devam edecek.(başka yerede kuruyorum).

Onunla baş edemeyiz dede, bizim insanımız geriye dogru inceleme yapmayı sevmez o nedenle direk benim araçta su sorun var ne yapmalıyım vs der bide cevap yazmadınmı bozuk atar gider sanki cevap verme zorunlulugumuz varmış gibi...

Butür bilgilerin çogu zaten paylaşılıyor ve soran oldumuda cevabını bilenler cevaplıyor

Rampada çokkez geri gitmişimdir hemde oldukça dik rampalarda bile zorlamışımdır ama bahsettigin gibi bi sesle karşılaşmadım hiç. Düz yolda yapıyormu otarz bi ses? Vites dişlileri tam oturmadıgında o sesi yapıyor olabilir.

Çay bitmedi henüz 2 günlükdaha var ama ne zaman çıkar toplar annem bilmiyorum, ben sadece satma işiyle ilgileniyorum

Bu arada pazar günü Ümit kaza yaptı, arabayla çay toplamaya indi çaybahçesine Kendisine bişey yok ama araçta ufak tefek ezikler olmuştu hava yastıklarıda açılmıştı. Kasko işleriyle uğraşıyordu enson sondurum ne bilgim yok...

• quote:

Orijinalden alıntı: ugurkamil

quote:

Onunla baş edemeyiz dede, bizim insanımız geriye dogru inceleme yapmayı sevmez o nedenle direk benim araçta su sorun var ne yapmalıyım vs der bide cevap yazmadınmı bozuk atar gider sanki cevap verme zorunlulugumuz varmış gibi...

Butür bilgilerin çogu zaten paylaşılıyor ve soran oldumuda cevabını bilenler cevaplıyor

Rampada çokkez geri gitmişimdir hemde oldukça dik rampalarda bile zorlamışımdır ama bahsettigin gibi bi sesle karşılaşmadım hiç. Düz yolda yapıyormu otarz bi ses? Vites dişlileri tam oturmadıgında o sesi yapıyor olabilir.

Çay bitmedi henüz 2 günlükdaha var ama ne zaman çıkar toplar annem bilmiyorum, ben sadece satma işiyle ilgileniyorum

Bu arada pazar günü Ümit kaza yaptı, arabayla çay toplamaya indi çaybahçesine Kendisine bişey yok ama araçta ufak tefek ezikler olmuştu hava yastıklarıda açılmıştı. Kasko işleriyle uğraşıyordu enson sondurum ne bilgim yok...

sen çayın en zor kısmını üstlenmişsin..işçilere toplatıyoruz satma işini genelde ben yapıyorum..emektarla (transit)indiriyorum....
    ümide üzüldüm..nerde yaptı kazayı...görürsen geçmiş olsun dileklerimi söylersen sevinirim...insanın aklına ister istemez connect olsa belki olmazdı düşüncesi takılıyor....forumu takip ediyorsa tekrar geçmiş olsun diyorum...
    bu ara benim BALIM(torun)geliyor..yarın 3-4 gibi(gündüz)burda olacaklar...çok mutluyum...artık beşi bitiriyor dayısı...köye gidince dedeme anlatacaklarım var diyor...tabii önce annesini sonra babasını şikayet edecek...torunların genel karakteristiği....

• quote:

sen çayın en zor kısmını üstlenmişsin..işçilere toplatıyoruz satma işini genelde ben yapıyorum..emektarla (transit)indiriyorum....
    ümide üzüldüm..nerde yaptı kazayı...görürsen geçmiş olsun dileklerimi söylersen sevinirim...insanın aklına ister istemez connect olsa belki olmazdı düşüncesi takılıyor....forumu takip ediyorsa tekrar geçmiş olsun diyorum...
    bu ara benim BALIM(torun)geliyor..yarın 3-4 gibi(gündüz)burda olacaklar...çok mutluyum...artık beşi bitiriyor dayısı...köye gidince dedeme anlatacaklarım var diyor...tabii önce annesini sonra babasını şikayet edecek...torunların genel karakteristiği....

Çayeli sınırları içinde yaptı ama nerde yaptıgını untum
    O araç herkezin dilindeydi, kaza yapmadan 1 saat öncede birisi israrla arabayı almak istemişti Ümit'ten ümitte israrla satmamıştı onun gözü kalmış olabilir...

Konuşunca iletirim söylediklerini.

Yeğen ve torunların yeri başka, benimde 4 tane yeğenim burdaydı 2 si 1 hafta önce 2 side yarın gidiyor. Neyse konuyu daha fazla dagıtmayalım, arada connect bölümüne uğrarsan orda rahat rahat sohbet ederiz

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sunsea

quote:

teşekkür ederim.

teşekkür ederim hezerfen,bakalım şu ana kadar bir problem yok.yazılım yüklemek işe yaradı herhalde nazar değmesin:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sunsea -- 12 Ağustos 2011; 20:39:53 >

• bu sorun bi tek bende var zannediyodum. tehlikeli badireler atlattım bu sorun yüzünden connect glx te.çok şükür yaşıyoruz.
  • takip
  • arkadaslar bnm 2008 model glx model bı connect ım var oda aynı sekılde arıza verıyor motor lambası sureklı yanıyor ama gıtmeye devam edıyor sonra ayagımızı ngazdan cektıkten sonra 1 km gıtmeden gaz kesmeye baslıyor ıkaz lambası yanıyor ve yaksasık 500 netre sıkıstırarak gıttıgınde acılıyor eskısehırde yetkılı servıse goturduk turbo arızalı degısmesı gerekıyor dedıler ıtıraz ettım ıkaz lambası sondugunde aynen hıc sorun olmamıs gıbı gıtmeye devam eden aracın turbosunda bı sorun olamaz dıyerek tartısıp cıktım ordan saniye goturdum cesıtlı ustalara goturdum gosterdım kımsenın bı bılgısı yok mazot fıltresı degıstı bakımı yapıldı ama netıce aynı lambalar yanıyo hala ve beyındekı hata raporu sıfırlanıyo lambalar sonuyo gaza yuklenıyosun sıkıntısız gaz yıyıyo ama arac rolentıye dustugu anda ıkaz lambaları yanıyo kafayı yıcem bayramımız rezıl oldu kullanılamıyor dıger arkadaslar sanslı aracı 5 dk beklettıklerınde tekrar calısıyo ben hala sorun yasamaya devam edıyorum ne yapıcaz bellı degıl bı bılgısı olan varsa dusuncelerını yazarsa sevınırım

• quote:

Orijinalden alıntı: salihhappy

arkadaslar bnm 2008 model glx model bı connect ım var oda aynı sekılde arıza verıyor motor lambası sureklı yanıyor ama gıtmeye devam edıyor sonra ayagımızı ngazdan cektıkten sonra 1 km gıtmeden gaz kesmeye baslıyor ıkaz lambası yanıyor ve yaksasık 500 netre sıkıstırarak gıttıgınde acılıyor eskısehırde yetkılı servıse goturduk turbo arızalı degısmesı gerekıyor dedıler ıtıraz ettım ıkaz lambası sondugunde aynen hıc sorun olmamıs gıbı gıtmeye devam eden aracın turbosunda bı sorun olamaz dıyerek tartısıp cıktım ordan saniye goturdum cesıtlı ustalara goturdum gosterdım kımsenın bı bılgısı yok mazot fıltresı degıstı bakımı yapıldı ama netıce aynı lambalar yanıyo hala ve beyındekı hata raporu sıfırlanıyo lambalar sonuyo gaza yuklenıyosun sıkıntısız gaz yıyıyo ama arac rolentıye dustugu anda ıkaz lambaları yanıyo kafayı yıcem bayramımız rezıl oldu kullanılamıyor dıger arkadaslar sanslı aracı 5 dk beklettıklerınde tekrar calısıyo ben hala sorun yasamaya devam edıyorum ne yapıcaz bellı degıl bı bılgısı olan varsa dusuncelerını yazarsa sevınırım

yetkili servise götürün..

• Arkadaşlar bana yardımcı olursanız çok sevinirim 2004 connect 90 ps sahibiyim son 1 aydır araçda özellikle rampa çıkarken 25 35 km hızlanma aralarında titreme yapıyor 40 tan sonra kesiliyor gaz verince yapıyo viteste iken boşda o hızla giderken bir sorun yok yani aracın gövdesi titriyo yardımcı olun nolur akslar değişti lastikler kontrol edildi
  • Merhaba arkadaslar,
    2008 model ford connect var 75 ps aracda soyle bır sorun oldu 4 gunden berı araba gıderken 1 vıtesde sorun yok 2-3-4-5 vıteslerde 2000 devır ustunde araba belli bir selılde gazı yıyo ve otobanda bı anda vıtes dusurmek zorunda kalıyorum ponpada mı arıza var acaba ve araba o sekılde gıdıyo
    calıstırmasında fılan sıkıntı yok
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.