Şimdi Ara

Concerta kullanan var mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Concerta yan etki olarak depresif hissettirir, az görülür ama. Ritalin ise öföri yapar, yine az görülür. Ritalin doz aşımı yapılmadıysa uykusuzluk yapmaz. Concerta ise kullanan birçok kişide uykusuzluk yapar, iştah keser. Concerta daha konforludur, iradesiz insanlar için(DEHB'lilerin genel özelliği) daha uygundur. Ritalin ile kişinin kendi hayatını karartması daha kolaydır. Kana daha hızlı karışır, uzun vadede Concerta kadar güvenilir değildir. Concerta kilonuza uygun dozu aldığınızda tek hapla sizi ortalama 12 saat götürür. Ritalin ise 4 saat, günde 3 hap kullanırsınız. Türkiye'de küçük çocuklara Concerta yazarlar, yetişkinler ise aktif bir eğitim hayatları yoksa Ritalin tercih eder. İkisi de metilfenidattır, biri diğerinden daha etkili değildir. Farkları etki süreleri ve ufak yan etkileridir. DEHB'li değilseniz kullanmayın, DEHB'li iseniz kullanın, aptallık etmeyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam eylülden beri kullanıyorum başlarda çok iyi hissettiriyor full tempo ders falan çalışıyorsun bi yerden sonra boka sarıyor doz arttırımı falan derken hiçbir işe yaramamaya başlıyor şu an resmen vücudum bağımlısı oldu kullanmadığm günlerde kafamı kaldıramıyorum hatta artık kullandığım günlerde bile eskisi gibi işe yaramamaya başladı o yüzden sınava bir ay kala başlamanın hiçbir mantığı yok buraya kadar kullanmadıysan bundan sonrada kullanma zaten ilk 1-2 hafta uyku düzenini mahvediyor o arada kafayı yersin sınav elden gider hiç bulaşma derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.