Şimdi Ara

## Computex 2008: AMD'den Intel'e UMPC Yanıtı Geldi ## (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
3.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: saidakkas

quote:

Orjinalden alıntı: sadtneverdie

nvidia nın teslasına bakınca bunlar çocuk oyuncagı gibi

tegra demek istedin sanırım?

yok bu daha duyurulmadi
  • Testleri görmeden bi şey söyleyemeyiz ama Intel'den yüksek performans vereceğini zannetmiyorum. Ayrıca bu işlemcilerde de AMD bizi denek olarak kullanacağından 2 yıl sıcak bakmayacağımda kesin. Yeni çıkardığı işlemcilerin bir çoğu sorunlu oluyor. Benim işime gelmez 3 kuruş için.
  • quote:

Orjinalden alıntı: 575m

quote:

Orjinalden alıntı: Confusion

Intel bu işe giriştiiine pişman olacak belli ki...

işlemcisini via nano////çipsetini de amd ezio

amd nin elinde hazır cpu teknolojisi var////via ise nvidia dan destekli dvm edecek

Puahaha eline sağlık ya Allah seni güldürsün.Conf o avatarı çok aradın mı:9

Avatar::::: The Darkknight 2008 deki rahmetliye itafen sn. arkadaşım
  • quote:

nvidia nın tegrasina bakınca bunlar çocuk oyuncagı gibi

+1 KAtılıyorum..Nvidia kocaman Pc yi bir tane işlemciye sığdırmış...NVIDIA Tegra
  • DEV USB girişleri mi var. yoksam usb girşleri devmiş gibimi duruyor
  • Tegra bana göre notbookalrda yer alamadık ça bana bir şey ifade etmez.

AMD iyi dolda ama isimlendirme konusunda ben de sevmiyorum şu notbook işlemcilerinin adını. Bana göre isim değişikliğine gitmesi lazım.
  • Cep telefonu tipi isletim sistemleri yerine Windows XP calistirabilseydi ben de Tegra Tegra derdim ama maalesef oyle bisey yok.
    AMD'de dünyaya bebek getirmis ama ismini koymamış. Pazarlama departmanı komple tatilde olmalı.
  • çok sıkıştırmışlar komik görünüyo hayatta bole gereksiz şeler almam
  • AMD nin ilk ürününde çift çekirdek işlemci kullanması çok iyi düşünülmüş. Diğer işlemci sağlayıcılar (özellikle intel) hiç bir yeni teknoloji içermeyen işlemci ve chip setleriyle müşterileri yolunacak kaz yerine koyuyor.

Bu bilgisayara Ubuntu 8.04 kurup compizide aktif yapınca 800-900 dolar ve üstü fiyat etiketine sahip dizüstü bilgisayarlarında vista home kullanmaya çalışan arkadaşlarımın yüzünü görmek isterdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi resler -- 4 Haziran 2008; 12:43:22 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: resler

AMD nin ilk ürününde çift çekirdek işlemci kullanması çok iyi düşünülmüş. Diğer işlemci sağlayıcılar (özellikle intel) hiç bir yeni teknoloji içermeyen işlemci ve chip setleriyle müşterileri yolunacak kaz yerine koyuyor.

Bu bilgisayara Ubuntu 8.04 kurup compizide aktif yapınca 800-900 dolar ve üstü fiyat etiketine sahip dizüstü bilgisayarlarında vista home kullanmaya çalışan arkadaşlarımın yüzünü görmek isterdim.

sanirim bunu soylerken atom kullanan aletleri gormedin amd laptop yapmis intelin atom u cep telefonlarinda bile kullaniliyor
  • quote:

quote:

AMD nin ilk ürününde çift çekirdek işlemci kullanması çok iyi düşünülmüş. Diğer işlemci sağlayıcılar (özellikle intel) hiç bir yeni teknoloji içermeyen işlemci ve chip setleriyle müşterileri yolunacak kaz yerine koyuyor.

sanirim bunu soylerken atom kullanan aletleri gormedin amd laptop yapmis intelin atom u cep telefonlarinda bile kullaniliyor

Daha ceplerde kullanılmaya başlamadı atma.

Tegra atomu 2ye katlıyor via'da aynı şekilde atom fısss kısacası.

Ceplerde kullanılacak olan tegra atom değil atom bir cep telefonu için çok büyük neresine sığacak atom.

• quote:

Orjinalden alıntı: hikmetg

Tegra bana göre notbookalrda yer alamadık ça bana bir şey ifade etmez.

AMD iyi dolda ama isimlendirme konusunda ben de sevmiyorum şu notbook işlemcilerinin adını. Bana göre isim değişikliğine gitmesi lazım.

Tegra notebook işlemcisi değil öğrende gel.Gelişmiş cep bilgisayarları için multimedia özellikleriyle donatılmış bence muhteşem bir chip, küçük çaplı notebooklar için ideal ama performans beklemek yanlış 1 watt bile çekmeyen bir chip için bunu düşünmen bile çok saçma.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mistifa

Cep telefonu tipi isletim sistemleri yerine Windows XP calistirabilseydi ben de Tegra Tegra derdim ama maalesef oyle bisey yok.
    AMD'de dünyaya bebek getirmis ama ismini koymamış. Pazarlama departmanı komple tatilde olmalı.

AMD yeni bir işlemci üretmedi mevcut işlemcisini 900 mhz'de çalıştırdı okadar hızı düşürülmüş işlemciye yeni adda nerden çıktı.
    Bence senin kafan tatilde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dahaka90 -- 4 Haziran 2008; 15:57:44 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dahaka90

quote:

quote:

Daha ceplerde kullanılmaya başlamadı atma.

Tegra atomu 2ye katlıyor via'da aynı şekilde atom fısss kısacası.

Ceplerde kullanılacak olan tegra atom değil atom bir cep telefonu için çok büyük neresine sığacak atom.

saygisiz ve terbiyesiz olmanin yani sira haberleri takip etmediginide ogrenmis olduk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadtneverdie -- 4 Haziran 2008; 17:11:39 >

• Atom beraberinde depoloma birimi ve fizikel bellek havuzu ve çevre birimler için chipset gerekiyor. Bu da 945GC / 945GSE + ICH7 (bu idi sanırım, ICH7 den de aşağı değildir yani, yuh artık) ile oluyor. Cep telefonu değil ama UMPC de kullanılabilmekte şu an.

Atom tükettiklerine göre iyi bir işlemci olsa da SoC kategorisine asla dahil edilemez.

SoC = System on a Chip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saidakkas -- 4 Haziran 2008; 18:51:09 >
  • Bastır amd. amd bu işi biliyor.
  • Fiyatlar makul seviyelere düşer umarım. Baya kullanışlı birşeye benziyor seyahatlerde çok işe yarayacak bu tip cihazlar
  • turion işlemcinin kodu bile aynı o zaman 1.8 ghz hızında da çalışabilecek mi acaba? herhalde ekran kartı x300 dür o bile intelden fersah fersah üstün.basbayağı adam gibi laptop olmuş bu.nvidia x86 lisansına sahip değil sanırım ancak cep telefonu işlemcisi olur atom da via nano ya hatta dothan celeronlara bile geçiliyormuş amd nin tek yapması gereken bir an önce üreticilerle anlaşmak ve doğru düzgün isim bulmak.
  • asusun r50a ve r70a umpclerinin ne zaman satılacağını bileniniz vamı.
  •  ## Computex 2008: AMD'den Intel'e UMPC Yanıtı Geldi ##

Mevcut kasaya daha büyük bir lcd panel yerleşebilirdi.Bu haliyle kullanışlı olmamış bana göre, Bu tarz cihazlarda HDMI çıkışın olmaması da büyük eksi.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.