Şimdi Ara

Comodo Firewall / IS 2019 ile Ücretsiz Sıkı Güvenlik

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
2
Favori
1.168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Güvenlik yazılımlarına para vermenin gereksiz olduğu bir devirde, hala bunlara tonlarca para harcayan insanlar var. Bu sektör tamamen pazarlama üzerine dönüyor. Üstelik hiçbiri 100% güvenlik sağlamıyor. Sağlamasıda zaten mümkün değil.

Avast/AVG, Bitdefender, Kaspersky gibi şirketler bile ücretli ürünlerinin yanında ücretsiz ürünler çıkarttılar. Bunlar sayesinde kullanıcıların telemetry verilerini topluyorlar ve talep eden şirketlere satıyorlar. Tıpkı Facebook'un verileri sattığı gibi. Yani ücretli ürün satmanın yanında başka bir iş modeli de bu..

Daha uzun uzun eleştirilecek yönleri var. Ama kısacası daha iyi ücretsiz çözümler oluşturulabilir. Boşuna bu tür programlara para harcamaya gerek yok.

Windows işletim sisteminde ücretsiz sıkı bir güvenlik sağlamak için hazırladığım rehberi uygulayabilirsiniz. Temiz, zararlı yazılım barındırmayan bir sistem üzerine uygulamanız şart.

Comodo Firewall / IS 2019 v12 (Offline Setup)
    https://download.comodo.com/cis/download/installs/1000/standalone/cispremium_only_installer.exe
    Sadece Firewall'u kurmanız yeterlidir. Kurulum seçeneklerinden Antivirus tikini kaldırabilirsiniz.

Sistemin nasıl işlediğini anlamak için önce bu video'yu izleyebilirsiniz. Şirketin CEO'su Melih Abdulhayoğlu durumu çok güzel anlatmış.

Yapılandırma Ayarları: https://ibb.co/album/gF7dJv
    Video'da anlatıldığı şekilde çalışıyor. Ayarları uyguladıktan sonra Windows Güvenlik Duvarını ve Windows Defender'ı kapatmanızı öneririm. Windows Defender grup ilkelerinden tamamen kapatılabiliyor. Boşuna sistem kaynaklarını tüketmesinler.
    Toplam tüketeceği RAM miktarı 20 - 50 MB arasında olacak. Özellikle oyuncular için çok iyi. Windows Defender bile çoğu zaman 100 MB üzerinde RAM tüketiyor.

Düzenleme: Güncel sürüm numarası 2019/v12

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Der Meister. -- 17 Nisan 2019; 0:14:15 >

• Merhaba.
    Ben resimle ayarlamaların gösterildiği ibb linkindeki işlemleri gerçekleştirdim. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra bluetooth kulaklığım bilgisayara bağlanmamaya başladı. Yardımcı olur musunuz? Hangi seçimi yeniden eski haline getirim, yada kulaklık Comodo'ya tanımlanabiliyor mu?
  • madmahmutd kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Hangi modülü tarafından engellendiğini log kısımından kontrol etmeniz gerekiyor. Ayarlar sekmesinden Gelişmiş Koruma kısmına girin, orada beyaz liste seçeneği olması lazım. Kulaklığın yazılımını kullanıyorsanız yazılımı beyaz listeye alabilirsiniz. Bir de Ayarlar - Güvenlik Duvarı sekmesinde Anti-ARP spoofing de tik varsa tiki kaldırabilirsiniz. Kısacası benim önerdiğim ayarları bozmadan Ayarlar bölümünü kurcalayabilirsiniz.
  • Bende program bu hale geldi ama.

Log kısmını buamıyorum.
  • Güncellemeden sonra böyle oldu. Yoksa ben mi yanlış bişey yaptım acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madmahmutd -- 24 Şubat 2019; 19:3:24 >
  • Sıkıntı temadaymış pardon. Görüntüsü sizinki gibi oldu.
    Bakim buradan bir şeyler yapmayan çalışıcam. Umarım sorun gider.
    Tekrardan teşekkür ederim yardımınız için.
  • Bağlantı oldu bişey yapmadan. Galiba önce bir güvenlik taraması mı yapıyor ne.
  • madmahmutd kullanıcısına yanıt
    Sorunun cozulmesine sevindim. Rica ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu Comodo'nun pek rağbet görmemesi daha doğrusu anti-virüs yazılımı kullanmadığı için övünenleri zaman zaman piyasada görmek üzücü. Sen önlemini al kaza gelirse gelsin.

Ek olarak: Diğer koruma yazılımlarının ücretli sürümlerinde bulunan ödeme koruması ve internet bankacılığı koruması ücretsiz Comodo'da zaten var. Ama insanlar para bayılmaktan zevk alıyorlar herhalde.

Geçmişte birkaç defa farklı zamanlarda Bitdefender'ı yüklemiştim ama her defasında bilgisayara çok fazla müdahale ediyordu adamı deli eder. şimdi nasıldır bilmiyorum merakta etmiyorum Comodo gibi gizli cengaver varken.

Benzer bir konuyu ben de açmayı düşünüyordum ama görüyorum ki daha detaylı olmuş elinize sağlık.

• Merhabalar.
    Uzun dönem, Bitdefender, Kasper'den sonra son durak olarak buraya geldim. Çok uzun dönemde wind. defender kullandım.
    -----
    Anladığım kadarıyla bu yazılım ücretli servsileri bedavaya veriyor. Firewall'ı da beğeniliyor. Asıl geççme nedenim Firewall için.
    Comodo Internet Security kullanıyorum, ilk izlenimlerim olumlu.
    Nedense arayüzden midir nedir, 2010 öncesindeki yıllara dönmüş gibi hissediyorum. Yabancıların tabiriyle old school yazılım

Sanal makine üzerinden uygulama çalıştırma özelliğini de merak ediyorum açıkcası, kullanmam da etken oldu.
    ------------

Şöyle 6-7 ay kullanıp detaylı bir değerlendirme yapacağım buradan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aschil -- 21 Temmuz 2019; 19:46:23 >
  • Hocam bende comodo deneyeceğim lakin yapılandırma ayarları ile ilgili verdiğiniz resim goruntulenemiyor,linki yenileyebilir misiniz?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.