Şimdi Ara

Colt mu ,clio mu? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
2.261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • önerileriniz için çok teşekkür ederim.colt aslinda aklimda olan bir araçtı.geçen yıl kullanma imkanım da oldu.motor mercedes,şanzıman sorunsuz ama bir aynası 750 tl idi.düşundüren nokta bu.bayan kullanınca kaçınılmaz son:)micra ve yariste alabilecegim temiz araçların motoru otomatikte o araçları taşimaz diye çekiniyorum.micra fiyatları uçuk zaten.önerileriniz üzerine yaşlı civicten vazgeçtim.şubat tatilini bekliyorum.başta aklımda olan colt a geri döndüm.aklın yolu bir demek ki.mümkün olduğunca yüksek modelli bir araç almaya çalışacağım.gerisi biraz da kısmete kalıyor.çevresinde araç olan varsa ilgilenebilirim.teşekkürler hepinize,eksik olmayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Verdiğim linkteki colt sizce alınır mı?Aracın sahibiyle görüştüm.Samimiyetle her şeyi anlattı.Aracın kendisinden önce hasarları var.İçi temiz,sigara içilmemiş,yıpranmamış.
    Hasarlar:
    1.7000 tl
    2.5500 tl
    3.215 tl(kendisi yapmış)
    Aracın pert kaydı yok.Alırken servise gösterdiğinde sigorta kaydında görünen bagaj kapagı değişmesi gibi bir şeyin olmadığı,hatta boya bile bulunmadığı söylenmiş.Alırsam tabi ben de baktıracağım.Sigortacı arkadaşıma danıştım,sigortayı dolandırma olabileceğini,hakkaten söylenenin doğru olabileceğini söyledi.
    Aslında bu tür bir araca sıcak bakmam ama fiyatı uygun ve eşim kullanacak.Boya ve ufak hasar zaten bizdeyken de olacak.Şasede,motorda bir sorun,takla olmadığı sürece almayı düşünüyorum.2 yıl önce 90000 km de 14750 tl ye aldığını,aynı fiyata vereceğini söyledi,daha da sıkıştırmadım pazarlık için.Alırsam 250 daha indiririm herhalde.
    Sorum şu,bu araç 14500 tl ye alınır mı?Çok teşekkürler.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mitsubishi-sahibinden-temiz-cz3-112205864/detay#

• quote:

Orijinalden alıntı: panisher

Verdiğim linkteki colt sizce alınır mı?Aracın sahibiyle görüştüm.Samimiyetle her şeyi anlattı.Aracın kendisinden önce hasarları var.İçi temiz,sigara içilmemiş,yıpranmamış.
    Hasarlar:
    1.7000 tl
    2.5500 tl
    3.215 tl(kendisi yapmış)
    Aracın pert kaydı yok.Alırken servise gösterdiğinde sigorta kaydında görünen bagaj kapagı değişmesi gibi bir şeyin olmadığı,hatta boya bile bulunmadığı söylenmiş.Alırsam tabi ben de baktıracağım.Sigortacı arkadaşıma danıştım,sigortayı dolandırma olabileceğini,hakkaten söylenenin doğru olabileceğini söyledi.
    Aslında bu tür bir araca sıcak bakmam ama fiyatı uygun ve eşim kullanacak.Boya ve ufak hasar zaten bizdeyken de olacak.Şasede,motorda bir sorun,takla olmadığı sürece almayı düşünüyorum.2 yıl önce 90000 km de 14750 tl ye aldığını,aynı fiyata vereceğini söyledi,daha da sıkıştırmadım pazarlık için.Alırsam 250 daha indiririm herhalde.
    Sorum şu,bu araç 14500 tl ye alınır mı?Çok teşekkürler.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mitsubishi-sahibinden-temiz-cz3-112205864/detay#

Merhaba.
    linkteki aracın sahibi, sizin içinizi rahatlatmış.
    zaten sizde aracı, yetkili serviste ekspertiz yaptırırsanız sorun kalmaz.
    bence siz colttan şaşmayın.
    kriterleriniz doğrultusunda( f/p) alabileceğiniz en iyi araç colt.
    otomatiği tam otomatik değil ama sizin ve eşinizin işini rahatlıkla görür.
    motorda sizin belirttiğiniz gibi mercedes motoru. sınıfının ortalamalarında bir yakışı var.
    tek derdiniz ikinci el kaybı olur.
    onu da ikinci elde uyguna alacağınız için, amorti etmiş oluyorsunuz.
    ilk başta dediğim gibi colttan şaşmayın.
    2 yıl düz vites 2008 model yaris kullandım.çok memnundum.
    otomatiğini bilmiyorum.
    ancak belirttiğiniz fiyatlara 2006 ve üstü otomatik yaris bulamazsınız.
    umarım istediğiniz gibi bir araç bulursunuz.

• Alacağın araçta hasar kaydı varsa sakın alma tabiki 3.000 Tl ye kadar olan hasar kayıtlı araçlar hariç.Hiç hasarsız araç bulabilirsen daha iyi tabiki.Aracı aldıktan sonra kasko sunu kesinlikle yaptır sonuçta bayan kullanacak vurabilir çarpa bilir ne olur olmaz.Onun için yüksek hasarlı araç alırsan kasko primi çok yüksek çıkar.
  • colt alırsanız mutlaka kasko yaptırın en ucuzu olsun ama kasko mutlaka olsun, olur da bi kaza sıkıntı meydana gelirse, servis çok üzebilir ...

bende colt tavsiye edeceğim, bu konuda geçen araçlardan içlerinde en geniş iç hacim olan araçtır ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: AKWEBTAS

Alacağın araçta hasar kaydı varsa sakın alma tabiki 3.000 Tl ye kadar olan hasar kayıtlı araçlar hariç.Hiç hasarsız araç bulabilirsen daha iyi tabiki.Aracı aldıktan sonra kasko sunu kesinlikle yaptır sonuçta bayan kullanacak vurabilir çarpa bilir ne olur olmaz.Onun için yüksek hasarlı araç alırsan kasko primi çok yüksek çıkar.

Yorum yapan herkese teşekkürler.Arkadaşım,aracın geçmişinde hasar kaydı olunca kasko poliçesinin fiyatı mı artıyor?Bilmediğim için soruyorum.Benim bildiğim sürücü ile ilgili bir durum bu.Ben ilk yıl tavandan yaptırırım,sonra kaza yapmadıkça primim düşer.Yanlış mı biliyorum?
  • quote:

quote:

Alacağın araçta hasar kaydı varsa sakın alma tabiki 3.000 Tl ye kadar olan hasar kayıtlı araçlar hariç.Hiç hasarsız araç bulabilirsen daha iyi tabiki.Aracı aldıktan sonra kasko sunu kesinlikle yaptır sonuçta bayan kullanacak vurabilir çarpa bilir ne olur olmaz.Onun için yüksek hasarlı araç alırsan kasko primi çok yüksek çıkar.

Yorum yapan herkese teşekkürler.Arkadaşım,aracın geçmişinde hasar kaydı olunca kasko poliçesinin fiyatı mı artıyor?Bilmediğim için soruyorum.Benim bildiğim sürücü ile ilgili bir durum bu.Ben ilk yıl tavandan yaptırırım,sonra kaza yapmadıkça primim düşer.Yanlış mı biliyorum?

Dediğin gibi sürücüyle ilgili bir durum.Sürücünün geçmiş kazalarına bakılarak da bu fiyat ayarlanır.Eğer sürücünün perti varsa çok yüksek çıkar.Araçla da ilgili bir durum tabiki.Zaten fiyat verilirken ilkönce araca sonra sürücü geçmişine bakılır ona göre bir fiyat belirlenir.Örneğin pert kaydı bulunan bir araç alırsan kasko yaptırmak da çok sıkıntı çekersin bir çok sigorta şirketi hatta kasko bile yapmaz.Yapanlarda muafiyet verirler veya çok yüksek meblağlarda çıkar.Bunun gibi bir durumda araca bakıyorlarsa illaki aracın hasar geçmişine görede prim fiyatı çıkarırlar.Başımdan hepsi geçti.Pert araca kasko yaptıracaktım fiyatlar çok yüksek olduğu için yaptıramadım.Bir araç aldım hasar kaydı vardı çok yüksek primlerden söz ettliler yaptırmak da zorluk çektim.

• quote:

quote:

quote:

Dediğin gibi sürücüyle ilgili bir durum.Sürücünün geçmiş kazalarına bakılarak da bu fiyat ayarlanır.Eğer sürücünün perti varsa çok yüksek çıkar.Araçla da ilgili bir durum tabiki.Zaten fiyat verilirken ilkönce araca sonra sürücü geçmişine bakılır ona göre bir fiyat belirlenir.Örneğin pert kaydı bulunan bir araç alırsan kasko yaptırmak da çok sıkıntı çekersin bir çok sigorta şirketi hatta kasko bile yapmaz.Yapanlarda muafiyet verirler veya çok yüksek meblağlarda çıkar.Bunun gibi bir durumda araca bakıyorlarsa illaki aracın hasar geçmişine görede prim fiyatı çıkarırlar.Başımdan hepsi geçti.Pert araca kasko yaptıracaktım fiyatlar çok yüksek olduğu için yaptıramadım.Bir araç aldım hasar kaydı vardı çok yüksek primlerden söz ettliler yaptırmak da zorluk çektim.

Anladım arkadaşım,yarın bir sigortacımla görüşeyim bari.Bu arada son rakam belli değil ama fiyatta biraz daha indireceğim galiba.Hem sevindirici hem de ucuz etin yahnisi durumu olursa diye de çekinmiyor değilim aslında.Normalde bu tür bir işe girmem ama nasıl olsa evin 2. aracı olacak ve hanım kullancak.Boya vs kaçınılmaz olacak diye düşündüğümden çok temiz araca ynelmek istemiyorum.Bugün başka bir colt sahibiyle görüştüm,yalanın bini bin para ve hiç hasarsız yazdığı aracın 7 tane hasar kaydı çıktı.Hem de sonuncuda pert olmuş 9000 tl lik hasarla.6 tanesi öldürmemiş ,7.de pert olmuş artık.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Anladım arkadaşım,yarın bir sigortacımla görüşeyim bari.Bu arada son rakam belli değil ama fiyatta biraz daha indireceğim galiba.Hem sevindirici hem de ucuz etin yahnisi durumu olursa diye de çekinmiyor değilim aslında.Normalde bu tür bir işe girmem ama nasıl olsa evin 2. aracı olacak ve hanım kullancak.Boya vs kaçınılmaz olacak diye düşündüğümden çok temiz araca ynelmek istemiyorum.Bugün başka bir colt sahibiyle görüştüm,yalanın bini bin para ve hiç hasarsız yazdığı aracın 7 tane hasar kaydı çıktı.Hem de sonuncuda pert olmuş 9000 tl lik hasarla.6 tanesi öldürmemiş ,7.de pert olmuş artık.

Bugün sigortacımla görüştüm aracın ağır hasar (pert)geçmişi yoksa hiç önemli değil dedi.Yalnzca sürücünün geçmişine bakılıyor.Benim diğer aracımda en üst limit,%60 indirimim var.Bu araç 2.olacağından en baştan başlayacağız kaskoya.En uygun 950 tl çıktı,1400 tl çıkan bile oldu.Aracın kasko değeri 15000 tl.400 civarı da Ankara için trafik tutuyor.Oldukça yüksek yani.
    Bazı arkadaşlar tek kapı hem kullanırken,hem de satarken sıkıntı olur diye çok kafamı karıştırdılar açıkçası.Ben de clio baktım.2001 model uygun fiyatlı bir tane buldum.Yarın arıycam.Colt bana lpg,İstanbul'a gidiş geliş vs derken 16 ya gelecek.Aynı paraya Ankara'an 2002 model clio alsam mantıklı bir şey yapmış olur muyum sizce.
    Clionun artıları:4 kapı olması,2. el değeri,çıka parça bulmanın kolay olması,tamm otomatik şanzıman
    Clionun eksileri:5 yıl daha eski olması,lpg nin önceden takılmış olması(kendim taktırmayı tercih ederim)
    Coltun artıları:5 yaş genç,rengi güzel:),mercedes motoru,getrag şanzıman
    Coltun eksileri:Tek kapı,2.el satışının zorluğu.

Clio bu:
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2002-orjinal-fransiz-garaj-arbasi-otomatik-lpg-li-97589649/detay/

Colt bu:
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mitsubishi-sahibinden-temiz-cz3-112205864/detay/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi panisher -- 24 Ocak 2013; 20:57:56 >

• ben olsam colt alırım kardeşim neden diyecek olursan japon dur sorunsuzdur bu kadar basit
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karlito Yalaréz

ben olsam colt alırım kardeşim neden diyecek olursan japon dur sorunsuzdur bu kadar basit

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: superhead

quote:

Orijinalden alıntı: Karlito Yalaréz

ben olsam colt alırım kardeşim neden diyecek olursan japon dur sorunsuzdur bu kadar basit

+1

•  Colt mu ,clio mu?

Hocam şaka bi tarafa arkadaşlar da yazmışlar zaten her açıdan Colt en sorunsuzu olacaktır..
  • Herkese çok teşekkürler,bu iş gerçekten çok zor.Dönüp dolaşıp aynı yere yine geliyor insan.En iyisi bir daha dönüp şu mu ,bu mu diye düşünmemek.Colt konusunda tüm forum mutabıkız
    Aracı alınca buradan paylaşırım.Herkese iyi forumlar,teşekkürler.
  • ben olsam galant alırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.