Şimdi Ara

colt mu aveo mu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
2
Favori
2.781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar otomatik benzinli araç alıcam ve lpg taktırıcam.
    colt mu alınır aveo mu alınır.(yeni kasa)

• AVeo LPG uyumu yoktur. Valf erimesi yapar. Tavsiyem Swift olur. Colt güvensiz ve boş bir araç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

AVeo LPG uyumu yoktur. Valf erimesi yapar. Tavsiyem Swift olur. Colt güvensiz ve boş bir araç.

Colt güvensiz boş bir araç derken destur çek.. Coltun parçalarının %75 i mercedes benzindir. Aynı platformda A serisi ile üretilmiştir. 6 hava yastıgı 95 hp motor otomatik klima cc abs esp ebd ve son derece stabil çalışan triptonic şanzımanı olan bir araca boş demek için ya sarhoş olmak yada neyse..

Fikrimi söylecek olursam aveo da iyi arabadır colt da. Aveonun lpg uyumu olup olmadıgı hakkında bilgim yok ancak colt sorunsuz dönüşüm yapabiliyor. Zaten 7 lt benzin yakıyor şehir içi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IV.MAN -- 13 Aralık 2012; 15:00:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Mysterious_

quote:

AVeo LPG uyumu yoktur. Valf erimesi yapar. Tavsiyem Swift olur. Colt güvensiz ve boş bir araç.

Colt güvensiz boş bir araç derken destur çek.. Coltun parçalarının %75 i mercedes benzindir. Aynı platformda A serisi ile üretilmiştir. 6 hava yastıgı 95 hp motor otomatik klima cc abs esp ebd ve son derece stabil çalışan triptonic şanzımanı olan bir araca boş demek için ya sarhoş olmak yada neyse..

Birincisi ortak platform olması aracın sağlamlığını göstermez. Kullanılan malzeme ve teknoloji aynı olmayabilir. Örnek hep verdiğim juke ve stepway. Diğer husus ise sizle ben aynı colttan mı bahsediyoruz bilmiyorum. Benim colt diye bildiğim araçta güvenlik namına bir abs ve 2 de hava yastığı var. Motoru da 1,4 (1332 cc) olduğundan vergisi çoktur.

Donanım, güvenlik otomatik vites açısından hala tavsiyem swifttir. Colttan uzak durun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 13 Aralık 2012; 15:03:51 >

• Colt aveoya göre boştur doğru. Yoksa yabana atılacak araç değil. Bakın otomatik dediğiniz için tercihiniz kesinlikel colt olmalı. Aveo otomatik yakıt olarak sizi ziyadesiyle üzer. Mekanik problem olasılığı da cabası. Colt şanzumanı getrag üretimidir. Oldukça kullanışlı ve ekonomik bir şanzumandır. 6 ileridir. Tercih sizin.
  • quote:

Birincisi ortak platform olması aracın sağlamlığını göstermez

SmartFour ile aynı şaseye sahiptir. Biraz incelerseniz coltun güçlendirilmiş gövdesi birçok b sınıfında yoktur. 2 hava yastıklı modeli bile 2005 te 4 yıldız alabilmiştir. Colttan uzak durun diyerek işkembe-i kübradan atmayalım. Tercih arakadaşın zaten yorum yaparken keskin köşe cümleler kurmayalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zzoorroo

quote:

Birincisi ortak platform olması aracın sağlamlığını göstermez

SmartFour ile aynı şaseye sahiptir. Biraz incelerseniz coltun güçlendirilmiş gövdesi birçok b sınıfında yoktur. 2 hava yastıklı modeli bile 2005 te 4 yıldız alabilmiştir. Colttan uzak durun diyerek işkembe-i kübradan atmayalım. Tercih arakadaşın zaten yorum yaparken keskin köşe cümleler kurmayalım.

Forumun seviyesi hergeçen gün düşüyor. Önce destur çek diyen şimdi işkembe-i kübradan sallamak filan. Arkadaş daha hangi donanımlar olduğunu bilmeden şu var bu var saymış. Daha donanımını bilmediği araç hakkında ne kadar kolay yorumlar yapılıyor.

Sizin mesajınıza cevaben ise şasi dayanımını bilmiyorum az sonra test vidyolarını izlerim. Ancak araç ne kadar sağlam olursa olsun güvenlik donanımı olmazsa içindekini öldürebilir. Neden 5 yıldız almış çok çok daha güvenli bir araç varken ne esp ne yan ne perde hava yastığı olmayan bir araç canını tehlikeye atsın? ESP dediğimiz şey biliyorsunuz biçok kazada kazanın olşumunu engeleyebilen bir ekipman. Zaten colt eski sitemde test edilmiş. Direk testi yok. ESP olmadığından ESP testi de yok. Şuan bu araç 3 yıldız ancak alır. Yani niye illa colt alsın onu anlamıyorum. Aveo zaten almasın dedim LPG takamaz. Swifte takılıyor mu onu bilmiyorum. Ama coltla olan vergi farkıyla yılda 1 buçuk depodan fazla benzin alır LPG'ye gerek kalmaz. Aveo önerecek olsam otomatiği çok yakar tam otomatik olduğundan derdim. Evet colttan uzak durun. 2013'e giriyoruz 2 hava yastığı ve ABS'den başka bişey olmayan araç almayın yahu. Siz almayınki bunlar eklensin. Ben araç aldığımda swiftte bu colt kadar boştu.

http://tr.euroncap.com/tr/results/suzuki/swift/2010/403.aspx
    http://tr.euroncap.com/tr/tests/mitsubishi_colt_2005/243.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 13 Aralık 2012; 15:28:19 >

• quote:

2005 ile 2010 araç mukayesesi ile forum oldukça seviyelendi sayenizde.

No comment.

• valla swift te olur.lpg uysun.otomatik olsun (kaydırmasın) yetecek.köpek balığı kafalı oto alayım diyorum ama.lpg olmazsa olmazım.
    colt desen kaydırıomus.swift hakkında yorumu olan var mı? lpg ye uyumu otomatiği vs...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayaletmavisi

valla swift te olur.lpg uysun.otomatik olsun (kaydırmasın) yetecek.köpek balığı kafalı oto alayım diyorum ama.lpg olmazsa olmazım.
    colt desen kaydırıomus.swift hakkında yorumu olan var mı? lpg ye uyumu otomatiği vs...

suzuki swiftin son kasasını 4 ay kadar kullandım. şu ana kadar kullandığım en az yakan arabaydı. daha az yakanını hiç görmedim. aynı motor hacmine sahip arabalardan %20-30 civarı daha az yakıyor. swiftte en çok dikkat çeken özelliği buydu bana göre. parça durumu desen kullandığım süre içinde hiç arıza yapmadığı için parçası pahalı mı ucuz mu bulunuyor mu bulunmuyor mu bilmiyorum. yol tutuşu da kendi emsalleri ile hemen hemen aynı. çekişi de güzeldi. ben olsam düşünmeden alırdım.
  • quote:

quote:

quote:

Birincisi ortak platform olması aracın sağlamlığını göstermez. Kullanılan malzeme ve teknoloji aynı olmayabilir. Örnek hep verdiğim juke ve stepway. Diğer husus ise sizle ben aynı colttan mı bahsediyoruz bilmiyorum. Benim colt diye bildiğim araçta güvenlik namına bir abs ve 2 de hava yastığı var. Motoru da 1,4 (1332 cc) olduğundan vergisi çoktur.

Donanım, güvenlik otomatik vites açısından hala tavsiyem swifttir. Colttan uzak durun.

Coltun 1.4 motoru hiç olmadı 1.3 ve 1.5 üretildi. 1.3 95 ps motora sahiptir.http://www.mitsubishi-motors.com.tr/modeller/colt-5-kapi Teknik kısmına tıklarsanız donanım seviyesini öğrenebilirsiniz. Bilip yorum yapmakla bilmeden yorum yapmak arasında fark vardır. Ayrıca sanırım aveo sahibisiniz. Hayırlı sürüşler dilerim.

Ekleme: Destur çekmenin seviye ile bağlantısını kurabilmiş değilim. Aveoya kötü demiyorum ama coltuda fanatik yorumlarınızla ezmemeniz gerekirdi. Esp aveoda varmı bu arada?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IV.MAN -- 13 Aralık 2012; 16:26:46 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Coltun 1.4 motoru hiç olmadı 1.3 ve 1.5 üretildi. 1.3 95 ps motora sahiptir.http://www.mitsubishi-motors.com.tr/modeller/colt-5-kapi Teknik kısmına tıklarsanız donanım seviyesini öğrenebilirsiniz. Bilip yorum yapmakla bilmeden yorum yapmak arasında fark vardır. Ayrıca sanırım aveo sahibisiniz. Hayırlı sürüşler dilerim.

Ekleme: Destur çekmenin seviye ile bağlantısını kurabilmiş değilim. Aveoya kötü demiyorum ama coltuda fanatik yorumlarınızla ezmemeniz gerekirdi.

Mesajıma bakarsanız parantez içinde 1332 cc yazdığımı ve motor hacmini iyi bildiğimi görürsünüz. Bu araç 1,3 değildir 1,3 vergisi ödemez. Mitsubishi 1,3 diyor o ayrı konu ama o yüzden parantez içinde motor hacmini verdim. Ya toyota gibi 1,33 diyecek ya 1,4 diyecek. Bu araca 1,3 diyemeyiz. Desek te aslında değildir. 1,6 vergisi öder bunu dmeek istiyorum. Yorumlarımın neresi fanatik bilmiyorum. SAdece 2 hava yastığı ve ABS var demek fanatiklik mi? Daha fazla güvenlik donanımına sahipse yanlışınız var söylersiniz. Şu hali boş olan bir araçtır bana göre. Size göre ESP'ye ihtiyaç yoktur, o kadar hava yastığı boşunadır olabilir. Ben şahsi fikrimi ve istek üzerine tavsiyemi belirtiyorum ve coltu bu saydığım nedenlerden önermiyorum. Sebep yazmadan colt 5 para etmez gibi saçma ve fanatik denilebilecek bir yorumum olduğunu düşünmüyorum. Fanatik olsam kendi kullandığım aracı önerirdim zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: zzoorroo

quote:

2005 ile 2010 araç mukayesesi ile forum oldukça seviyelendi sayenizde.

No comment.

Başka bir testi var mı? Varsa ben bilmiyorum. Yanlış bir durum varsa dediğim gibi doğrusunu uygun bir dille söyleyin lütfen.
    http://tr.euroncap.com/tr/search.aspx?q=colt

Ek: Bu arada şu donaımla bugün girse dediğim gibi 3 yıldız alacağını düşünüyorum. Araç sağlam da kalsa yan ve çapraz alınan darbelerde içerdekiler direkelre kafa atacaklardır. ESP olmasa zaten direk 4 yıldızdan başlıyorlar değerlendirmeye. Çünkü bi kere kazayı olmadan riski zaltacak bir donanım olmadığından baştan geride başlatıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 13 Aralık 2012; 16:45:43 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ekleme: Destur çekmenin seviye ile bağlantısını kurabilmiş değilim. Aveoya kötü demiyorum ama coltuda fanatik yorumlarınızla ezmemeniz gerekirdi.

Mesajıma bakarsanız parantez içinde 1332 cc yazdığımı ve motor hacmini iyi bildiğimi görürsünüz. Bu araç 1,3 değildir 1,3 vergisi ödemez. Mitsubishi 1,3 diyor o ayrı konu ama o yüzden parantez içinde motor hacmini verdim. Ya toyota gibi 1,33 diyecek ya 1,4 diyecek. Bu araca 1,3 diyemeyiz. Desek te aslında değildir. 1,6 vergisi öder bunu dmeek istiyorum. Yorumlarımın neresi fanatik bilmiyorum. SAdece 2 hava yastığı ve ABS var demek fanatiklik mi? Daha fazla güvenlik donanımına sahipse yanlışınız var söylersiniz. Şu hali boş olan bir araçtır bana göre. Size göre ESP'ye ihtiyaç yoktur, o kadar hava yastığı boşunadır olabilir. Ben şahsi fikrimi ve istek üzerine tavsiyemi belirtiyorum ve coltu bu saydığım nedenlerden önermiyorum. Sebep yazmadan colt 5 para etmez gibi saçma ve fanatik denilebilecek bir yorumum olduğunu düşünmüyorum. Fanatik olsam kendi kullandığım aracı önerirdim zaten.

Esp aveoda varmı?

Ekleme: Esc adı altında varmıs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IV.MAN -- 13 Aralık 2012; 16:36:52 >

• quote:

Esp aveoda varmı?

Yeni aveoda 8 hava yastığı (sürücü, yolcu, yan, perde), ABS, ESP, EBD, ASR, HBA, hill holder, hız sabitleyici vs. standarttır. 1.2ler hariç yakında hepsinde stop&start da olacak. Şuan sadece dizellerde var. AMa hem otomatiği çok yakar, hem 1,4 motordur, hem de LPG uyumu yoktur. O yüzden arkadaşın şartları açısından önermiyorum.
  • kesbi üstad.aveo nun kasasını çok beğensem de yorumlarından sonra kesinkes vazgeçtim.yorumun için sağolasın.
  • İki araba arasında COLT alırdım. COLT yabana atılacak bir araba değil. HB kasasına aldanmayın, geniş bir arabadır. Fonksiyonel bir arabadır ve zevkli, eğlenceli bir arabadır. Motor özelliklerini pek bilmem. Bir kaç yıl önce COLT'u show roomda incelemiştim. Galiba 2009 hatta 2008 yılıydı. Ben ikisi arasında COLT derim. Alternatif olarakda CLIO IV 0.9 TCE öneririm. Ancak tercihin madem otomatik vites, CLIO IV önerimi geri çekerim. COLT diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CAD34 -- 13 Aralık 2012; 16:54:35 >
  • quote:

Başka bir testi var mı? Varsa ben bilmiyorum. Yanlış bir durum varsa dediğim gibi doğrusunu uygun bir dille söyleyin lütfen.
    http://tr.euroncap.com/tr/search.aspx?q=colt

Başka testi yok çünkü kasa aynı donanım aynı. Bunu zaten yazdıktan sonra linkleri alt alta koyarak mukayesenin amacı nedir ? Swifte kötü diyen olmadı ama maşallah siz colt için baya destan düzdünüz esp önemli ama tek başına değil.

Vatandaş sormuş colt mu aveo mu diye siz demişsiniz swift. Vatandaş kafasında iki modele inmiş zaten hadi tamam bu da var demek güzel. bari vatandaşın seçeneklerini tarafsız irdeleyin.

Ne dedik colt aveoya göre boştur ama birçok özelliği hoştur bunları toplarsın çıkarırsın işine gelirse alırsın. Varmı fanatiklik ? Fanatik kim acaba ?

• Colt
  • Ben bişey demiyorum..
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.