Şimdi Ara

çoklu usb boot !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar 16gb usb belleğe "pardus, win7, win xp, hiren" iso dosyalarını boot olarak aktarmak istiyorum. yani bilgisayarı yeniden başlattığımda usb boot ile başlatıp saydığım kurulumları liste halinde bulunmasını istiyorum.

sitede en kullanılışlı "yumi" isimli programı buldum ama pardus desteklemiyor. içinde linux var ama pardus desdeklemiyor.

bu usb yi nasıl oluşturabilirim

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

• olayı çözdüm arkadaşlar iso dosya adı yumi programında belirtilen gibi olmalıymış.
  • arkadaşlar yine olmadı :(

hepsi çalıştı hiren ghost çalışmadı neyaptıysam hata veriyor

sardu adında bir program denedim onda da ntfs desteği yok ve xp çalışmadı bana bir çare

yumi, sardu benzeri multiboot usb program tavsiyenizi bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TKAY -- 30 Aralık 2013; 1:07:51 >
  • TKAY kullanıcısına yanıt
    usb belleği partition'ı 5'e bölmeyi denedin mi. ilk bölüm boot ayıracı olarak grub2 kurulacak linux. oradan xp, diğer linuxlar vs dağıtabilirsin. swap kuracaksan 6 part olmalı kolay gelsin
  • bende win8,win7 ve xp şeklinde yapmak istiyorum ancak 2 tane windows işletim sistemi kabul ediyor program. (kullandığım program wintoflash
  • yapmak istediğin basit bişe değil ben bi ara meraklandım ama yapamadım bu işin ustaları var onları takib et

freshdragon.blogspot.com/2012/02/dragon-multiboot-dvd-professional-40.html?m=1

bunda linux yok ama yapabilmen için böyle bilgili olman lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkrts

yapmak istediğin basit bişe değil ben bi ara meraklandım ama yapamadım bu işin ustaları var onları takib et

freshdragon.blogspot.com/2012/02/dragon-multiboot-dvd-professional-40.html?m=1

bunda linux yok ama yapabilmen için böyle bilgili olman lazım

işte tamda yapmak istediğim bu ama ben kendi iso dosyalarımı kullanmak istiyorum.

çünkü yaptığım araştırmalarda bu tarz sistemlerde gizli trojenler keylger olabiliyormuş. güven meselesi :)

bu işi bu kadar zor yapan şey nedir anlamıyorum

küçücük setup dosyalarıyla ne ayarlamalar yapılıyor. ama bu işe uygun şöyle teferruatlı bir program yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TKAY -- 7 Ocak 2014; 3:48:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sc1

bende win8,win7 ve xp şeklinde yapmak istiyorum ancak 2 tane windows işletim sistemi kabul ediyor program. (kullandığım program wintoflash

yumi, sardu, multiboot usb gibi programlarla istedğin sistemler olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TKAY -- 7 Ocak 2014; 3:50:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavipasa

usb belleği partition'ı 5'e bölmeyi denedin mi. ilk bölüm boot ayıracı olarak grub2 kurulacak linux. oradan xp, diğer linuxlar vs dağıtabilirsin. swap kuracaksan 6 part olmalı kolay gelsin

usb belleğin partition ayrıldığını bilmiyordum
    nasıl yapılır. bu konuda bilgin varmı?
  • TKAY kullanıcısına yanıt
    linuxta gparted var windowsta magic partition du sanırım veya benzeri güzel programlar vardı.
  • demek istediğim yapmak istediğin şey basit değil bunu bil

google'a "fbi sitesini nasıl heklerim" yazmak gibi bişe?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.