Şimdi Ara

Çok Yakında İlk Kez Bir Kara Deliğe Ait Görüntüye Ulaşacağız! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
3
Favori
6.576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
66 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: revivo72

Bu Nasa'dan düzenli olarak çeşitli haberler çıkıyor geçen seneki bir haber:

Bir asteroid keşfedilmiş, içindeki madenler dünyanın tüm ekonomisinden daha değerliymiş o yüzden Nasa yeni füze yapıp o asteroide uçup dünyaya getirecekmiş, YERSEN!

(Bu arada not: Biraz dikkatli gözler zaten fark etmiştir; asteroidin şekli bir kurukafaya benziyor değil mi?)

Çok Yakında İlk Kez Bir Kara Deliğe Ait Görüntüye Ulaşacağız!

eskiden gündemi değiştirmek için futbol muhabbeti olurdu bazende tv şovları falan gösterilirdi toplumları uyutup,gerginliği azaltıp sömürmeye devam etmek için.şimdide bir takım montaj fotoları ile kendileri gezegen vb bir kurgu tasarlayıp onlarla oyalayarak yediriyorlar toplumlara .bu işten sonra sıra acaba neyi kendilerince kurgulayıp sömürmeye devam edecekler merak ediyorum doğrusu

• kaazto28 K kullanıcısına yanıt
    Demişsin de benim anlatmak istediğimin tamamen uzaklarına gitmişsin ya da ben anlatamamışım. Benim sözüm tüm bu yeniliklere, teknolojiye, gelişime kapalı olan bağnaz dindarlara. Sonsuzluğun içindeki bir iğne ucu bile değilken dünyanın insanoğlu yüzü suyu hürmetine yaratıldığını ve bu sonsuzlukta insanoğlundan başka daha üstün bir varlık olmadığını düşünen ve bunun aksini iddaa edenleri kafirlikle putperestlikle ateislikle suçlayanlara ve bu insanlara saldıranlara.

Ha sen diyorsan ki evet insanoğluna bahşedilen şu anki mevcut akıl ile insanoğlu çooook şey başarıyor, bu zaten insanoğlunun aklının son noktasıdır o zaman kusura bakma ama bende derim ki insan oğlu daha bir bok başaramadı... Hayal edilenle gerçek arasında daha binlerce yıl var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leipold -- 13 Ocak 2018; 2:47:54 >
  • görüntüsü de olsa bir ilerlemedir.önceleri karadelikler uzaydaki her şeyi yutar falan deniliyordu, şimdi galaksilerin merkezinde olduklarını biliyoruz.bakalım ilerde neler öğreneceğiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizim ülkede bu konular yan etki gösterip tepkiye yol açar. Lütfen biraz daha altlara hitap eden konular açın ki onlar da bilgilensin.

• scooting2563 S kullanıcısına yanıt
    Bu uzay yalanlarına dikkat cekince bazı kişiler 'insanlık ilerlemesin mi' seklinde tepki gösteriyorlar. Aya cıkıldığını sanan bir arkadaşa aya çıkılmadığını resim ve belgeleriyle ispatladım arkadaş aya cıkılmadığına kanaat getirdi ve sonra 'ilerde aya çıkacaklar provasını yapıyor olamazlar mı' dedi ! Bu 'ben tatlı yalandan hoşlanırım' demenin başka türlüsü. Bu uzay haberleri,insanların tatlı yalandan hoşlanma zafiyetini kullanarak gündemi doldurma taktiğinden başka şey değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nasa insanlar ne kadar aptal olabilir onu ölçüyor heralde.Elon musk sağolsun, insanların ne kadar gerçek dışı şeylere inanabileceğini o gösterdi.hadi herkes inansın, nasaya sözde bilimlerine inanalım iman edelim.
  • NASA yalancı, Dünya düzcüler gelmiş yine.
  • Michael Townley kullanıcısına yanıt
    dünya düzle ne alakası var? 1 ışık yılı 9461000000000 km.bunu 26000 ile çarp.bu kadar mesafeden üstelik ışık saçmayan, ışık yutan bir cismin kameraya çekilebilmesi ancak inançla mümkün olabilir.
  • Fade to Black kullanıcısına yanıt
    Anlamadın galiba canım sen, sen bu cismin 26000 yıl önceki halini göreceksin zaten, şimdiki halini görmeyeceksin ki? Üstüne üstlük bu cismi "görebileceğimizi" nereden çıkardın? Belkide sadace karanlık bir daire gibi ortaya çıkacak? Eğer yakınında veya uzağında ışık var ise o ışıkları eleyip kapkara bir fotoğraf bile gösterebilirler, anlatamadım pek çünkü yüz yüze anlatılacak ve tartışılacak bir konu Uzay.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Michael Townley -- 13 Ocak 2018; 12:59:47 >
  • Michael Townley kullanıcısına yanıt
    dediğin gibi olsa bile 26000 yıl önceki halini görmek için dünyanın hiç hareket etmemiş olması, 26000 yıl önceki yerinde
    olması gerekirdi.oysa güya galaksi büyük bir hızla ilerliyor uzayda.
  • Adamlar üşenmeyip şu konuda bile siyaset yapıp hoşaftan bahsetmiş. Hay hoşafınız batsın.
  • quote:

Bu uzay yalanlarına dikkat cekince bazı kişiler 'insanlık ilerlemesin mi' seklinde tepki gösteriyorlar. Aya cıkıldığını sanan bir arkadaşa aya çıkılmadığını resim ve belgeleriyle ispatladım arkadaş aya cıkılmadığına kanaat getirdi ve sonra 'ilerde aya çıkacaklar provasını yapıyor olamazlar mı' dedi ! Bu 'ben tatlı yalandan hoşlanırım' demenin başka türlüsü. Bu uzay haberleri,insanların tatlı yalandan hoşlanma zafiyetini kullanarak gündemi doldurma taktiğinden başka şey değil.

Hocam merak ettim, buraya ya da özelden atabilir misiniz ispatları?

• uzay koskoca bir bilinmezlik ve biz her gelişmede heyacanlanıyoruz, çünkü şu ''uzayda et mi var? uzayda süt mü var? ver bana parayı sana anlatayım, yorma kafayı''
    kitlesi zaten senin düşünmeni, araştırmanı istemeyen körü körüne inanan insanlar, ama bence onlarında zamanı geçecek yakında,
    milyarlarca galaksinin oldugu bir evrendeyiz, ve yine içerisinde 150-250 milyar yıldızı oldugu tahmin edilen samanyolunda hir hiç gibiyiz,
    ama nedense kainat bizim için yaratıldıgına inanıyoruz, evet kainat bizim yaratıldı ama biz 240 ay vade ile 70 metre kare ev taksiti ödüyoruz
  • Videodaki Ziyayı Nasa olarak değiştirelim :)
  • Özelden msj atamam cunku engelli. Şimdilik bir resim göndereyim:

• Adamlar üç haftada kara delik verilerini anakiz ediyor bizim ösym 1 ayda optikleri okuyamıyor okuyuncada hata yapıyor.

Bizim suçumuz neydi?

• Forumda olması gereken içerik sizin yazdığınız olmalıyken, gerçekte olan yazılan yorumlar gibi.

Okurken bile zevk aldım. Ama fotoğrafların halka açılacağı kesin mi? Yıllarca kafada çizilen galaksi silüeti bakalım ne hal alacak. Bir de hangi ülkeler katkıda bulunmuş?

• quote:

Özelden msj atamam cunku engelli. Şimdilik bir resim göndereyim:

Nasıl hocam , ben mi engellemişim?

• Ha yok, DH engelledi. 1M ışıkyılı ötedeki karadeliklerle iletişim mümkünken, forumda iki kişi iletişime geçmesin diye :|

• quote:

Ha yok, DH engelledi. 1M ışıkyılı ötedeki karadeliklerle iletişim mümkünken, forumda iki kişi iletişime geçmesin diye :|

Güldürdünüz hocam

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.