Şimdi Ara

Çok vahşi ya da satanist grupları dinleyememe sorunsalı (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
1
Favori
1.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sorunsal dediğine göre bu durumdan pek hoşnut değilsin demektir diye düşünüyorum. Bu durumda bize de tavsiye vermek düşer

Sana son yılların belki de en başarılı black metal grubundan bir şarkı atacağım. Beğenmezsen dinleme zaten diğerlerini hiç sevmezsin. Teması satanizm değil, aksine ortodoksluk. Bu adamlar Ortodoks fanatiği. Bildiğin konserlerde ortodoks ayini yapıyorlar. İsimleri de zaten Ortodox kültüründe "peder" gibi bir şey. Tabii ki ruhani liderler için kullanılır.

Konser videosu:

Normalde konserleri ses kalitesinden dolayı pek sevmem. Ancak şu konseri izlemek için neler vermezdim

• quote:

Orijinalden alıntı: Wolves In The Throne Room

1 hafta sonra merhaba. Kendimi uzaklaştırdığımdan yazamamıştım, şimdi cevap verip gitmek istiyorum.

@Enthris Sen yaklaş hele şöyle de tokatlayayım seni bi. 1 hafta önceki gıcıklığım geçti ama atmam gereken mesajım var bekliyor hala.

@Enthris Boş yorumlarını görünce yazmadan edemedim. Metal dinlemiyor olsan hiç uğraşmazdım ama “sıkı bir metal dinleyicisi” (yürü bee, aslanım benim!) olduğunu iddia ettiğin için buradayım. Öncelikle gitar ve vokal çalışıyor olduğunu söylemenin sana hiçbir faydası yok burada. Adam satanist grupları dinleyemiyorum demiş, aklıma geldi örnek olsun diye attım onu ben. Demet Akalın’ı tercih edermiş, hahahah komik mi bu cidden? Seni Black Metal’le döverim. Tanımadığın bir türe ve dinleyicilerine haksızlık ettiğinin bilincinde değilsin daha. Sana gürültü gelebilir, kulakların riff’leri ayırd etmeye yetmeyebilir, belki ses seviyesini yüksek buluyor olabilirsin. İçine girebilen ve dinleyip anlayabilen birisi için en güzel müzik türlerinden birisidir Black Metal. Ben de dinlemeden önce bu türü bomboş bir şey sanırdım, müziği çok çirkin gelirdi çünkü. Daha sonra bazı grupların da etkisiyle/yardımıyla kendiliğinden kanım iyice ısındı ve kendimi black albümleri dinlemeye başlarken buldum. Neredeyse bir senedir dinliyorum, şimdilik en beğendiğim metal dalı belki de. Koskoca Black Metal Gorgoroth’tan, Mayhem’den, satanizmden de ibaret değildir sandığının aksine. Bir sürü grup var iyi müzik yapan. Eğer içerisine girebilir ve hissedebilirsen bu türde hissedeceğin duyguları ve o atmosferi başka türde bulamazsın. Yeri gelir o karanlık dolu harika riff’ler tüylerini diken diken ederken kimi zaman da hüzünlendiren riff’lerle ve müzikle karşılaşırsın burada. Blast beat’lerin de hastası olursun, zaman zaman müziğe müthiş bir güç kattığını içinde hissedersin. Tek düze mi geliyor? Bu müziği sevip anlayabilen birisi için bu pek sorun değil ama çeşit isteyen için farklı dallarda birbirinden farklı bir dünya grup var. Alt tür denilen olay Death Metal gibi bu türün içerisinde çok. Düz black metal’in haricinde melodik, senfonik, progresif, atmosferik, depresif, pagan, post-black gibi dallarda kendinden bir şeyler bulabilirsin. Dinleyen biri aradaki farkları rahat duyar zaten. Artı olarak da bu türün dışında blackened folk, blackened death gibi dinlerken çok zevk aldığım black etkili nefis türler var. Black Metal’i her “sıkı metal dinleyicisi” (?) beğenmek zorunda da değil elbette. Herkesin dinleyip anlayabileceği, katlanabileceği bir müzik değil. Benim de herkes gibi beğenmediğim tarzlar var. Sevmediğini ifade etmek herkesin hakkı. Ben de sevmediğim şeyleri yeri gelirse söylerim ama orada burada “bu ne saçmalık ya, Akalın dinle daha iyi abi yeaaa hahahahh” diye senin gibi sataşmıyorum kimseye. Arkadaşın olsak bir şey değil de, başkasının müzik zevkine laf atmak senin haddine mi? Kendini üstün mü sandın? Asıl komik olan bu davranış şekli işte. Ezerler senin gibileri. Black Metal’le ezerim. Black Metal’i anlayamadan etmeden saçmalık olarak yaftalamayı, dinleyenlerine çocuk gibi sataşmayı bırakmanı ve olgun davranmanı tavsiye ediyorum. Şu yorumu atmayı hiç istemiyordum da çok gıcık oldum o gün sana, atmazsam içimde kalacak. Başka cevap atmayacağım konuya. Aşağıdaki güzel yorumu da paylaşıp gidiyorum ve black severlere de sevgilerimi yolluyorum.

Çok vahşi ya da satanist grupları dinleyememe sorunsalı

İlgilenen olursa da aşağıdaki bağlantıda yer alan konumdaki en son yoruma bir sürü Black Metal parçası koydum. Biraz abartıp çok video koymuşum. Buraya da birbirlerinden farklı gruplardan beş şarkı bırakıyorum. İyi akşamlar.

https://forum.donanimhaber.com/wittr-in-muzik-kutusu--131695456-2

yuh ben ne demişim sana böyle uzun uzun yazdıracak kadar :D neyse müzik demeye dilimin varmayacağı bir tür için daha fazla yazmayacağım :) bir if rain is what you want açıp transa geçeyim

• Enthris kullanıcısına yanıt

Çok güzel be
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hupogrammos

Çok güzel be

Slipknot seviyorsanız gojira da dinleyin hocam.The Way of All Flesh albümünden özellikle oroborus ve a sight to behold u çok sevdim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Rust in Peace.

quote:

Çok güzel be

Slipknot seviyorsanız gojira da dinleyin hocam.The Way of All Flesh albümünden özellikle oroborus ve a sight to behold u çok sevdim

Hocam slipknot'u seviyorum da, bağırmasalar daha iyi bence. O ne öyle böğürüyomuş gibi komik oluyor Tek eksisi o bence. Full düzgün söyleseler on numara beş yıldız grup. Yukarıda arkadaş da demiş, söz ve enstrüman kalitesi muazzam.

• quote:

Sorunsal dediğine göre bu durumdan pek hoşnut değilsin demektir diye düşünüyorum. Bu durumda bize de tavsiye vermek düşer

Sana son yılların belki de en başarılı black metal grubundan bir şarkı atacağım. Beğenmezsen dinleme zaten diğerlerini hiç sevmezsin. Teması satanizm değil, aksine ortodoksluk. Bu adamlar Ortodoks fanatiği. Bildiğin konserlerde ortodoks ayini yapıyorlar. İsimleri de zaten Ortodox kültüründe "peder" gibi bir şey. Tabii ki ruhani liderler için kullanılır.

Konser videosu:

Normalde konserleri ses kalitesinden dolayı pek sevmem. Ancak şu konseri izlemek için neler vermezdim

Fena değilmiş hocam hiç black gibi durmuyor.Black metalin nefret ettiğim şeyleri şu;

Anlamsız davullar.Bazı gruplarda davulun sesinden gitaro duyamıyorum ve davullar gelişigüzel çalınmış gibi geliyor.Önceki sayfada gorgoroth un şarkısı öyle mesela.

Kirli gitar soundu.Bundan da hiç hazzetmiyorum çok kötü geliyor.

Vokaller.Vokallerden hiçbir şey anlamıyorum ve gürültülü geliyor.

Aşırı ofansif grup üyeleri ve sözler.Öncelikle sözleri okuyunca dehşete kapılıyorum ve kendimi kötü hissediyorum.Çok vahşi sözler var, nasıl bir ruh halinde olduğunu merak ediyorum o insanların.Çoğu da arıza insanlar; varg vikernes, dead, euronymous, gaahl vs vs.Biri diğerini öldürür diğeri intihar eder hepsi kilise yakar öbürü sahneye hayvan leşiyle çıkar.

Son olarak black metal zaten dinlemem dinlemek de istemem de konuyu aslında thrash metal grupları için açmıştım

• quote:

quote:

quote:

Çok güzel be

Hocam slipknot'u seviyorum da, bağırmasalar daha iyi bence. O ne öyle böğürüyomuş gibi komik oluyor Tek eksisi o bence. Full düzgün söyleseler on numara beş yıldız grup. Yukarıda arkadaş da demiş, söz ve enstrüman kalitesi muazzam.

Ama hocam o rifflere clean vokal yaparsan komik kaçmaz mı

Aslında ben seviyorum bu tür vokali, ne brutal ne clean tam arası bir vokal.Sert müzik seviyorum ama brutalden de hazzetmiyorum böyle olunca güzel oluyor.Pantera da bunun gibi.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Çok güzel be

Aslında ben seviyorum bu tür vokali, ne brutal ne clean tam arası bir vokal.Sert müzik seviyorum ama brutalden de hazzetmiyorum böyle olunca güzel oluyor.Pantera da bunun gibi.

Hocam brutal clean ne demek, mazur görün çok dinlemem bu tarz da.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Çok güzel be

Hocam brutal clean ne demek, mazur görün çok dinlemem bu tarz da.

https://youtu.be/EC1r2ac69Sg 0.55 ten itibaren brutal yapıyor.Clean ise normal sesle söylemek

• çare dsbm

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Slayer konu olarak rahatsız edici konular işliyor ama genel olarak bir rahatsız edicilik yok şarkılarında. O konuda ön yargınızı kırarsanız slayer'ı, çok rahat dinlersiniz.

Satanizmden rahatsız oluyorsanız black metal olarak Immortal dinlemelisiniz. Adamlar troll black metal yapıyor . Eğer yine rahatsız olursanız siz black metal sevmiyorsunuz demektir.

Cradle of Filth'in de Temptation diyr bi şarkısı var eğlenceli bir şey. İlk onu dinle, kulağın alışırsa Nymphetamine Fix, Foetus Of A New Day Kickin gibi şarkıları dinleyebilirsin. Black metal olarak öberebileceğim diğer bir grup da Dimmu Borgir. Zamanında çok dinlerdim.

• Bütün zevkini değiştirecek parça
  • quote:

Orijinalden alıntı: Opethian v2

Slayer konu olarak rahatsız edici konular işliyor ama genel olarak bir rahatsız edicilik yok şarkılarında. O konuda ön yargınızı kırarsanız slayer'ı, çok rahat dinlersiniz.

Satanizmden rahatsız oluyorsanız black metal olarak Immortal dinlemelisiniz. Adamlar troll black metal yapıyor . Eğer yine rahatsız olursanız siz black metal sevmiyorsunuz demektir.

Cradle of Filth'in de Temptation diyr bi şarkısı var eğlenceli bir şey. İlk onu dinle, kulağın alışırsa Nymphetamine Fix, Foetus Of A New Day Kickin gibi şarkıları dinleyebilirsin. Black metal olarak öberebileceğim diğer bir grup da Dimmu Borgir. Zamanında çok dinlerdim.

İmmortal ı müzikal anlamda beğendim ama nedense vokalleri sevemiyorum.Belki de alışkanlıkla alakalıdır.Cradle of filth in de o son yazdığınız şarkısındaki scream yapılan yerler dışındaki yerlerini sevdim.Diğer iki parçayı cidden beğendim konu da rahatsız edici değil indiricem onları.

Dimmu borgir e de bi ara bakmıştım da onlar da vahşi geldi yine de sağolun hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: Steven Wilson

Bütün zevkini değiştirecek parça

Baştaki kusmalı vokaller tam bi şaheser hocam

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Steven Wilson

Bütün zevkini değiştirecek parça

Baştaki kusmalı vokaller tam bi şaheser hocam

Teşekkürler, diğer şarkılarımıza da bakabilirsin.

• Muhteşem olmuş. Hele o vokaller off of
  • quote:

Orijinalden alıntı: speedyturtle

Muhteşem olmuş. Hele o vokaller off of

Sağolun, böyle yorumlar almak bizi mutlu ediyor.
  • Freakk F kullanıcısına yanıt
    Hocam bu yorumu yazdığımdan beri Sound of Perseverance albümünü dinliyorum, inanılır gibi değil ama en sevdiğim albümlerden biri şu an Kötü 1 tane şarkı yok, zaten painkiller coverını söylemiyorum bile :D Onun dışında

Voice of the Soul tam bir başyapıt. Ağlayasım geliyor dinlerken. Diğer albümlerden de beğendiklerim var da vokaller garip geliyor diğer albümlerde, symbolic e bakıcam orda scream var galiba

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Black Paradise dinleyin arkadaşlar, her şey daha farklı olacak!
  • Sound of Perseverance sevdiysen Symbolic'te seversin, Empty Words...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.