Şimdi Ara

Çok mutsuzum bu aralar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
2
Favori
867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Düşünmemeye çalışıyorum bazı şeyleri.Bu aralar çok kafaya takıyorum.Ne yapsam hemen sıkılıyorum.İnancımı kaybetmiş gibiyim.Annemlerde bu durumun farkına vardı soruyorlar ne oldu diye kendim bile bilmiyorum ne olduğunu çok mu sıkıldım bu hayattan çok mu bunaldım yoksa eskisi gibi yapamıyor muydum kapayamıyor muydum gözlerimi gerçeklere görmemezlikten gelemiyor muydum?Geçen sene enerjik bir insandım spor yaparken arkadaşlarımla vakit geçirirken spor yapmayı çok severim artık onun için bile istek yok içimde tatmin olamıyorum hiçbir şeyden.Anlatmak istedim bunları,birazcık yazmak aynı durumda olanlar varsa konuya bekliyorum hayatından memnun gerçekleri görmeden yaşayanlar gelmesin lütfen.

• Mastürbasyon mu yaptın ?
  • Benzer durumdayım bu aralar yaşama amacımı çok sorgular oldum.Ne kadar çalışırsam çalışayım ne yaparsam yapayım dünyada geçici başarılar dışında bir şey başaramayacağımı düşünüyorum öyle olunca da motivasyon eksikliğim oluyor.Hiç bir şey yapmak istemiyorum.Umarım bu ruh hali geçicidir.
  • Hocam aynı şeyleri paylaşıyoruz çok kötü bir şey forumdan en yakın arkadaşımda aynı durumda aynı sınıftayız geçicidir söylediğin gibi umarım.Geleceğim hakkında sorgulamaya başladım.Geçmişte yaptığım şeyler hakkında insan sorguladıkça daha kötü oluyor ama bi kere başlayıncada duramıyor.
  • Boş durmaktan da olabilir. Yeni uğraşlar bulmaya çalış kendine, en azından kitap okuyabilirsin.
    Ayrıca pozitif bir insan olmaya gayret et, sebepsiz yere boşluğa düşmek yerine hem kendine hem çevrendeki insanlara moral veren, faydası dokunan biri olmaya çalış.
    İnancına biraz daha önem verebilirsin. Tanımadığım için aklıma gelenleri yazıyorum, arada bir herkese oluyor bu tip durumlar.
  • Sağol hocam deniyeceğim.Fakat bugünü örnek vereyim sabah moralim bozuktu ilk 4 ders filan sonra rahatladım biraz gülmeye filan başladım mutlu olduktan sonrada çocuklaşma filan diyorlar kalplerini kırmakta istemiyorum içime atıyorum mutlu olsak bi türlü olmasak bi türlü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Slippery Roach

Düşünmemeye çalışıyorum bazı şeyleri.Bu aralar çok kafaya takıyorum.Ne yapsam hemen sıkılıyorum.İnancımı kaybetmiş gibiyim.Annemlerde bu durumun farkına vardı soruyorlar ne oldu diye kendim bile bilmiyorum ne olduğunu çok mu sıkıldım bu hayattan çok mu bunaldım yoksa eskisi gibi yapamıyor muydum kapayamıyor muydum gözlerimi gerçeklere görmemezlikten gelemiyor muydum?Geçen sene enerjik bir insandım spor yaparken arkadaşlarımla vakit geçirirken spor yapmayı çok severim artık onun için bile istek yok içimde tatmin olamıyorum hiçbir şeyden.Anlatmak istedim bunları,birazcık yazmak aynı durumda olanlar varsa konuya bekliyorum hayatından memnun gerçekleri görmeden yaşayanlar gelmesin lütfen.

+1 aynı durumdayım

• 16-17 yaşlarındasın galiba. hayat o yaşlarda, kendini geliştirmen için adım bekler senden. yani sadece okumak (onun da hakkını veren yok, kimse yok. oturup sınav sistemine kasmak okumak demek değil malesef) ve varsayılan olarak çoğu insana gelen aşık olma alışlkanlığını gerçekleştirmekle devam ediyorsa hayat, gerçekten mutlu olamaman normaldir.

herkesin farklı eğilimleri olabilir, en az bir konuda daha uğraşı vermelisin. kitap, edebiyat, şiir, spor, müzik, resim, heykel, siyaset vs... birçok seçenek var, seni mutlu eden bir uğraşıyla mutlaka uğraşmalısın. belki şuan bir şeyle uğraşıyorsundur, ama seni tatmin etmiyor görünüşe göre. seni tatmin edecek şeylere yönelmelisin. ben o yaşlarda şimdiki ideolojimi ve tarih görüşümü örmeye başladım, eğitim ve şimdi de mesleğimin yanında tüm konsantrasyonumu da bu işe verdim. hiçbir zaman boşa yaşadığımı düşünmüyorum, çünkü her zaman daha ileriye götürmem gereken bir uğraşımın olduğunu biliyorum.

aynı şekilde bir baterist, gitarist, tromboncu (bu hep içimde kaldı), şair, yazar, atlet... aklına gelebilecek herkes için hep bir hedef vardır, kendisini tatmin edecek. bir şey olacağından değil, kendin zamanı geçirmek istediğin gibi geçireceksin. her zaman, ulaştığın seviyeden daha yükseği olacak önünde. maradona, pele, zidane olmadığın sürece önünde her zaman atılacak fazladan bir adım olacak :) bu da sana yaşama enerjisi verecek.

• 2-3 ay öncesine kadar ben de öyleydim zamanla geçti hatta daha iyi gibi hissediyorum, ygs'den sonra spora başlıyorum kısmetse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hashus1099

16-17 yaşlarındasın galiba. hayat o yaşlarda, kendini geliştirmen için adım bekler senden. yani sadece okumak (onun da hakkını veren yok, kimse yok. oturup sınav sistemine kasmak okumak demek değil malesef) ve varsayılan olarak çoğu insana gelen aşık olma alışlkanlığını gerçekleştirmekle devam ediyorsa hayat, gerçekten mutlu olamaman normaldir.

herkesin farklı eğilimleri olabilir, en az bir konuda daha uğraşı vermelisin. kitap, edebiyat, şiir, spor, müzik, resim, heykel, siyaset vs... birçok seçenek var, seni mutlu eden bir uğraşıyla mutlaka uğraşmalısın. belki şuan bir şeyle uğraşıyorsundur, ama seni tatmin etmiyor görünüşe göre. seni tatmin edecek şeylere yönelmelisin. ben o yaşlarda şimdiki ideolojimi ve tarih görüşümü örmeye başladım, eğitim ve şimdi de mesleğimin yanında tüm konsantrasyonumu da bu işe verdim. hiçbir zaman boşa yaşadığımı düşünmüyorum, çünkü her zaman daha ileriye götürmem gereken bir uğraşımın olduğunu biliyorum.

aynı şekilde bir baterist, gitarist, tromboncu (bu hep içimde kaldı), şair, yazar, atlet... aklına gelebilecek herkes için hep bir hedef vardır, kendisini tatmin edecek. bir şey olacağından değil, kendin zamanı geçirmek istediğin gibi geçireceksin. her zaman, ulaştığın seviyeden daha yükseği olacak önünde. maradona, pele, zidane olmadığın sürece önünde her zaman atılacak fazladan bir adım olacak :) bu da sana yaşama enerjisi verecek.

Hocam okurken bile mutlu oldum çok teşekkürler moral oldu bu benim için kesinlikle deniyeceğim

• Nedense bende de var ondan bu aralar intihar gunah olmasa gitmistim simdiden.
    Sanirim bahar geldi mevsimsel degisimden kaynaklaniyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Slippery Roach

quote:

Orijinalden alıntı: hashus1099

16-17 yaşlarındasın galiba. hayat o yaşlarda, kendini geliştirmen için adım bekler senden. yani sadece okumak (onun da hakkını veren yok, kimse yok. oturup sınav sistemine kasmak okumak demek değil malesef) ve varsayılan olarak çoğu insana gelen aşık olma alışlkanlığını gerçekleştirmekle devam ediyorsa hayat, gerçekten mutlu olamaman normaldir.

Hocam okurken bile mutlu oldum çok teşekkürler moral oldu bu benim için kesinlikle deniyeceğim

• quote:

Orijinalden alıntı: Bay çene

Mastürbasyon mu yaptın ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.