Şimdi Ara

Çok bilindik bir sorun fakat çözüm yok! Yardım Lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar günlerdir okumadığım yer kalmadı. Bir türlü bu soruna çözüm bulamıyorum..

4-5 farklı laptop i-phone, android telefonlar, windows telefonun bağlandığı kablosuz ağa benim laptopum ne yaptıysam bağlanmıyor.

Detaylar

1-) Normalde laptopum ile her türlü açık ağa bağlanabiliyordum. Bu ağa gelene kadar hiç bir ayar değişikliği yapmadım.

2-) Modemden mac filtreleme seçeneğini kapattım

3-) Statik ip ile denedim

4-) Kablo ile bağladığımda hiç bir sorun yok hemen bağlanıyor.

5-) Ağ şifresini doğru girdiğimden eminim. Çünkü aynı şifreyi başka laptopa yazınca sorunsuz çalışıyor.

6-) Durum internete girip sayfa açamamak değil. Laptopun ağa hiç bağlanamaması.

7-) Ağa bağlanan diğer laptoplar gibi bende windows 7 kullanıyorum. Herhangi bir virüs programı kullanmıyorum

8-) Sinyal kalitesi mükemmel modeme çok yakınım.

9-)Wireless driverımı kaldırıp tekrar yükledim.

Kısaca:
    Benim laptop başka ağlara kolayca bağlanabiliyor, başka laptoplar söz konusu modeme kolayca bağlanıyorlar. Fakat benim laptop ile söz konusu modem arasında bağlantı kurulamıyor.

Selamlar, Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msdemir -- 31 Ocak 2012; 3:32:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: msdemir

Arkadaşlar günlerdir okumadığım yer kalmadı. Bir türlü bu soruna çözüm bulamıyorum..

4-5 farklı laptop i-phone, android telefonlar, windows telefonun bağlandığı kablosuz ağa benim laptopum ne yaptıysam bağlanmıyor.

Detaylar

1-) Normalde laptopum ile her türlü açık ağa bağlanabiliyordum. Bu ağa gelene kadar hiç bir ayar değişikliği yapmadım.

2-) Modemden mac filtreleme seçeneğini kapattım

3-) Statik ip ile denedim

4-) Kablo ile bağladığımda hiç bir sorun yok hemen bağlanıyor.

5-) Ağ şifresini doğru girdiğimden eminim. Çünkü aynı şifreyi başka laptopa yazınca sorunsuz çalışıyor.

6-) Durum internete girip sayfa açamamak değil. Laptopun ağa hiç bağlanamaması.

7-) Ağa bağlanan diğer laptoplar gibi bende windows 7 kullanıyorum. Herhangi bir virüs programı kullanmıyorum

8-) Sinyal kalitesi mükemmel modeme çok yakınım.

Selamlar, Saygılar

Ben o sorunu çözdüm usta modemin güvenlik koruma düzeyi WPA1/WPA2 ortak modu'dur.Orayı wep yaparsan düzelir

• Üstad o konuya biraz bakıyorum da güvenlik konusunda biraz sıkıntılılı gibi.. Kırma ile ilgili bi sürü video var ortalıkta. Olmazsa yine mecburen onu deneyecm.. Saolasın
  • Güvenlik Türünü WEB değilde diğer seçenekleri yapar mısın. AES ve diğer PSK seçenekleri değiştirir misiniz? Eğer sadece web şifreleme ile girebiliyorsanız bu şekilde devam edebilirsiniz. Ama bu şifreleme türlerini kırmak basittir. Ama çaresi vardır mac filtreleme yaparsınız olur biter
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhand28

Güvenlik Türünü WEB değilde diğer seçenekleri yapar mısın. AES ve diğer PSK seçenekleri değiştirir misiniz? Eğer sadece web şifreleme ile girebiliyorsanız bu şekilde devam edebilirsiniz. Ama bu şifreleme türlerini kırmak basittir. Ama çaresi vardır mac filtreleme yaparsınız olur biter

Hocam wep 64-128 ve wpa with radius seçenekleri var bu 3com modemde.. Wep şifrelemeye de geçemiyorum. Çünkü modem bize ait olmasına rağmen bilgimiz dahilinde bağlanan bi çok insan var. 13 haneli wep şifresine geçiş çok zahmetli bi iş oluyor benim için.. Eğer mac şifreleme için bağlanacak bilgisayar ve telefonların mac adreslerini önceden modeme kaydetmek gerekiyorsa o daha sıkıntılı. Yani bi nevi bir çok kişinin bağlandığı ortak ağ gibi buna uygun bi çözüm bulmam lazım hocam.

• Bir çok kişinin kullanması biraz sıkıntılı. Çünkü bir ayar değiştirdiğinizde o kadar kişi ile yüz göz olacaksınız. Bu seçeneklerden başka birşey gelmiyor aklıma. Bilgisayarınız Wireless Driver yada ayarlarında problem olabilir mi. Driveri kaldırıp tekrar kurmayı denedin mi? Tüm ayarlarını sıfırlayın wlan'ın
  • başka ağları görebiliyormusun. (kablosuz ağ kapalı olabilir)?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhand28

Bir çok kişinin kullanması biraz sıkıntılı. Çünkü bir ayar değiştirdiğinizde o kadar kişi ile yüz göz olacaksınız. Bu seçeneklerden başka birşey gelmiyor aklıma. Bilgisayarınız Wireless Driver yada ayarlarında problem olabilir mi. Driveri kaldırıp tekrar kurmayı denedin mi? Tüm ayarlarını sıfırlayın wlan'ın

Aynen hocam bir çok kişi etkilenecek ayar değişikliğinden çok sıkıntı.. Driver'ı windows7 kendi buldu acaba bu noktada bir sorun olabilir mi ? Fakat hiç bir ayar değişikliği yapmadan başka ağlara bağlanabiliyorum. Driverı kaldırıp tekrar yüklemeyi de denedim. Çözüm yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dirgen

başka ağları görebiliyormusun. (kablosuz ağ kapalı olabilir)?

Yok hocam başka ağlara sorunsuz bağlanabiliyorum. Sadece kendi ağıma bağlanamıyorum. Başka bilgisayarlarda sorunsuz bir biçimde benim ağıma bağlanabiliyorlar..
  • otomatik ip almadan kendin elle bir ip belirle.
    birde bunu dene
  • quote:

quote:

Yok hocam başka ağlara sorunsuz bağlanabiliyorum. Sadece kendi ağıma bağlanamıyorum. Başka bilgisayarlarda sorunsuz bir biçimde benim ağıma bağlanabiliyorlar..

Telefonun markası Samsung mu?
  • quote:

otomatik ip almadan kendin elle bir ip belirle.
    birde bunu dene

Onu daha önceden denemiştim hocam sonuç yok..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerek46

quote:

quote:

Telefonun markası Samsung mu?

Telefon değil laptop ama htc ve iphonelar bağlanabiliyor..
  • Selam,

Sanırım adsl modeme bağlanmaya çalışıyorsun?

Eğer sorunun buysa kablosuz ağ frekansını 9 a çeker misin? Şuan muhtemelen otomatik.

Bu gibi durumlarda kullanmış olduğunuz cihaz bilgilerini (Airties 6372SO vs.) sizi yönlendirme imkanımız olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: barbarosbal

Selam,

Sanırım adsl modeme bağlanmaya çalışıyorsun?

Eğer sorunun buysa kablosuz ağ frekansını 9 a çeker misin? Şuan muhtemelen otomatik.

Bu gibi durumlarda kullanmış olduğunuz cihaz bilgilerini (Airties 6372SO vs.) sizi yönlendirme imkanımız olabilir.

airties 6372 modemini kullanmaya başladım. bilgisayardan wireless olarak sorunsuz bağlanabiliyorum. ancak hd2 ne yaptıysam wireless bağlantıyı görmüyor. etraftaki başka wireless bağlantılarını görüyor ama benim bağlantımı görmüyor. başka bir cep telefonu ile wireless olarak modeme rahat bağlanıp nete girebiliyorum.

böyle bir sorunum vardı, senin dediğin gibi frekans kanalını 9 a çekince anında gördü.. çok teşekkür ederim...
    peki bu frekans kanalını değiştirmek bi skıntı çıkartır mı acaba??

• quote:

quote:

otomatik ip almadan kendin elle bir ip belirle.
    birde bunu dene

Onu daha önceden denemiştim hocam sonuç yok..

Denetim Masası>Tüm Denetim Masası ÖğeleriA>ğ ve Paylaşım Merkezi>bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin> e gelin orada kablosuz ağ bağlantısı nı silin
    yeniden oluştuğunda kendi ağınıza girin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.