Şimdi Ara

Çok az bütçem ile bir pc toplamak istiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba herkese öncelikle şuan kullandığım kasadan birkaç parça alarak üzerini tamamlamayı düşünüyorum ve sizlerden yardım almak üzere konu açmış bulunmaktayım bilgisi olan kişilerden yorumlar bekliyorum şimdiden teşekkür ederim şöyle başlıyım,

1-Kasamdan alıcağım ilk öncelikli parçaları kestirdim eski bir kasa zaten.

500W Psu markası codegen yaklaşık 8 aydır kullanıyorum.
    1 TB HDD Western Digital WD aktarım 32 mb
    DVD RW çift katmalı okuyup yazıyor diyim super rite master yaklaşık 4 senedir kullanıyorum.

Param az olduğu için şimdilik Sıfıra bulup aldığım 8 aydırda kullandığım 8800GT Alpha gun edition ekran kartını kullanıcam ileride iyisini alırım.

2-Vatan Bilgisayarda bir kaç parça temin etmek istiyorum bütçem el verdiğince birşeyler seçtim.

Anakart-ASUS M5A78L-M/USB3 AMD 760G/SB710 AM3+ DDR3 2000MHz(O.C.) HDMI&DVI
    İşlemci-AMD FX X6 6100 Soket AM3+ 3.3GHz 14MB Önbellek 32nm İşlemci (6 Çekirdek olması biraz cazip geldi kullanıcı yorumlarıda olumlu yönde )
    Kasa-EVEREST RAMPAGE 75 GAMİNG USB 3.0 LED FANLI MidT ATX SİYAH KASA (Tasarımına büyülendim havalandırma sistemide güzel )
    Ram-GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram (Ram seçtim fakat pek bilgim yok fiyatına göre daha uygunu ve iyiside olabilir )

SS için tıkla

Şimdi asıl sorularıma geleyim,

1-Doğru bir sistem olmuşmu ?
    2-500W Psu bu parçalar için yeterlimi ?
    3-Ekran kartı anakart için problem yaparmı ben eski kasama bunu yeni taktığım için eski kartım 64 bit'di bu kart 256 bit olduğu için ısı derecesi boşta 75-70 derece kart yanıyor resmen bu anakartda ısısı düşermi sizce ?

Son birkaç birşey daha sormak istiyorum biliyorum çok şey yazdım.

Ben bütçemi max kullandım eğer daha düşük fiyat kartlı bir sistem toplayabilirsem önerilerinizi alabilirim.
    Birde sahibinden'de pc'ler satılıyor hazır şu ilana bakarsanız hiç uğraşmada onamı geçsem diye'de düşünmüyor değilim ama ginede bilinçli hareket etmek lazım cevaplarınızı bekliyorum okuma zahmeti edip yardımcı olanlardan allah razı olsun.

İlan'da budur.
    899 TL Fakir Gamer Kasası için Tıkla.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.