Şimdi Ara

Çok Acil Yardım Şifre Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba ben yurt dışındayım ve en son 2010 yılında girdiğim için şifrem hiç olmadı. Şimdi de başvuru yapmak istiyorum ama kendi sitesinden başvuru yap dediğimde şifre istiyor. Ben de 1 şubatta döneceğim için 15 Ocak son günü kaçırıyorum. Şifre sadece adaya veriliyormuş.
    Şifre denilen şey sınava girmek için bir engel mi yoksa daha sonra da alabililir miyim ? Bugün 40 TL babam yatıracak ama şifre çok kafama takıldı.
    Türk vatandaşıyım ve bulunduğum yerde formları doldurup babama göndermek istiyorum. Şifrem maalesef yok

• Ösymnin sitesinde başvuru yapılabilecek merkezler var galiba ordan alınıyor şifre. Bir de fotoğraf çekiyorlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • SturdyHead S kullanıcısına yanıt
    hocam sizin şifreniz var muhtemelen hatırlamıyorsunuz şifremi unuttum bölümden bulabilirseniz bir deneyin veya 2010 başvuru formları filan duruyorsa evde ondan bakabilirsiniz
    gerçi sizin kayıtlı fotoğrafınız olmadığı için şifrenin önemi yok(son 2,5 yıl içinde herhangi ösym sınavına girdiyseniz fotoğraınız vardır)
    size postayla başvur seçeneği kalıyor

c ) Postayla Başvurular
    Başvuruların yapılacağı tarihler arasında zorunlu askerlik görevini yerine getirme, sürekli ve ağır hastalık,
    tutukluluk/hükümlülük veya yurt dışında bulunma (eğitim, tedavi vb.) gibi bir nedenle başvuru merkezine gitmesi
    mümkün olamayan adaylar, aşağıdaki belgeleri bir dilekçe ekinde ÖSYM’ye ulaştırmalıdır. 2014-ÖSYS’ye başvuru
    süresi içinde ÖSYM'ye ulaşmayan belgeler ile Aday Başvuru Formu üzerinde eksik bilgilerin yer aldığı belgeler
    kesinlikle işleme konulmayacaktır. Bu belgelerden biri bile eksik olan adayın posta ile başvurusu kabul edilmez.
     Doldurulmuş ve aday tarafından imzalanmış 2014-ÖSYS Aday Başvuru Formu
     Sürekli ve ağır hastalık, yurt dışında bulunma, zorunlu askerlik görevini yerine getirme vb. nedenlerini ve
    sürelerini belirten resmî bir belge (engelli/sağlık sorunu olan adaylar için sağlık raporu ve Sağlık
    Durumu/Engel Bilgi Formu)
     Eğitim bilgilerinin yer aldığı diploma, transkript, karne vb. onaylı bir belge
     Adayın kolaylıkla tanınmasını sağlayacak şekilde yüzü açık ve cepheden son üç ay içerisinde çekilmiş bir
    fotoğraf (Aday Başvuru Formuna iliştirilecektir.)
     Nüfus cüzdanı veya pasaportun onaylı bir örneği (Nüfus cüzdanında soğuk damga, son iki yıl içinde
    çekilmiş bir fotoğraf ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı; pasaportun süresi geçerli olmalıdır.)
     Başvuru/sınav ücretinin yatırıldığını gösterir dekont

• %100 eminim 2010 yılında şifre falan yoktu sadece TC numarası ile sonuçlara bakılıyordu. Zaten hatırlıyorum arkadaşının TC numarasını öğrenen sonucuna da ulaşabiliyordu. Şu anda yurt dışındayım ve 1 Şubat'ta uçak biletim. Neyse Form doldurup posta ile göndereceğim de ne güzel webcam ile foto çektirmek falan varken sırf kanser nedeni bunlar. Elim ayağıma dolaştı resmen.
    23 Mart'daki sınav için neden 15 Ocak son anlamıyorum ki ?
    Zaten kendi sitesinden baktım şifremi unuttum kısmına... İkide bir yanlış kimlik bilgileri diyor ve 100 kere denedim.
    Cüzdan seri sxx
    No 9xxxxx

olmuyor yani...
    Şimdi Çağrı Merkezini arayıp şifre talep edemiyor muyum lanet olsun ?
    öncelikle geçmiş olsun umarım sağlığınıza kavuşursunuz
    şifre benim bildiğim 2008den beri var daha önceki tarihlerde de olabilir orasını bilemiyorum her neyse şifre vardı ama pek kullanılmıyordu. 2011 veya 2012den sonra iyice geçerlilik kazandı.
    babanız türkiyede sanırım babanız herhangi bir liseden şifreyi alabilir ama yanında size ait kimlik veya benzeri birşey olması gerekiyor
    siz son 2,5yıl içinde herhangi bir ösym sınavına girmediyseniz(kpss,dgs,ygs filan) zaten bir başvuru merkezine gitmeniz gerekir yani şifrenizi bilseniz birşey farketmiyor

siz gerekli olan belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırlayıp gönderin kafanıza takmayın
  • Bütün cevaplar için teşekkürler. Şifre işi halloldu yani ben aradığımda vereceklermiş öyle öğrendim. Türkiye'yi aradığımda baya bir euro götüreceği için kontör alıp arayacağım bugün. Onun dışında diplomamı nüfus cüzdanımın ve vesıkalık fotomu v.s yarın posta ile göndereceğim
  • Ben KPSSye girerken 2008de şifre muhabbeti vardı.
    kaptan başvuru oldu mu?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.