Şimdi Ara

coğrafyadaki hatalı soru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar coğrafyadaki epirojenik hareketler sorusunun hatalı olduğunu düşünüp itiraz eden var mı sırf bunu öğrenmek için üye oldum cevap bekliyorum herkesten lütfen

• Bence sorun yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O soru hatalı değil kara içlerinde diyor yani karanın kütlesinde değişme olmuyor volkanik faaliyet olduğu zaman
  • Orojenik hareketlerle ya da volkanik faaliyetler sonucu yeni dağların oluşması, kara parçasının ağırlığının artmasına ve kara parçasının alçalmasına neden olur. E şıkkında verilen okyonus ve denizlerde derinliğin değişmesi ise epirojenik hareketin bir sonucudur bence yani cevap aslında bu olmalıdır yok mu hiç benim gibi düşünenler ??
  •  coğrafyadaki hatalı soru

Bunu soruyorsun sanırım. Soru hatalı değil, cevap C.

A seçeneğinde geniş ve kalın buzullar oluşursa kıta kabuğuna ağırlık yapıp batırır.
    B seçeneğindeki gibi okyanus tabanında tortullaşma olursa ağırlığı artar, okyaus tabanı batarken kara kütlesi yükselir.
    D seçeneğinde dış kuvvetlerin aşındırmasıyla karalar hacim kaybeder, ağırlıkları azalır ve alçalırlar.
    E seçeneğindeki derinlik değişimi de epirojenezle ilgili. Sonucu diyebiliriz fakat

Kara içlerindeki volkan aktivitesinin epirojenezle hiçbir alakası yok.

• evet bu sorudan bahsediyorum mesela şu linkten bakabilirsiniz epirojenik hareketlere neden olan etmenlere volkanik olayları da sebep sayıyorhttp://cografyahocasi.com/9-sinif/ic-kuvvetler-kita-olusumu-epirojenik-hareketler.html
  • arkadaşlar lütfen yorumlarınız önemli yok mu yanlış olduğunu düşünüp itiraz eden?
  • Soru doğru.En azından ben doğru yaptım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • up

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi benegi -- 27 Haziran 2015; 17:52:54 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.