Şimdi Ara

Coğrafya'da başarıya ulaştığınız ve tavsiye edeceğiniz bir yöntem var mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
5
Favori
895
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Birden fazla oynatma listesi var,siz youtubedan mı giriyorsunuz yoksa kendi sitesi mi var?

İzlediğiniz oynatma listesini pmden atanilir misiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sozelcidonanimhaber S kullanıcısına yanıt
    Kaldırılmış şu an stoklarda yok

• oğuz.10 kullanıcısına yanıt
    Palmeyi bitirdim geçen yıl da bana çok etkisi olmadı. Belki sana olur.

• Dh kızı kullanıcısına yanıt
    Bakalım ikisinden birini alırım teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: sozelcidonanimhaber

Ezbermis, kartmiş falan filan geç bunları. Sana öyle bir noktadan çıkarıp yorum sorar ki 40 tane coğrafyacı gelse çıkaramaz...

Aç yavuz tunayı al önüne defter kalemi adam ne anlatıyorsa not al. Sonra git palme konu özetli kitabı al ordan sözel olarak konuyu oku ögrendiğin şeyin ne olduğunu gör. Aç kitabı başla soru çözmeye. İlk başta her şeyi yanlış yapacaksın. Yanlışını göre göre doğrusunu anlarsın zaten. Mantıktan başka bir şeye ihtiyacın yok. Soru çözerken kendinle savaşma, gerektiği yerde kitaptı, notlardı al önüne baka baka çöz. Soru çözmeden asla öğrenemezsin. Savaş meydanı denemelerdir. Hadi kolay gelsin

Hocam palme cografya cok eksik degil mi ? Mfci olmama ragmen eksik geliyor bana

• Bilgi kısmından bahsetmediğimiz ortada. Arkadaş bir TM olarak hic coğrafya yapamadığını, teşebbüsleri olduğunu fakat tam anlamıyla çalışmadığını belirtmiş. Coğrafyayı kartlardan değil de kitaplardan öğrenen her insan ilk kısmın mantığa dayalı "teknik bilgi" olduğunu dolayısıyla konuyu öğrenen herkesin ekstra "ezber" bilgiye ihtiyaç duymadan yalnızca bildikleriyle yorum yaparak soru çözebileceğini bilir.

Burada arkadaşımızın ezber bilgiye değil öncelikle doğru bilgiye ihtiyacı var. Ben de ona göre izlemesi gereken yolu söyledim. Yoksa gerektiği yer de ben de ezber çalışması yapıyorum ama coğ diğer derslere göre çok daha az ezber isteyen bir ders. Bunu çok ve doğru soru çözerek anlayabilirsiniz. Ezber sandığımız pek çok kısmı aslında dogru yorumlar yapılarak gayet mantıksal şekilde cevaplandırabiliyoruz. Bu yüzden her şeyden önce kolaya kaçmak yerine kendisini öğrenmeye vermesi gerekir. Sonra ÖSYM isterse bin bir farklı soru tarzı çıkartsın bu şekilde çalışan birisi her türlü götürür.

Gecen yıl ygs, cog 1-2 dahil toplam 4 yanlisim var. İki soru zaten çok muallak tartışılan sorulardı. Cog seviyorum, bildiklerimi aktarmaya çalışıyorum. Ben başlarken ekvatorun yerini bilmiyordum. Azim gerekiyor sadece.

• Haxron H kullanıcısına yanıt
    Ben yeterli buluyorum ama zaten konu özetli kitap o açıdan bakmak gerek. Sorularda karşılaşacağın çoğu şeyi sana veriyor. Tek basına o yetmeyebileceği için videolardan da dinleyin diyoruz. Eğer aklına yatmazsa palme'nin düz konu anlatım kitabi var a-b diye ayırdığı. Ya da finale bakabilirsin. O aşırı detaylıdır.

• sozelcidonanimhaber S kullanıcısına yanıt
    Eyvallah

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.