Şimdi Ara

Coffe Lake islemci ve anakartlar ne zaman?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir de z370 prime + 8700K ortalama kac tl olur? Ve Ryzen'i satip gecmrye deger mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Fiyat Kabylake ile aynı olur eylülde çıkacak diyorlar ve ryzenden 144 hz oyunculuk için geçilir öyle bir planın yoksa ryzen 2 ve icelake bekle derim nm küçülecek çünkü ben öyle yapacağım ben de 1700 kullanıyorum.
  • Bir nesil sonrasinin islemcisine hem de anakart masrafina rağmen geçmek için ne gibi bir sebebiniz var merak ettim. Ben olsam ve muhtemelen kim olsa o platformda o islemciyle kalir ve en son platformun son islemcisiyle upgrade edip omru bitene kadar kullanir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sizin için bu güncellemenin hayati derecede ilgilendireceğini sanmıyorum zaten sistemi yeni dizmişsiniz Güle güle kullanın.
  • ryzen'i satıp geçmeye değmez, mevcut sistem her türlü ihtiyacı görür.
  • Ryzenden geçiş yapmak istemenin amacı nedir?

Coffe lake'ın vadettiği bir şey yok. Önceki nesilin 2 core fazlası işte.

Ryzenler yeni sayılsa da en azından belli bir zaman geçti bazı şeyler yerine oturdu, yıl sonuna kadarda tamamiyle stabil bir duruma gelecek.

Coffe lake'ların ne olduğu belirsiz, i7 7700k daki sıcaklık sorunları belli, coffe lake'ta da tim değişmiyor üstüne çekirdek sayısı artıyor yeni sıcaklık sıkıntılarının gelip gelmeyeceğide muamma.

İyi düşünün coffe lake'lar parasını kesinlike hak etmeyen işlemciler olacak, z270 soketlere uyumlu olsaydı belki değerlendirilebilirdi ama soketin değişmesiyle birlikte avantaj kayboluyor.
  • Bu sorunu sormak için çok erken değilmi? Daha ortada test falan yok.Bana sorarsan zaten ryzen 1700 almışsın boşuna masraf yapma.Keşke 8 serisini bekleseydin.
  • Mevcut anakartınız büyük ihtimalle Ryzen 2. nesli de destekleyecek hiç gereği yok bana göre platform değişmenin. İleride güncel işlemciyi takar devam edersiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.