Şimdi Ara

Codegen Ultmix 88 Root & Unroot

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
5
Favori
2.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tableti root etmeyle ilgili birsürü şey yazıldığı için bir konu açmaya karar verdim.
    Öncelikle buradan UnlockRoot programını indiriyoruz: UnlockRoot(Bunu indirdikten sonra kendi indirme yöneticisyle indiriyor programı )
    Buradan da işimize yarayacak olan xaomi driverlarını indiriyoruz : Xaomi Driver
    Bunları indirdikten sonra neler yapacağımızı adım adım anlatacağım :

1) Tabletimizin Usb hata ayıklama modunu açıyoruz (Ayarlar-Geliştirici Seçenkleri)

2) İnterneti olan bir bilgisayara bağlıyoruz ve driverları otomatik yüklüyor.Rockship usb yazan bir kaçtane driver ı internet aracılığıyla windows update den indiriyor.Unutmadan söyleyeyim Ultimix 88 yazan driver ı yükeleyemiyor.Endişelenmeyin.

3) İndirdiğimiz "xiaomi_usb_driver.rar" ı bir klasöre çıkarıyoruz.

3 )Aygit yöneticisini açıyoruz.Orda "Ultimix 88 " yani bizim tabletin üzerinde soru işareti olacaktır.Sağ tıklayıp "Sürücü Yazılımını Güncelleştir " diyoruz.Daha sonra çıkan ekrandan " Sürücü yazılımı için bilgisayarı tara" seçeneğini seçiyoruz.Çıkan pencrerden Xaomi driver ın olduğu klasörü seçiyoruz ve ileri diyoruz.Birkaç dk sonra usb driver başarıyla güncellenmiş olacak.

4 )UnlockRoot programını yönetici olarak açıyoruz.Root butonuna tıklıyoruz.Çıkan pencereden tabletimizi seçiyoruz ve tamam diyoruz.2-3 dk arasında Root işlemi bitmiş oluyo.

Not:Bende kendiliğinden yeniden başlatmadı.Altta adımları göseriyor.Ordan baktım succes yazıyordu.Yani root işlemi bitmişti.Tablet de tepki vermeyince açma-kapama tuşuna uzun basarak kapttım ve tekrar açtım.Açıldığında Root olmuştu.

Öneriler:
    Windows 7 32 bit işletim sistemi olan bir bilgisayarda yükleyin.Etki eder mi bilmiyorum ama Bilgisayarın güncelleştirmelerinin tam olduğuna emin olun.
    Bu işlemi mutlaka internet olan bir bilgisayarda yapın.

Ben bu şekilde tek seferde sorunsuzca root ettim tabletimi.Sizede Kolay Gelsin...

Daha sonra SS'lerle desteklemeye çalışacağım konuyu

• ewet bu konu cok iyi olmus tesekkurlr

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • root yapinca neler oluyor bilmiyorumda...?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre_bayam

root yapinca neler oluyor bilmiyorumda...?

Root nedir, ne değildir araştir bi istersen hocam.
    Elinin altinda google var bi bakiver

• az önce tabletimi anlattığın şekilde kolay ve sorunsuz bir şekilde rootladım çokta iyi oldu zaten ne telefon nede tablet rootlanmadan kullanılmamalı :) ilk rootumu xperia p telime yapmıştım korka korka ama rootladıktan sonra ne kadar iyi bişey olduğunu anladım.

bu arada tabletine bir sürü oyun yüklemişsin aslında onlarıda bizle paylaşsan cok iyi olur googleden aradığımda ya çalışmıyor yada telefonuma uygun olmuyor( xperia p de baya sıkıntı yaşamıştım) böylce senin denemiş oynamış olduğun oyunları tabletimizde sorunsuzca yükler oynarız
    bunun içinde bir konu açarsan bayram bayram bizi çok sevindirirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdew39

az önce tabletimi anlattığın şekilde kolay ve sorunsuz bir şekilde rootladım çokta iyi oldu zaten ne telefon nede tablet rootlanmadan kullanılmamalı :) ilk rootumu xperia p telime yapmıştım korka korka ama rootladıktan sonra ne kadar iyi bişey olduğunu anladım.

bu arada tabletine bir sürü oyun yüklemişsin aslında onlarıda bizle paylaşsan cok iyi olur googleden aradığımda ya çalışmıyor yada telefonuma uygun olmuyor( xperia p de baya sıkıntı yaşamıştım) böylce senin denemiş oynamış olduğun oyunları tabletimizde sorunsuzca yükler oynarız

hocam zaten yarin daha doğrusu bugun konuyu güncelleyeceğim.Oyunlari hafiza kartina kurmayi anlatacağim.Şayet o oyunlara kendi hafizasi pek yeterli olmuyor.
    Oyunlar içinde bunlari yaptiktan sonra vaktim olursa yeni bir konu açmaya çalişacağim

• quote:

Orijinalden alıntı: MrNobody

quote:

Orijinalden alıntı: erdew39

az önce tabletimi anlattığın şekilde kolay ve sorunsuz bir şekilde rootladım çokta iyi oldu zaten ne telefon nede tablet rootlanmadan kullanılmamalı :) ilk rootumu xperia p telime yapmıştım korka korka ama rootladıktan sonra ne kadar iyi bişey olduğunu anladım.

hocam zaten yarin daha doğrusu bugun konuyu güncelleyeceğim.Oyunlari hafiza kartina kurmayi anlatacağim.Şayet o oyunlara kendi hafizasi pek yeterli olmuyor.
    Oyunlar içinde bunlari yaptiktan sonra vaktim olursa yeni bir konu açmaya çalişacağim

isallah biz burdayiz bekliyoruz.

• Bu yöntem bende işe yaramadı. Tabletimi tanımadı program

Ayrı bir başlık açılması iyi oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: LolitaMeL

Bu yöntem bende işe yaramadı. Tabletimi tanımadı program

Ayrı bir başlık açılması iyi oldu

Hocam tam olarak hangi adımda hata aldığınızı söylerseniz yardımcı olmaya çalışırım
  • Pazartesi günü sipariş edeceğim birtane n11. Den. Daha önce root'la uğraşmadım, ancak tabletin konularını inceleyince, root a denk geldim.. Sanırım tableti, telofonu tam kapasite kullanmak için gerekli. Oyunları Sd karta kurmayıda anlatırsanız sevinirim. Takipteyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SM0K

Pazartesi günü sipariş edeceğim birtane n11. Den. Daha önce root'la uğraşmadım, ancak tabletin konularını inceleyince, root a denk geldim.. Sanırım tableti, telofonu tam kapasite kullanmak için gerekli. Oyunları Sd karta kurmayıda anlatırsanız sevinirim. Takipteyim.

Hocam çalıştığım için pek vaktim olmuyor ama en kısa sürede açmaya çalışacağım konuyu
  • quote:

quote:

Pazartesi günü sipariş edeceğim birtane n11. Den. Daha önce root'la uğraşmadım, ancak tabletin konularını inceleyince, root a denk geldim.. Sanırım tableti, telofonu tam kapasite kullanmak için gerekli. Oyunları Sd karta kurmayıda anlatırsanız sevinirim. Takipteyim.

Hocam çalıştığım için pek vaktim olmuyor ama en kısa sürede açmaya çalışacağım konuyu

Allah kolaylık versin, Kısa zamanda bekliyoruz. Ismarladım bu arada, umarım En geç salı elimde olur.

• quote:

quote:

quote:

Allah kolaylık versin, Kısa zamanda bekliyoruz. Ismarladım bu arada, umarım En geç salı elimde olur.

Allah Razı olsun hocam sağolun.
    Tabletinizde hayırlı olsun.

• Bekliyoruz bakalım hayırlı olsun.

• Bu rootlamanın bize ne gibi faydaları olacak acaba ?( Acemi sorusu ) :)
  • deneyelim bakalım çok teşekkürler.. biraz uğraşıdna sonra hallettim root işini.. arkadaşar pc me unlooc root indiriken mi yoksa driverleri indirikenmi bilmıyorum lolıpop.exe key logger programıda indi. şimdi onu pc mden temızlemeye calısacagım.. kurulum esnasında bır pencerede dll dosyası ile ilgili bır uyarı cıkmıstı herhangı bırını seçmiştim sanırım o tuzaktı tuzaga düştüm kurarken böyle bır pencere cıkarsa dikkate almadan atlayın.. birde arkadaşın verdiği yerden unlockroot programını indirirken masa üstüune pro versıyonu kurmus ondan key ıstıyordu sonra program ekle kaldırdan bır baktımkı bırde normalı pc me kurulmus onuda başlat-programlardan bulup gördüm.. pc yı yenıde baslattıkdan sonra arkadaşın dediği gibi yönetici olarak çalıştırıp root işlemını başlattım ve oldu.. tabletınızde "superSu " ugulamalr kısmında bu görünuyorsa olay bitmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aksaray1 -- 23 Ağustos 2013; 3:20:02 >
  • Teşekkürler!!! Çalıştı :D
  • Guzel yazı emegıne sağlık

• Windows 7 64 bitle denedim. Tüm adımları yaptım ama Unlock Root programını açınca tableti görmüyor. Root butonuna basınca uyarı çıkıyor.
    Acaba farklı driver falan mı yüklemek lazım 64 için?

Bu arada Unlock Root programı kurulurken yanında bayağı bir program falan kuruyor, lolilop.exe hatapp falan
  • quote:

Orijinalden alıntı: compitir

Windows 7 64 bitle denedim. Tüm adımları yaptım ama Unlock Root programını açınca tableti görmüyor. Root butonuna basınca uyarı çıkıyor.
    Acaba farklı driver falan mı yüklemek lazım 64 için?

Bu arada Unlock Root programı kurulurken yanında bayağı bir program falan kuruyor, lolilop.exe hatapp falan

Driverlar tam yüklenememiş hocam.
    32bit bir bilgisayarda denemenizi ya da tüm adımları baştan uygulmanaızı öneririm.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.