Şimdi Ara

Cnet Kablosuz Modem Şifre Koyma Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5
Cevap
0
Favori
9.549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bir adet kablosuz modem aldık hepsiburadadan(http://www.hepsiburada.com/cnet-car854-125mbps-kablosuz-adsl22-4-port-modem-splitter/productDetails.aspx?categoryid=45&productid=bd46422)

apartmandaki başka insanların girmemesi için nasıl şifre koyabiliriz?

teşekkürler.

• dostum önce explorerdan 192.168.1.1 a gir.girişte kullanıcı adı ve şifre isteyecek her ikisine Admin yaz.karşına menü gelecek ordan gelişmiş sekmesine tıkla ondan sonra kablosuz sekmesine tıkla.güvenlik diye bir sekme daha göreceksin ordan "WPA" yı işaretle açılan menüde altta "Ön-paylaşımlı Anahtar PSK Dizgisi" diye bir yer var oranın sağındaki boş yere en az 8 haneli şifreni gir.en altta "NOT: Cihazda yapılan değişikliklerin etkili olması için yeniden başlata a tıklamalısınız."" dite bi kutucuk var orayı tıkla bir kaç dakika bekle şifreleme işi tamamdır..sonra kontrol amcıyla ağdan bir çık ve tekrar gir.

biraz karışık anlattım ama mazur gör artık.karıştırırsa pm ye mesaj at yardımcı olurum
  • arkadaşın dediği gibi wpa veya varsa wpa2 şifreleme kullan.Çünkü wep şifrelemeyi linux kullanarak ben bile kırmıştım.100.000 paket falan toplayıp kırılabiliyor.Wpa da ekran kartlarının gpu larını kullanarak ( sanırım cuda ile ) kırılabiliyordu ama o haberi incelemedim , neyse içini kararttım özür umarım işin görülmüştür , yaptıysan geri dönüş yapıp durumu bildirirsen bizim de içimiz rahat olur kardeşim.Hadi hayırlı günler
  • çok saol

quote:

Orijinalden alıntı: f1b0n4cc1

arkadaşın dediği gibi wpa veya varsa wpa2 şifreleme kullan.Çünkü wep şifrelemeyi linux kullanarak ben bile kırmıştım.100.000 paket falan toplayıp kırılabiliyor.Wpa da ekran kartlarının gpu larını kullanarak ( sanırım cuda ile ) kırılabiliyordu ama o haberi incelemedim , neyse içini kararttım özür umarım işin görülmüştür , yaptıysan geri dönüş yapıp durumu bildirirsen bizim de içimiz rahat olur kardeşim.Hadi hayırlı günler
  • Çok eski konu ama bende yapamadım açıkçası. yazılan her şeyi sırasıyla yaptım ancak tekrar kontrol ettiğimde şifre değişmiyor eski şifrem devam ediyor. eski şifremi nasıl değiştirebilirim nereyi eksik yapıyorum yardımcı olabilecek var mı? bu arada da benim üzerimden film indirmeye devam ediyor insanlar :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GLCM -- 2 Mart 2011; 3:02:43 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.